JNA bili smo vojnici
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.

Živa istina

+5
SveJug
poručnik ness
sloba1
Goran9030
Doktor Živago
9 posters

Strana 8 od 8 Prethodni  1, 2, 3, 4, 5, 6, 7, 8

Ići dole

Živa istina - Page 8 Empty Re: Živa istina

Počalji od Doktor Živago 24.09.24 15:30

Ima tu i tragičnih primjera.
Vinkovačka ciglana " Braće Bohnn", za vrijeme Juge ciglana "Dilj".
Sada član Nexe grupe.
Braću Bohnn su ubili ustaše u nekom od logora. I oduzeli im ciglanu. Njihovi sinovi i kćerka su bili u partizanima.
Samo jedan sin je preživio. I njemu su umjesto da ciglanu vrate, oduzeli, uzeli je u društveno vlasništvo a njemu su rekli da će ga zaposliti kao poslovođu u keramičkim pećima za pečenje gline.
Čovjeku su oduzeli i roditeljsku kuću.
Na kraju se objesio.
Doktor Živago
Doktor Živago
Administrators
Administrators
BZF150
Bedž zasluga za forum 150
BOF
Bedž Osnivača Foruma

Broj postova : 5012
Član od: : 29.04.2023

Nazad na vrh Ići dole

Živa istina - Page 8 Empty Re: Živa istina

Počalji od Doktor Živago 24.09.24 15:32

U društveno vlasnistvo ne vjerujem niti ću.
Suvlasnistvo je isto problematično a to znam iz sudačkog iskustva.
Nema nikakvog dogovora oko upravljanja ili je on iznimno rijedak.
Doktor Živago
Doktor Živago
Administrators
Administrators
BZF150
Bedž zasluga za forum 150
BOF
Bedž Osnivača Foruma

Broj postova : 5012
Član od: : 29.04.2023

poručnik ness likes this post

Nazad na vrh Ići dole

Živa istina - Page 8 Empty Re: Živa istina

Počalji od poručnik ness 24.09.24 16:40

Doktor Živago ::Ima tu i tragičnih primjera.
Vinkovačka ciglana " Braće Bohnn", za vrijeme Juge ciglana "Dilj".
Sada član Nexe grupe.
Braću Bohnn su ubili ustaše u nekom od logora. I oduzeli im ciglanu. Njihovi sinovi i kćerka su bili u partizanima.
Samo jedan sin je preživio. I njemu su umjesto da ciglanu vrate, oduzeli, uzeli je u društveno vlasništvo a njemu su rekli da će ga zaposliti kao poslovođu u keramičkim pećima za pečenje gline.
Čovjeku su oduzeli i roditeljsku kuću.
Na kraju se objesio.
Oduzeli ili nacionalizovali?
Je li ostavio oproštajno pismo da se ubio zato što je želio da eksploatiše radnika, a nije mu dozvoljeno? Ili zbog stradanja Njemaca, i krivih, i pravih, nakon oslobođenja?
poručnik ness
poručnik ness
Zastavnik I klase
Zastavnik I klase
BZF50
Bedž zasluga za Forum
BOF
Bedž Osnivača Foruma

Broj postova : 552
Član od: : 29.04.2023
Godine: : 62
Lokacija : Montenergro

https://www.youtube.com/channel/UCVvQJO0KV85gozv8HTOyLEQ

Nazad na vrh Ići dole

Živa istina - Page 8 Empty Re: Živa istina

Počalji od poručnik ness 24.09.24 16:42

Doktor Živago ::U društveno vlasnistvo ne vjerujem niti ću.
Suvlasnistvo je isto problematično a to znam iz sudačkog iskustva.
Nema nikakvog dogovora oko upravljanja ili je on iznimno rijedak.
Stvar svijesti i savjesti.
Prvi borac za jednakost bio je Isa a.s. (Isus).
poručnik ness
poručnik ness
Zastavnik I klase
Zastavnik I klase
BZF50
Bedž zasluga za Forum
BOF
Bedž Osnivača Foruma

Broj postova : 552
Član od: : 29.04.2023
Godine: : 62
Lokacija : Montenergro

https://www.youtube.com/channel/UCVvQJO0KV85gozv8HTOyLEQ

Nazad na vrh Ići dole

Živa istina - Page 8 Empty Re: Živa istina

Počalji od Goran9030 24.09.24 17:04

Doktor Živago ::Ne pljujem ja po socijalizmu druže Ness.
Ono sto mi se u to vrijeme najviše svidjelo je činjenica da su svi radili. SVI.
I odlasci u radnička odmarališta na more, u planine, radničko-sportske igre i sl.sadržaji. To je ili bilo besplatno ili se nesto malo plaćalo.
Ma, povijesna je činjenica da većina nabrojanih poduzeća je osnovana prije 2.svj.rata, i da su oduzete prijasnjim vlasnicima bez naknade ili sa simboličnom naknadom.

Apsolutno se slažem sa napisanim. Ne bih se dalje uključivao u diskusiju, ali samo bih dopunio gore napisano.
Najveći dio tvornica je već postojao, pa su se nacionalizirale i nastavile sa radom. Na prste jedne ruke bi se vjerojatno mogle nabrojati one koje su zatvorene, a da se nisu mogle obnoviti.
Činjenica je da su one otete privatnim vlasnicima. No činjenica je i da su idućih 50 godina njima gospodarili radnici koji su ih na neki način proširivali i modernizirali. Tako su i oni postali vlasnici.
A onda je došlo vrijeme kada se i tim vlasnicima imovina (tvornice) oduzela. Pri tome bi se dalo pričati koliko je tvornica vraćeno prijašnjim vlasnicima ili njihovim nasljednicima. 99% ih je opet oduzeto (privatizirano) "bez naknade ili sa simboličnom nakandom" (citiram tvoj navod).
U čemu je razlika?
Razlika je što je ovo najnovije oduzimanje (eksproprijacija) još nepravednije od onoga prethodnog. Provedeno je samo zbog očitog bogaćenja jednog uskog kruga ljudi koji prethodno sa konkretnom tvornicom ili bivšim vlasnikom nisu imali niti imaju bilo kakve poveznice.
Ako je ono prvo bilo pljačka - to je bilo poduzeto za (kako se onda govorilo) široke mase. Gladni i žedni su nešto dobili i dobili su neku nadu u budućnost.
Sada su pljačku izvršili podobni - vlasnici određenih stranačko-partijskih knjižica, te rođaci istih. A dobar dio od njih se i u Socijalizmu poprilično omrsio. Sada su samo nemilice grabili, ne zato da bi se nastavilo sa proizvodnjom, već gotovo uvijek samo sa željom za bogaćenjem na račun naroda i zemlje za koju/koje su držali ruku na srcu.
I još samo jedna sitnica - navedeni koji je proveo eksproprijaciju imovine buržoaske klase, okoristio se time samo tako što je čitav život proživio na visokoj nozi (a tu nogu je i narodu "povisio"). Nakon smrti nitko od njegove rodbine i kumova nije naslijedio ništa.
Goran9030
Goran9030
Administrators
Administrators
BOF
Bedž Osnivača Foruma
BZF150
Bedž zasluga za forum 150

Broj postova : 2373
Član od: : 29.04.2023
Godine: : 58
Lokacija : U srcu Slavonije

https://sked.com.hr/shop/

Doktor Živago likes this post

Nazad na vrh Ići dole

Živa istina - Page 8 Empty Re: Živa istina

Počalji od Doktor Živago 24.09.24 17:37

Slažem se.
Doktor Živago
Doktor Živago
Administrators
Administrators
BZF150
Bedž zasluga za forum 150
BOF
Bedž Osnivača Foruma

Broj postova : 5012
Član od: : 29.04.2023

Nazad na vrh Ići dole

Živa istina - Page 8 Empty Re: Živa istina

Počalji od Doktor Živago 24.09.24 17:48

poručnik ness ::
Doktor Živago ::Ima tu i tragičnih primjera.
Vinkovačka ciglana " Braće Bohnn", za vrijeme Juge ciglana "Dilj".
Sada član Nexe grupe.
Braću Bohnn su ubili ustaše u nekom od logora. I oduzeli im ciglanu. Njihovi sinovi i kćerka su bili u partizanima.
Samo jedan sin je preživio. I njemu su umjesto da ciglanu vrate, oduzeli, uzeli je u društveno vlasništvo a njemu su rekli da će ga zaposliti kao poslovođu u keramičkim pećima za pečenje gline.
Čovjeku su oduzeli i roditeljsku kuću.
Na kraju se objesio.
Oduzeli ili nacionalizovali?
Je li ostavio oproštajno pismo da se ubio zato što je želio da eksploatiše radnika, a nije mu dozvoljeno? Ili zbog stradanja Njemaca, i krivih, i pravih, nakon oslobođenja?

Ni oduzeli ni nacionalizovali.
Prava riječ je oteli.
Vlasnistvo bi trebalo i jest nepovredivo.
I u svim sustavima je tako bilo.
Što značio eksploatiše?
Mi smo sad u kapitalizmu. Za radnika je sad bolje nego ikad. Tesko moze dobiti otkaz i za to postoje radnička vijeća i procedure.
Jako se tesko zaposliti nego u Titovo vrijeme odn.u SFRJ.
Goran je o tome vec pisao.
Čovjek se ubio jer mu nisu vratili ono sto mu po pravu i moralu pripada.
Jedini je prezivio od svoje porodice. Sve su mu oteli iako je on sam bio Spomenica 1941. I kuću i tvornicu.
U kuću mu se uselio narodni heroj ili netko po činu viši od njega.
A njega su dodatno ponizili..
E to mi se gadi. Više je takvih primjera.
Mnogi su se u socijalizmu obogatili preko radničkih leđa i nastavili sad u Hrvatskoj pljačku uzduž i poprijeko kako lijepo napisa Goran.


Doktor Živago
Doktor Živago
Administrators
Administrators
BZF150
Bedž zasluga za forum 150
BOF
Bedž Osnivača Foruma

Broj postova : 5012
Član od: : 29.04.2023

Nazad na vrh Ići dole

Živa istina - Page 8 Empty Re: Živa istina

Počalji od poručnik ness 25.09.24 2:51

Doktor Živago ::
poručnik ness ::
Doktor Živago ::Ima tu i tragičnih primjera.
Vinkovačka ciglana " Braće Bohnn", za vrijeme Juge ciglana "Dilj".
Sada član Nexe grupe.
Braću Bohnn su ubili ustaše u nekom od logora. I oduzeli im ciglanu. Njihovi sinovi i kćerka su bili u partizanima.
Samo jedan sin je preživio. I njemu su umjesto da ciglanu vrate, oduzeli, uzeli je u društveno vlasništvo a njemu su rekli da će ga zaposliti kao poslovođu u keramičkim pećima za pečenje gline.
Čovjeku su oduzeli i roditeljsku kuću.
Na kraju se objesio.
Oduzeli ili nacionalizovali?
Je li ostavio oproštajno pismo da se ubio zato što je želio da eksploatiše radnika, a nije mu dozvoljeno? Ili zbog stradanja Njemaca, i krivih, i pravih, nakon oslobođenja?

Ni oduzeli ni nacionalizovali.
Prava riječ je oteli.
Vlasnistvo bi trebalo i jest nepovredivo.
I u svim sustavima je tako bilo.
Što značio eksploatiše?
Mi smo sad u kapitalizmu. Za radnika je sad bolje nego ikad. Tesko moze dobiti otkaz i za to postoje radnička vijeća i procedure.
Jako se tesko zaposliti nego u Titovo vrijeme odn.u SFRJ.
Goran je o tome vec pisao.
Čovjek se ubio jer mu nisu vratili ono sto mu po pravu i moralu pripada.
Jedini je prezivio od svoje porodice. Sve su mu oteli iako je on sam bio Spomenica 1941. I kuću i tvornicu.
U kuću mu se uselio narodni heroj ili netko po činu viši od njega.
A njega su dodatno ponizili..
E to mi se gadi. Više je takvih primjera.
Mnogi su se u socijalizmu obogatili preko radničkih leđa i nastavili sad u Hrvatskoj pljačku uzduž i poprijeko kako lijepo napisa Goran.


Oteli?!? Rekli mu: "Bilo tvoje, sad je naše i ko te..."
Malo vjerovatno.
Bilo je i previše komunjara, onih koji su se borili da bi postali kalifi umjesto kalifa. Devedesetih su pokazali pravo lice, ili se "snašli". Ta crvena buržoazija je i bila narodni neprijatelj, i to gori od kontrarevolucionara.
Nepovredivost vlasništva mi se ne čini kao sjajna ideja. Oduzimaju li u Hrvatskoj auto, ako otkriju da je na listi ukradenih, a vlasnik ima sve dokaze da ga je kupio? Je li Maroviću treba da ostane sva imovina, za koju je osuđen da je pokrao od grada i države?
Eksploatiše znači da radnika plaća manje nego što radnik privređuje, bez obzira koliku mu platu davao.
To da je za radnika bolje sad nego ikad je očigledno. Osam sati radi, osam spava, a osam se kulturno uzdiže, obrazuje i druži sa porodicom, ima plaćeno socijalno, zdravstveno i penziono, besplatno školovanje, dobija stipendiju ili ga čeka posao u struci čim završi, u preduzeću koje ga stipendira,ima plaćen godišnji odmor, dobija regres za godišnji i usput pravi kuću ili vikendicu na selu.
Doktore, šališ li se ti?
poručnik ness
poručnik ness
Zastavnik I klase
Zastavnik I klase
BZF50
Bedž zasluga za Forum
BOF
Bedž Osnivača Foruma

Broj postova : 552
Član od: : 29.04.2023
Godine: : 62
Lokacija : Montenergro

https://www.youtube.com/channel/UCVvQJO0KV85gozv8HTOyLEQ

Nazad na vrh Ići dole

Živa istina - Page 8 Empty Re: Živa istina

Počalji od Doktor Živago 25.09.24 10:54

U Hrvatskoj ne oduzimaju auto ako dokažeš da si ga pošteno kupio. Uz to imaš pravo odštete od onoga koji ti je takav auto prodao.
Osim ako ga pravi vlasnik auta ne traži natrag.
Tada onaj tko ga je kupio je tzv.. posjednik i nepravi vlasnik, koji auto mora vratiti, ali ima pravo odštete u građ. parnici od onoga koji mu je prodao ukradeno vozilo. i uz to ide i kaznena prijava za koje država goni po služb. dužnosti
Da pojasnim: ja imam tvoj mobitel, iako nisam njegov vlasnik, nego sam samo u njegovom posjedu.

To je za auto.

U odnosu na onog jadnika koji je bio vlasnik ciglane, upravo je tako bilo kao što si uvodno spomenuo druže Ness.
On je za njih ostao narodni neprijatelj i kapitalist, bez obzira što je bio prvoborac, i to je tragedija kako si to ispravno i lijepo napisao. Revolucija jede svoju djecu...to je isto netko mudro napisao.

Sve što si napisao za radnika je krasno, to su sve sami radnici plaćali, međutim da je to bila dobra ideja, ona bi zaživila i ostala.
Ne samo u Hrvatskoj, nego i drugdje u bivšim republikama. Pa to više nije ni u Rusiji, osim možda u Kini ili Sjevernoj Koreji, a znamo kako se tamo živi.
Ja imam regres za godišnji odmor i regres za Božić, kao i svaki drugi državni službenik i namještenik. Jedino što ja nisam službenik, ali ta prava su nam ista. Imam i sistematski pregled svake 2 godine, isto kao drugi radnici u državnim poduzećima ili u lokalnoj upravi i samoupravi. Ako radnik dobija stipendiju, a takvih je puno, tada ga čeka i posao u struci u poduzeću koja ga stipendira.. Radnik koji radi ima sva materijalna prava, zdravstveno, socijalno i zdravstveno osiguranje.
Nažalost, kuću niti ja nisam mogao sagraditi bez kredita, ali sam je uz ( 3 kredita ) sagradio, i uredno sam vratio kredit za razliku od mojih roditelja koji kredit za kuću nisu vratili jer ga je " pojela " inflacija.

Unatoč ratu, cijelu smo zemlju obnovili, vratili prognanike i izbjeglice njihovim obnovljenim kućama, mi nismo imali krize da nije bilo, benzina, vožnji par-nepar, stajanju u redovima za kavu i ili deterdžent i sl. socijalističkih vrednota.

Sve u svemu, ti i ja se nikad nećemo složiti oko ovoga, ali to nije razlog da ne budemo prijatelji kao i dosad!
Doktor Živago
Doktor Živago
Administrators
Administrators
BZF150
Bedž zasluga za forum 150
BOF
Bedž Osnivača Foruma

Broj postova : 5012
Član od: : 29.04.2023

Nazad na vrh Ići dole

Živa istina - Page 8 Empty Re: Živa istina

Počalji od poručnik ness 25.09.24 14:48

Različito mišljenje nema veza s prijateljstvom. Karakter, moralni principi i druge stvari su važne za prijateljstvo. A s ponosom tebe ubrajam u prijatelje.
No, jesu li ostavili nekome tvornice, ili su svima nacionalizovali? Kako bi to izgledalo da su svima "oteli", a prvoborcima nisu?
Nisu bili siromašni ni Ribar, Koča, Ribnikar, i drugi, pa su išli u revoluciju.
Koji princip ideje nije bio dobar? Nije mjerilo kvaliteta ideje da li opstaje.
Uzmimo, na primjer, Isusove ideje. Koliko su održane u praksi? Koliko su jednaki njegovi sljedbenici? A on reče da je najponizniji najuzvišeniji i svim apostolima opra noge.

A tačno je da jede svoju djecu, na žalost.
Drugo, je li Sanader zadržao svu svoju imovinu?
Mislim da u CG ima zakon da se nezakonito stečena imovina konfiskuje.
Treće, da je bio narodni neprijatelj, bio bi osuđen.
Ideja je propala zato što:
- Svijest radničke klase nije na nivou, na kojem je trebala biti
- Protiv SFRJ su rovarili i vanjski neprijatelji, i nacionalisti i kler
- U SKJ su primali sve i svašta, pa su tako nastale komunjare
- Neke tikve su se pokondirile
- Silni novci su uloženi da se to uništi, jer je to bio bauk kapitalističkom sistemu.

Šta misliš zašto u SAD nema komunističkih partija. Zato što su oni satanizovali i lagali (i još uvijek lažu) da je komunizam ono što je bilo u Kini, SSSR-u, Rumuniji, Jugi itd.
Manji je problem ako imaš pedofila za komšiju nego komunistu u SAD.
poručnik ness
poručnik ness
Zastavnik I klase
Zastavnik I klase
BZF50
Bedž zasluga za Forum
BOF
Bedž Osnivača Foruma

Broj postova : 552
Član od: : 29.04.2023
Godine: : 62
Lokacija : Montenergro

https://www.youtube.com/channel/UCVvQJO0KV85gozv8HTOyLEQ

Doktor Živago likes this post

Nazad na vrh Ići dole

Živa istina - Page 8 Empty Re: Živa istina

Počalji od sloba1 26.09.24 8:39

Etnografski muzej u Splitu : alkarska odora...

Živa istina - Page 8 45918510
sloba1
sloba1
Potporučnik
Potporučnik
BZF50
Bedž zasluga za Forum
BOF
Bedž Osnivača Foruma

Broj postova : 1379
Član od: : 10.05.2023
Godine: : 61
Lokacija : Petrovaradin

poručnik ness likes this post

Nazad na vrh Ići dole

Živa istina - Page 8 Empty Re: Živa istina

Počalji od SveJug 30.09.24 14:03

Živa istina - Page 8 Img_5620
SveJug
SveJug
Poručnik
Poručnik
BOF
Bedž Osnivača Foruma
BZF150
Bedž zasluga za forum 150

Broj postova : 2007
Član od: : 29.04.2023

Goran9030 and Doktor Živago like this post

Nazad na vrh Ići dole

Živa istina - Page 8 Empty Re: Živa istina

Počalji od Goran9030 30.09.24 19:26

E sad, nisu baš piramide kao u Gizi, a ni kao u Visokom, ali nekih dodirnih točaka imaju.
Zapravo, ja počeo pisati komentar, a još ni naslov nisam stavio Very Happy Uglavnom, eto ga:
Otkriven globalni fenomen u Hrvatskoj: 'Pronašli smo piramide u Istri'


E sad kad sam postavio naslov i nagovijestio što bi to trebala biti "živa istina"... sad mogu malo i pisati.
Uglavnom, radi se o arheološkim iskapanjima na lokalitetu Picugi i Mordele u blizini Poreča. Tamo je do sada pronađeno više nekropola koje datiraju iz željeznog doba, a pripisuju se Histrima, narodu koji je tu svojevremeno živio i po kojem je Istra dobila ime.
Živa istina - Page 8 Slika360

U početku su istraživali grobove, a sada su počeli mjeriti i položaj tri gradine od kojih se sastoji kompleks Picuga.
No da ja ne kompliciram, evo i originalnog teksta koji je objavljen ispod citiranog naslova:
Živa istina - Page 8 Slika361

Grupa arheologa koja istražuje drevne nekropole Picugi i Mordele u Istri otkrila je da su ove lokacije usklađene sa zvijezdama Orionova pojasa, baš kao i poznate piramide u Egiptu, Meksiku i Kini.
Ova nevjerojatna astronomska veza sugerira globalni fenomen u drevnoj arhitekturi. Alen Radolović, voditelj tima, objašnjava da su obje lokacije, Picugi i Mordele, izgrađene prema ovom nebeskom uzorku, prenosi Wasted.

Picugi, star oko 3000 godina prije Krista, i Mordele, koje potječu iz 4000 godina prije Krista, vjerojatno su bile stepenaste piramide koje su sagradili Histri. Ovo otkriće naglašava napredno astronomsko znanje koje su te civilizacije posjedovale.
Dodatno, postoji snažna povezanost između Istre i mezopotamske božice Ištar. Ime Istra, koje potječe od drevnog naziva rijeke Dunav, nosi isti korijen kao ime božice Ishtar. Ova veza podupire teoriju da su Histri možda potekli iz Mezopotamije, gdje je Ištar imala centralnu ulogu u religiji.

Otkriće u Istri doprinosi globalnom trendu razumijevanja da su drevne civilizacije diljem svijeta usklađivale svoje monumentalne građevine sa zvijezdama, potvrđujući da je Europa bila dio ovog fascinantnog astronomskog fenomena.
Goran9030
Goran9030
Administrators
Administrators
BOF
Bedž Osnivača Foruma
BZF150
Bedž zasluga za forum 150

Broj postova : 2373
Član od: : 29.04.2023
Godine: : 58
Lokacija : U srcu Slavonije

https://sked.com.hr/shop/

Doktor Živago, SveJug and zokika like this post

Nazad na vrh Ići dole

Živa istina - Page 8 Empty Re: Živa istina

Počalji od Doktor Živago 10.10.24 15:22

Živa istina - Page 8 Img-7b22
Doktor Živago
Doktor Živago
Administrators
Administrators
BZF150
Bedž zasluga za forum 150
BOF
Bedž Osnivača Foruma

Broj postova : 5012
Član od: : 29.04.2023

Goran9030 likes this post

Nazad na vrh Ići dole

Živa istina - Page 8 Empty Re: Živa istina

Počalji od Goran9030 11.10.24 20:27

Možda bi ovo bilo za rubriku "vjerovali ili ne", ali je ipak "živa istina"

UTAKMICA osme engleske nogometne lige između Lancinga i Three Bridgesa morala je biti odgođena jer su dvojica igrača Lancinga dobila poziv za igranje u - reprezentaciji Bermude. Branič Luke Robinson i napadač Knory Scott dobili su poziv za igranje u toj reprezentaciji protiv Dominikanske Republike u CONCACAF-ovoj Ligi nacija.

Kako je Lancing ranije ostao bez još dvojice igrača, Sama Bulla i Charlieja Gibsona, koji su dobili poziv za igranje u U-23 reprezentaciji Engleske na Svjetskom prvenstvu u nogometu šest-na-šest, Lancing je morao zatražiti odgodu. Stigla je i reakcija engleskog niželigaša.

"Za klub na našoj razini ovo je smiješno. Kada je lani naš igrač dobio poziv za igranje u reprezentaciji, slavili smo, ali sada smo u istom tjednu ostali bez njih četvorice, što je slučaj bez presedana", kazao je predsjednik Lancinga Barry Sutton.
Goran9030
Goran9030
Administrators
Administrators
BOF
Bedž Osnivača Foruma
BZF150
Bedž zasluga za forum 150

Broj postova : 2373
Član od: : 29.04.2023
Godine: : 58
Lokacija : U srcu Slavonije

https://sked.com.hr/shop/

Doktor Živago likes this post

Nazad na vrh Ići dole

Živa istina - Page 8 Empty Re: Živa istina

Počalji od sloba1 15.10.24 7:18

Ako već nismo

Živa istina - Page 8 Gz3cov10
sloba1
sloba1
Potporučnik
Potporučnik
BZF50
Bedž zasluga za Forum
BOF
Bedž Osnivača Foruma

Broj postova : 1379
Član od: : 10.05.2023
Godine: : 61
Lokacija : Petrovaradin

Goran9030 and Doktor Živago like this post

Nazad na vrh Ići dole

Živa istina - Page 8 Empty Re: Živa istina

Počalji od SveJug Juče u 12:52

Živa istina - Page 8 See10
SveJug
SveJug
Poručnik
Poručnik
BOF
Bedž Osnivača Foruma
BZF150
Bedž zasluga za forum 150

Broj postova : 2007
Član od: : 29.04.2023

Goran9030, Doktor Živago and Pera like this post

Nazad na vrh Ići dole

Živa istina - Page 8 Empty Re: Živa istina

Počalji od Sponsored content


Sponsored content


Nazad na vrh Ići dole

Strana 8 od 8 Prethodni  1, 2, 3, 4, 5, 6, 7, 8

Nazad na vrh


 
Dozvole ovog foruma:
Ne možete odgovarati na teme u ovom forumu