JNA bili smo vojnici
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.

Božič Valjevo 1977

Ići dole

 Božič Valjevo 1977 Empty Božič Valjevo 1977

Počalji od janko58 25.12.23 9:34

Jedna prigoda iz davnega leta 1977 (46godina) kada smo završavali sa obukom u Valjevu . Bio jedan tmuran dan 25 decembra kada je naš vod dobio zadatak , da počisti oko ograde suvo lišče i travo kod skladišta na t.i. Belom polju. čistili smo negde do marende onda je bilo malo odmora. Naš poručnik Z. Paunović nas je posmatrao i od jednom došo kod mene i kazo, "Janez pa šta si danas tako tužan" a ja odgovorio "druže poručniče pa danas je Božič a ja ovde čupam ovu travu ma moji kod kuče slave" a on "a tako". Malo prije podne smo se postrojili, da idemo nazad u kasarno na ručak. Tada je Poručnik kazao " pošto nismo završili sa čiščenjem nastavičemo posle ručka, ali pošto neki ovde danas slave nečemo ,da se vračamo " . Svi da posle ručka, da legnete i nemojte da koga vidim van spavaone. I tako se dogodilo mi posle ručka legli. Drugi dan je počeo da pada sneg a mi smo posle nove godine išli u prekomandu.

janko58
Desetar
Desetar

Broj postova : 100
Član od: : 11.11.2023

Goran9030 and SveJug like this post

Nazad na vrh Ići dole

Nazad na vrh

- Similar topics

 
Dozvole ovog foruma:
Ne možete odgovarati na teme u ovom forumu