JNA bili smo vojnici
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.

Odnosi između država

+5
Pera
Doktor Živago
SveJug
vladimir
sloba1
9 posters

Strana 3 od 3 Prethodni  1, 2, 3

Ići dole

Odnosi između država - Page 3 Empty Re: Odnosi između država

Počalji od poručnik ness Uto 14 Maj - 18:30

vladimir ::
poručnik ness ::
Goran9030 ::Ako sam tražiš neprijatelja, onda to postaješ drugima.
Sve zemlje, koje na utakmicama sa reprezentacijom Srbije navijaju za svoju, a ne za reprezentaciju Srbije, osim Rusije i Kine, neprijateljske su zemlje Srbiji, po mišljenju krojača budućeg "Srpskog sveta" Neutral
Možda bi lakše bilo napraviti spisak prijateljskih zemalja i naroda, i pri tom is spiska izbaciti većinski dio Srba iz Srbije, jer su "domaći izdajnici i strani plaćenici" Suspect

mi nikada nismo bili deo turskog sveta
O tako nečem još nisam čuo... Ne znam kome je to u glavi...
poručnik ness
poručnik ness
Zastavnik I klase
Zastavnik I klase
BZF50
Bedž zasluga za Forum
BOF
Bedž Osnivača Foruma

Broj postova : 552
Član od: : 29.04.2023
Godine: : 62
Lokacija : Montenergro

https://www.youtube.com/channel/UCVvQJO0KV85gozv8HTOyLEQ

Doktor Živago likes this post

Nazad na vrh Ići dole

Odnosi između država - Page 3 Empty Re: Odnosi između država

Počalji od vladimir Sre 15 Maj - 7:46

https://www.facebook.com/reel/447790731077447

Deco bravo a ostalo uopste ne bih komentarisao


maligni uticaj srpskog jezika na Republiku Hrvatsku i o cemu mi pricamo ovde??? dobrim susedima?


Poslednji izmenio vladimir dana Pet 31 Maj - 7:41, izmenjeno ukupno 1 puta
vladimir
vladimir
Poručnik
Poručnik
BZF50
Bedž zasluga za Forum
BOF
Bedž Osnivača Foruma

Broj postova : 1734
Član od: : 30.04.2023

Nazad na vrh Ići dole

Odnosi između država - Page 3 Empty Re: Odnosi između država

Počalji od vladimir Sre 15 Maj - 14:34

da li pocinje rat reaolucijama u regionu?
hrvatska zdusno podrzava rezoluciju o Srebrenici ali odbija i pomisao o nekakvoj rezoluciji o Jasenovcu. iz tog razloga je uputila protestnu notu vladi Crne Gore ali i pretnju za ulazak Crne Gore u EU.
Komunisti su temu jasenovca gurnuli pod tepih pricom da je to delo hrvatskih fasista , kao i njihov uzor SSSR DA SU ZA SVE ZLOCINE NA TERITORIJI sssr krivi nemacki fasisti i nikad za to nisu prozvali same nemce i nemacku drzavu. a rec je po zvanicnim podacima 26.6 miliona ljudi.
na same pretnje iz Hrvatske da ce nam oni stajati na putu u EU niko se u Srbiji ne obazire jer mi kao drzava i narod treba da ispunimo i nekakve hrvatske uslove???
vladimir
vladimir
Poručnik
Poručnik
BZF50
Bedž zasluga za Forum
BOF
Bedž Osnivača Foruma

Broj postova : 1734
Član od: : 30.04.2023

Nazad na vrh Ići dole

Odnosi između država - Page 3 Empty Re: Odnosi između država

Počalji od Doktor Živago Sre 15 Maj - 15:05

Ja ti to ne znam i ne želim objašnjavati.
Hrvatska je morala ispuniti brdo uvjeta za ulazak, a najteži je dio bio pravosuđe i pravosudna suradnja.
Doktor Živago
Doktor Živago
Administrators
Administrators
BZF150
Bedž zasluga za forum 150
BOF
Bedž Osnivača Foruma

Broj postova : 5012
Član od: : 29.04.2023

Nazad na vrh Ići dole

Odnosi između država - Page 3 Empty Re: Odnosi između država

Počalji od Doktor Živago Sre 15 Maj - 15:07

Protestnu notu moze svaka drzava uputiti drugoj ako se s nečim ne slaže.
Imas na internetu sve uvjete o pristupanju Srbije u EU.
Doktor Živago
Doktor Živago
Administrators
Administrators
BZF150
Bedž zasluga za forum 150
BOF
Bedž Osnivača Foruma

Broj postova : 5012
Član od: : 29.04.2023

Nazad na vrh Ići dole

Odnosi između država - Page 3 Empty Re: Odnosi između država

Počalji od vladimir Sre 15 Maj - 15:13

odgovor RBA BANKE. platnu karticu i pin smo poslali na adresu prebivalista u Rh a ko je otvarao koverte mi ne znamo. hahaha pa niste valjda poslali obicnom posto na adresu gde je prijavljeno vise od 50 ljudi. vrednosno pismo ne moze da pruzme ni moja zena a kamoli neko drugi. pa ja danas nisam mogo to podici u posti bez licne karte i potpisa. nikad oni nisu culi za Maju Vucenovic iz Banja luke i nemaju objasnjene kako je pin stigao tamo. jednostavno prave se budale
vladimir
vladimir
Poručnik
Poručnik
BZF50
Bedž zasluga za Forum
BOF
Bedž Osnivača Foruma

Broj postova : 1734
Član od: : 30.04.2023

Nazad na vrh Ići dole

Odnosi između država - Page 3 Empty Re: Odnosi između država

Počalji od vladimir Sre 15 Maj - 15:17

Doktor Živago ::Protestnu notu moze svaka drzava uputiti drugoj ako se s nečim ne slaže.
Imas na internetu sve uvjete o pristupanju Srbije u EU.

nema to veze sa opstim uvjetima .RH smatra Srbiju odgovornim za sve nestale osobe na podruciju Rh i dok se to pitanje ne resi nece dati Srbiji saglasnost za ulazak u EU. O TOME SE RADI. Mene zivo zanima kako bi to neko u Beogradu uopste znao gde je nesto neki Pera ili Ante iz Knina
vladimir
vladimir
Poručnik
Poručnik
BZF50
Bedž zasluga za Forum
BOF
Bedž Osnivača Foruma

Broj postova : 1734
Član od: : 30.04.2023

Nazad na vrh Ići dole

Odnosi između država - Page 3 Empty Re: Odnosi između država

Počalji od Doktor Živago Sre 15 Maj - 17:13

Radi se najviše o pitanjima pravosudne suradnje, Europski ovrsni i uhidbeni odn.nalog za uhićenje ili hapšenje.
Osim toga, mi sa susjedima s kojima dijelimo granicu moramo imati uređene odnose.
I pitanje Kosova. To traži EU. Koliko znam, mi ne.
Doktor Živago
Doktor Živago
Administrators
Administrators
BZF150
Bedž zasluga za forum 150
BOF
Bedž Osnivača Foruma

Broj postova : 5012
Član od: : 29.04.2023

Nazad na vrh Ići dole

Odnosi između država - Page 3 Empty Re: Odnosi između država

Počalji od Doktor Živago Sre 15 Maj - 17:24

vladimir ::odgovor RBA BANKE. platnu karticu i pin smo poslali na adresu prebivalista u Rh a ko je otvarao koverte mi ne znamo. hahaha pa niste valjda poslali obicnom posto na adresu gde je prijavljeno vise od 50 ljudi. vrednosno pismo ne moze da pruzme ni moja zena a kamoli neko drugi. pa ja danas nisam mogo to podici u posti bez licne karte i potpisa. nikad oni nisu culi za Maju Vucenovic iz Banja luke i nemaju objasnjene kako je pin stigao tamo. jednostavno prave se budale


Ti i nemaš prebivaliste u RH. Čista laž. Nego u Beogradu.
Ja bi njih odmah kazneno p Shocked rijavio.
Doktor Živago
Doktor Živago
Administrators
Administrators
BZF150
Bedž zasluga za forum 150
BOF
Bedž Osnivača Foruma

Broj postova : 5012
Član od: : 29.04.2023

Nazad na vrh Ići dole

Odnosi između država - Page 3 Empty Re: Odnosi između država

Počalji od Goran9030 Sre 15 Maj - 18:52

vladimir ::da li pocinje rat reaolucijama u regionu?
hrvatska zdusno podrzava rezoluciju o Srebrenici ali odbija i pomisao o nekakvoj rezoluciji o Jasenovcu. iz tog razloga je uputila protestnu notu vladi Crne Gore  ali i pretnju  za ulazak Crne Gore u EU.
Komunisti su temu jasenovca gurnuli pod tepih pricom da je to delo hrvatskih fasista , kao i njihov uzor SSSR DA SU ZA SVE ZLOCINE NA TERITORIJI sssr krivi nemacki fasisti i nikad za to nisu prozvali same nemce i nemacku drzavu. a rec je po zvanicnim podacima 26.6 miliona ljudi.
na same pretnje iz Hrvatske da ce nam oni stajati na putu u EU  niko se u Srbiji ne obazire jer mi kao drzava i narod treba da ispunimo i nekakve hrvatske uslove???

NAJLJUBAZNIJE MOLIM DA OVAKVE ZAJEBANCIJE U BUDUĆE PRESKOČIMO!

Nije moj način da pišem na način kako sam gore započeo, ali gospodo - kome je do povlačenja vraga za rep neka slobodno ode na za to predviđene forume.
Da pojasnim:
ako otvorimo temu Jasenovca (Vladimire, način kako ti to navodiš vrijeđa svakog poštenog Hrvata, jer je i veliki broj Hrvata stradao u tom konc-logoru. Zato dosta više o glupostima da su tamo stradavali samo Srbi), Srebrenice, Ovčare, Škabrnje, Sarajeva... onda ovaj forum gubi svoju svrhu.
Tko se želi prebrojavati i preglasavati neka slobodno izvoli to raditi na nekom drugom mjestu.
Samo radi ovog objašnjenja nisam brisao niti arhivirao nekoliko postova.
Gospodo, volite svoje, ali nemojte mrziti ili podcjenjivati druge. Ako se želite družiti na ovom forumu, živite život u sadašnjosti i okrenite se budućnosti. Povijest/(h)istoriju i sva njena različita tumačenja ostavite onima koji će se roditi za 50 godina.
Toliko od mene po ovom pitanju.

p.s. Srbija iz Hrvatske ne dobija nikakve prijetnje. I mi smo imali popriličnih nesuglasica sa Slovenijom prije ulaska, pa nitko oko toga nije dramio i dizao prašinu. Političari će na kraju sve dogovoriti, a svaka zemlja koja ulazi u zajednicu (EU) mora biti spremna da se prilagodi. Tko se hoće prilagoditi, taj će ući, a tko neće - široko mu polje. Članstvo u Uniji nije obavezno.
Odnosilo se to na Sloveniju prije ulaska, nastavilo se sa Hrvatskom, a sada to prelazi na Srbiju, BiH i C. Goru, Makedoniju...
Goran9030
Goran9030
Administrators
Administrators
BOF
Bedž Osnivača Foruma
BZF150
Bedž zasluga za forum 150

Broj postova : 2373
Član od: : 29.04.2023
Godine: : 58
Lokacija : U srcu Slavonije

https://sked.com.hr/shop/

Doktor Živago and poručnik ness like this post

Nazad na vrh Ići dole

Odnosi između država - Page 3 Empty Re: Odnosi između država

Počalji od poručnik ness Sre 15 Maj - 21:13

Goran9030 ::
NAJLJUBAZNIJE MOLIM DA OVAKVE ZAJEBANCIJE U BUDUĆE PRESKOČIMO![/u]

Nije moj način da pišem na način kako sam gore započeo, ali gospodo - kome je do povlačenja vraga za rep neka slobodno ode na za to predviđene forume.
Već se počeh pitati ko li će osnovati novi forum Rolling Eyes
poručnik ness
poručnik ness
Zastavnik I klase
Zastavnik I klase
BZF50
Bedž zasluga za Forum
BOF
Bedž Osnivača Foruma

Broj postova : 552
Član od: : 29.04.2023
Godine: : 62
Lokacija : Montenergro

https://www.youtube.com/channel/UCVvQJO0KV85gozv8HTOyLEQ

Doktor Živago likes this post

Nazad na vrh Ići dole

Odnosi između država - Page 3 Empty Re: Odnosi između država

Počalji od vladimir Čet 30 Maj - 21:35

Doktor Živago ::
vladimir ::odgovor RBA BANKE. platnu karticu i pin smo poslali na adresu prebivalista u Rh a ko je otvarao koverte mi ne znamo. hahaha pa niste valjda poslali obicnom posto na adresu gde je prijavljeno vise od 50 ljudi. vrednosno pismo ne moze da pruzme ni moja zena a kamoli neko drugi. pa ja danas nisam mogo to podici u posti bez licne karte i potpisa. nikad oni nisu culi za Maju Vucenovic iz Banja luke i nemaju objasnjene kako je pin stigao tamo. jednostavno prave se budale


Ti i nemaš prebivaliste u RH. Čista laž. Nego u Beogradu.
Ja bi njih odmah kazneno p Shocked rijavio.

iz RBA TVRDE DA JE MOJE PREBIVALISTE na istoj adresi kao i firma sa kojom imam ugovor
vladimir
vladimir
Poručnik
Poručnik
BZF50
Bedž zasluga za Forum
BOF
Bedž Osnivača Foruma

Broj postova : 1734
Član od: : 30.04.2023

Nazad na vrh Ići dole

Odnosi između država - Page 3 Empty Re: Odnosi između država

Počalji od Doktor Živago Pet 14 Jun - 23:15

Sad čitam da je ugovor između Amerike i Saudijske Arabije o isporuci nafte istekao. Trajao je 50 godina.
To znači da ce Saudjci diktirati cijenu i one zemlje kojima će naftu prodavati.
Teoretski oni je mogu izvoziti i u Kinu i to ne za dolare, nego za juane sto ce dodatno oslabiti amer.dolar.
Doktor Živago
Doktor Živago
Administrators
Administrators
BZF150
Bedž zasluga za forum 150
BOF
Bedž Osnivača Foruma

Broj postova : 5012
Član od: : 29.04.2023

Nazad na vrh Ići dole

Odnosi između država - Page 3 Empty Re: Odnosi između država

Počalji od vladimir Pet 14 Jun - 23:27

Doktor Živago ::Sad čitam da je ugovor između Amerike i Saudijske Arabije o isporuci nafte istekao. Trajao je 50 godina.
To znači da ce Saudjci diktirati cijenu i one zemlje kojima će naftu prodavati.
Teoretski oni je mogu izvoziti i u Kinu i to ne za dolare, nego za juane sto ce dodatno oslabiti amer.dolar.

takozvani petro dolar koji je obavezao Saudisku arabiju da naftu prodaje iskljucivo za dolare.ovaj ugovor je tada potpisan i u zamenu za bezbednost i ta prica je prodata mnogim arapskim zemljama. a poenta price je bila da u zamenu za bezbednost USA diktira cenu nafte na svetskom trzistu. oni koji nisu potpisali takve ugovore prosli su kao irak, libija i sirija.
zasto je saudi arabija stala uz Rusiju. prvi razlog je finansiski. zajedno sa Rusijom mogu diktirati cene nafte. druga mnogo bitna stvar koju su Saudijci uradili je izmena zakona o uvozu hlebnog zita. sadrzaj proteina koji odredjuje kvalitet zita??? taj zakon je donesen iskljucivo u korist americkih proizvodjaca. zakon je promenjen i omogucio je da se po prvi put u istoriji Saudiske arabije pojavi i RUSKA psenica. time su americke igre gladi u saudiskoj arabiji zavrsene
vladimir
vladimir
Poručnik
Poručnik
BZF50
Bedž zasluga za Forum
BOF
Bedž Osnivača Foruma

Broj postova : 1734
Član od: : 30.04.2023

Nazad na vrh Ići dole

Odnosi između država - Page 3 Empty Re: Odnosi između država

Počalji od vladimir Pet 14 Jun - 23:37

sta kazu sami saudijci ?Sve sto smo potpisali sa Putinom je ispostovano do zadnjeg slova ugovora.sve sto smo potpisali sa amerikancima i dogovorili sa njima na svaki nacn su izbegavali da ispostuju dogovoreno. sto se tice kine i u ekonomskom i vojnom smislu Saudiska arabija je ispostovana do kraja. Kinezi su podigli fabriku balistickih raketa i preneli kompletnu tehnologiju u Saudisku arabiju.
Sfrj nije imala nikakve diplomatske odnose sa Saudiskom Arabijom kao uostalom ni druge komunisticke zemlje. jednostavno Saudijci nisu hteli imati nista sa zemljama koje ne priznaju postojanje boga.
sto se Srbije tice tu se situacija mnogo promenila.prvo izvoz namenske industrije je svake godine sve veci i veci. drugo Sport je priblizio Saudi Arabiju i Srbiju .cak i oni koji u saudi arabiji nikad nisu culi za Srbiju sad znaju  i gde je Srbija i kakav smo narod. Aleksandar Mitrovic i Sergej Milinkovic Savic su zasluzni za to
vladimir
vladimir
Poručnik
Poručnik
BZF50
Bedž zasluga za Forum
BOF
Bedž Osnivača Foruma

Broj postova : 1734
Član od: : 30.04.2023

Nazad na vrh Ići dole

Odnosi između država - Page 3 Empty Re: Odnosi između država

Počalji od vladimir Sub 15 Jun - 7:51

Odnosi Srbije sa komšijama cista nula.pozivaju na ukidanje Republike Srpske i podele na dva kantona a ako to ne prihvate nova oluja . Valjda misle da ćemo mi to u Srbiji mirno posmatrati progon srpskog naroda iz Bosne
vladimir
vladimir
Poručnik
Poručnik
BZF50
Bedž zasluga za Forum
BOF
Bedž Osnivača Foruma

Broj postova : 1734
Član od: : 30.04.2023

Nazad na vrh Ići dole

Odnosi između država - Page 3 Empty Re: Odnosi između država

Počalji od Goran9030 Sub 15 Jun - 15:22

Ovo je vijest stara 15-tak dana, ali pokazuje da države sitnicom mogu olakšati život svojim građanima.
Vijest je objavljena na radiosarajevo.ba.
(Koliko mi je poznato o istoj stvari su u tijeku pregovori između HAC-a i Puteva Srbije)

Lijepe vijesti: Od juna se može sa istim tagom ići kroz Hrvatsku i BiH
Danas u Zagrebu JP Autoceste FBiH d.o.o. Mostar potpisalo je sa Hrvatskim autocestama d.o.o. (HAC) aneks Memoranduma o poslovnoj saradnji, s ciljem primjene interoperabilnosti elektronske naplate cestarine. Namjera je da do kraja šestog mjeseca bude omogućena interoperabilnost elektronskih sistema naplate cestarine u obje zemlje.

"Uspješno smo završili povezivanje sa Hrvatskim autocestama. Puštanje sistema u rad očekujemo do kraja juna. Tada će vozači moći u potpunosti da iskoriste benefite koje pruža interoperabilnost elektroničkih sistema naplate cestarine u obje zemlje.
Jednostavno ne morate više da kupujete poseban tag, već ćete imati jedan koji koristite za elektronsku naplatu cestarine u BiH i sa njim ćete moći da plaćate cestarinu i u Hrvatskoj", kazao je Denis Lasić, v.d. direktora JP Autoceste FBiH.
Ovaj memorandum će doprinijeti jačanju prometnih i ekonomskih veza između BiH i Hrvatske, ali i unaprijediti ukupno iskustvo putovanja za vozače koji koriste ove autoceste.

JP Autoceste FBiH u narednom periodu će pružiti detalje informacije korisnicima o registraciji i novi mogućnostima elektronske naplate cestarine.
Goran9030
Goran9030
Administrators
Administrators
BOF
Bedž Osnivača Foruma
BZF150
Bedž zasluga za forum 150

Broj postova : 2373
Član od: : 29.04.2023
Godine: : 58
Lokacija : U srcu Slavonije

https://sked.com.hr/shop/

Nazad na vrh Ići dole

Odnosi između država - Page 3 Empty Re: Odnosi između država

Počalji od vladimir Pon 24 Jun - 13:01

Болнички брод кинеске морнарице "Арка мира" недавно је отпловио у Африку, како би извршио мисију под називом "Хар
Током поменуте мисије брод ће пристати у луке 13 земаља, укључујући Сејшеле, Танзанију, Мадагаскар, Мозамбик, Јужна Африка и Анголу, пружајући zdravstvene usluge

e to su kinezi i neko se pita zasto su svuda dobrodosli
vladimir
vladimir
Poručnik
Poručnik
BZF50
Bedž zasluga za Forum
BOF
Bedž Osnivača Foruma

Broj postova : 1734
Član od: : 30.04.2023

Nazad na vrh Ići dole

Odnosi između država - Page 3 Empty Re: Odnosi između država

Počalji od Sponsored content


Sponsored content


Nazad na vrh Ići dole

Strana 3 od 3 Prethodni  1, 2, 3

Nazad na vrh


 
Dozvole ovog foruma:
Ne možete odgovarati na teme u ovom forumu