JNA bili smo vojnici
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.

Pucnjava u Beogradskoj školi

+2
Pera
Dario
6 posters

Ići dole

Pucnjava u Beogradskoj školi  Empty Pucnjava u Beogradskoj školi

Počalji od Dario 03.05.23 22:32

Stavio sam ovo pod "razno" jer mi je ispalo nekako najbolje, ako moderatori imaju ideju možemo preseliti na neki novi podtopic

Šta znamo o pucnjavi u školi u Beogradu?

Pucnjava u Beogradskoj školi  01000000-0aff-0242-0335-08db4bbf319a_cx0_cy8_cw0_w1023_r1_s

Osmoro đaka i radnik obezbeđenja ubijeni su 3. maja u pucnjavi u osnovnoj školi "Vladislav Ribnikar" u centru Beograda.
Pucao je maloletni učenik ove škole, koji je uhapšen na licu mesta.
Teško je ranjeno šestoro dece i jedna nastavnica.

Kako se dogodio napad?

Napad se dogodio nakon što su se đaci posle prvomajskih praznika vratili u škole.
Prema navodima policije, osumnjičeni učenik K. K. (13) je oko 8.40 ujutru po dolasku u školu iz torbe odmah izvadio pištolj i pucao u radnika obezbeđenja.
Nakon toga, upucao je tri učenice koje su se zatekle u neposrednoj blizini.
Zatim je nastavio hodnikom do kabineta istorije, zamenio okvir sa municijom i po ulasku u učionicu otvorio vatru na nastavnicu i učenike.
Potom je izašao iz učionice i otišao do dvorišta škole gde je bacio okvir iz oružja i pozvao policiju.
Uhapšen je u dvorištu škole.

Pucnjava u Beogradskoj školi  01000000-0aff-0242-8e44-08db4bc8c3c8_w650_r1_s
Privođenje osumnjičenog učenika ispred škole nakon pucnjave, Beograd, 3. maj 2023.

U napadu su korišćena dva pištolja - jedan kalibra devet milimetara sa tri okvira municije i jedan malokalibarski pištolj.
Osumnjičeni je u školu poneo i četiri molotovljeva koktela.
Oružje je maloletnik uzeo od oca, koji je takođe uhapšen.
Ministar policije Bratislav Gašić rekao je da su oba pištolja imala legalne dozvole.
"(Otac) tvrdi da su bila zaključana u sefu pod šifrom. Ali, očigledno da je dete imalo šifru", rekao je Gašić.
Dodao da je, prema nezvaničnim informacijama, dečak sa ocem išao u streljane i da je vežbao pucanje.

Dario
Dario
Zastavnik I klase
Zastavnik I klase
BOF
Bedž Osnivača Foruma

Broj postova : 864
Član od: : 29.04.2023

Doktor Živago likes this post

Nazad na vrh Ići dole

Pucnjava u Beogradskoj školi  Empty Re: Pucnjava u Beogradskoj školi

Počalji od Pera 03.05.23 23:12

Bez da ulazimo u kako se desilo i zasto se desilo, mene interesuje sledece:
Procitao sam da djecak nece odgovarati jer jos nema 14 godina. Molim ovdje prisutne pravnike da pojasne kako i pod kojim uslovima se maloljetnik moze u sudu tretirati kao odrasla osoba. Ovdje je minimum 12 godina i za teske zlocine ( a ovo svakako potpada u tu kategoriju) okrivljeni se tretira kao punoljetan i moze biti osudjen na sve osim smrtne kazne.
Drugo, postoji li ista po cemu moze biti lisen slobode kretanja? Jer sta ako za mjesec dana ponovo dodje u posjed oruzija?
Pera
Pera
Glavni administrator
Glavni administrator
BZF50
Bedž zasluga za Forum
BOF
Bedž Osnivača Foruma

Broj postova : 1382
Član od: : 30.04.2023
Lokacija : USA

Goran9030 and Doktor Živago like this post

Nazad na vrh Ići dole

Pucnjava u Beogradskoj školi  Empty Re: Pucnjava u Beogradskoj školi

Počalji od Dario 03.05.23 23:31

Ako misliš na Ameriku tu su drugačiji zakoni. U Njemačkoj se skoro dogodilo ubojstvo u jednom domu za djecu, počinioci su mlađi od 14 godina i neće odgovarati. Sada, opet vjerojatno neće biti pušten na slobodu već će biti pod nadzorom. Ujedno ovdje je grubi prekršaj oca koji nije osigurao oružje. Navodno je u sefu pod šifrom ali je mali provalio šifru. Nezvanično se saznaje kako je on vodio malog u streljanu i tu ga obučio u rukovanju oružjem. Sad, moguće državno tužilaštvo (state attorney) podigne optužbu protiv oca. Kako ja kao laik vidim može biti i optužba ubojstvo iz nehata (Negligent homicide) ali bumo videl
Inače, zanimljivo, škole imaju radnike obezbjeđenja, to nisam znao
Dario
Dario
Zastavnik I klase
Zastavnik I klase
BOF
Bedž Osnivača Foruma

Broj postova : 864
Član od: : 29.04.2023

Goran9030 and Doktor Živago like this post

Nazad na vrh Ići dole

Pucnjava u Beogradskoj školi  Empty Re: Pucnjava u Beogradskoj školi

Počalji od Pera 03.05.23 23:37

Jeste, mislim na Ameriku.
Generalno je donja granica 12 kada maloljetnik moze biti tretiran kao punoljetna osoba.
Osim toga, pojedine drzave za zlocine kao sto su ubistvo i silovanje ne poznaju donju granicu. Ako si dovoljno velik da povuces obarac dovoljno si velik i da odgovaras u pravom smislu rijeci.
Pera
Pera
Glavni administrator
Glavni administrator
BZF50
Bedž zasluga za Forum
BOF
Bedž Osnivača Foruma

Broj postova : 1382
Član od: : 30.04.2023
Lokacija : USA

Goran9030 likes this post

Nazad na vrh Ići dole

Pucnjava u Beogradskoj školi  Empty Re: Pucnjava u Beogradskoj školi

Počalji od Dario 04.05.23 0:39

Dobro, u Europi su ovakvi događaji na nivou statističke greške. Ja ne znam (naravno u miru) za sličan događaj u cjelokupnim bivšim republikama. Isto tako u Europi slabo ima this pucnjava.
Btw. jednom moram do Poljske, tamo imaju malo liberalnije zakone pa čak na strelištu možeš dobiti Ak-74 za šenlučenje a cijena sitnica
Inače, kad se bude imalo viška para ili neki dobitak na lottou pa otići preko bare, uzeti nešto polovno pa obići od obale do obale (možda pustiti još brkove i govoriti "very nice"). Ali to obići pa reći da si bio negdje i to par mjeseci. Za neki život u Americi sam već prestar za početi. Imao sam priliku i za posao tamo, ograničeno, za Apple, ali nisam htio ostavljati svoj posao. Ima sve svoje godine ali opet ne žalim, gledao sam ne propustiti mnogo
Dario
Dario
Zastavnik I klase
Zastavnik I klase
BOF
Bedž Osnivača Foruma

Broj postova : 864
Član od: : 29.04.2023

Nazad na vrh Ići dole

Pucnjava u Beogradskoj školi  Empty Re: Pucnjava u Beogradskoj školi

Počalji od Pera 04.05.23 3:10

Uz brkove i very nice treba ti i odgovarajuci kupaci kostim. A za putovanje si u pravu, Amerika se mora dozivjeti. Hollywood i CNN nisu dovoljni.
Na zalost, ovo sto se desilo u Beogradu, ovdje je maltene svakodnevna pojava.
Sve vise se zagovara (i gura kroz zakonske kanale) zabrana vatrenog oruzja. Od odredjenih vrsta pa sve do zahtjeva za potpunu zabranu i oduzimanje (kroz drzavni otkup) svih vrsta.
Ono sto je zanimljivo, Amerikanci su i prije dvadeset, trideset, pedeset godina imali pune sefove naoruzanja ali ovakvo nesto se ne pamti.
Erozija morala, kulturoloski trendovi, ogroman uticaj medija i interneta kao i nepostojanje mentalnih institucija se okrivljuju za postojece stanje.
Pera
Pera
Glavni administrator
Glavni administrator
BZF50
Bedž zasluga za Forum
BOF
Bedž Osnivača Foruma

Broj postova : 1382
Član od: : 30.04.2023
Lokacija : USA

Dario likes this post

Nazad na vrh Ići dole

Pucnjava u Beogradskoj školi  Empty Re: Pucnjava u Beogradskoj školi

Počalji od SveJug 04.05.23 8:48

Dario ::Ako misliš na Ameriku tu su drugačiji zakoni. U Njemačkoj se skoro dogodilo ubojstvo u jednom domu za djecu, počinioci su mlađi od 14 godina i neće odgovarati. Sada, opet vjerojatno neće biti pušten na slobodu već će biti pod nadzorom. Ujedno ovdje je grubi prekršaj oca koji nije osigurao oružje. Navodno je u sefu pod šifrom ali je mali provalio šifru. Nezvanično se saznaje kako je on vodio malog u streljanu i tu ga obučio u rukovanju oružjem. Sad, moguće državno tužilaštvo (state attorney) podigne optužbu protiv oca. Kako ja kao laik vidim može biti i optužba ubojstvo iz nehata (Negligent homicide) ali bumo videl
Inače, zanimljivo, škole imaju radnike obezbjeđenja, to nisam znao

Ovde je od 15 god. U mom kraju se to desili pre neku godinu. Dete smesteno negde pod zasticenim identitem.
SveJug
SveJug
Poručnik
Poručnik
BOF
Bedž Osnivača Foruma
BZF150
Bedž zasluga za forum 150

Broj postova : 2006
Član od: : 29.04.2023

Doktor Živago likes this post

Nazad na vrh Ići dole

Pucnjava u Beogradskoj školi  Empty Re: Pucnjava u Beogradskoj školi

Počalji od Pera 05.05.23 2:53

Evo, nije se jos osusila boja na novinama sa jucerasnjim vijestima a novi zlocin:

https://www.blic.rs/vesti/hronika/pucnjava-u-mladenovcu/ymyq1lw
Pera
Pera
Glavni administrator
Glavni administrator
BZF50
Bedž zasluga za Forum
BOF
Bedž Osnivača Foruma

Broj postova : 1382
Član od: : 30.04.2023
Lokacija : USA

Doktor Živago likes this post

Nazad na vrh Ići dole

Pucnjava u Beogradskoj školi  Empty Re: Pucnjava u Beogradskoj školi

Počalji od arcibald01 05.05.23 9:55

Pera ::Bez da ulazimo u kako se desilo i zasto se desilo, mene interesuje sledece:
Procitao sam da djecak nece odgovarati jer jos nema 14 godina. Molim ovdje prisutne pravnike da pojasne kako i pod kojim uslovima se maloljetnik moze u sudu tretirati kao odrasla osoba. Ovdje je minimum 12 godina i za teske zlocine ( a ovo svakako potpada u tu kategoriju) okrivljeni se tretira kao punoljetan i moze biti osudjen na sve osim smrtne kazne.
Drugo, postoji li ista po cemu moze biti lisen slobode kretanja? Jer sta ako za mjesec dana ponovo dodje u posjed oruzija?


Po svetu je različno urejeno kdaj otrok postane kazensko odgovoren. Pri vas v ZDA s 12 leti, v Evropi s 14 leti, ponekod v Islamskem svetu pa ni starostne meje. Vsak odgovarja za svoja dejanja, ne glede na to koliko je star.

To da oseba s manj kot 14 leti stori kaznivo dejanje  ni kazensko odgovoren pa še ne pomeni, da se zadeva zaključi in nihče za nič ne odgovarja. Govorim za Slovenijo, mislim pa da je povsod v EU (sem štejem tudi bivše republike skupne države) za otroke do 14 leta odgovarjajo starši, lahko tudi kazensko, v vsakem primeru pa odškodninsko.

Kot sem že napisal otrok do 14 leta ni kazensko odgovoren (pomeni, da mu ni mogoče izreči sankcij, ki jih izrečejo sodišča ostalim storilcem kaznivih dejanj, n. pr. zapor, mladoletniški zapor in podobno). To pomeni, da dejanja, ki jih storijo osebe do 14 leta ne obravnavajo tožilstva in sodišča, temveč policija napiše poročilo o storjenem kaznivem dejanju in o tem obvesti pristojni (krajevno) Center za socialno delo, ki potem ukrepa v skladu z njihovimi pravili in postopki. Ena od možnosti je n. pr., da se otroka izloči iz družine v kateri živi saj takšno življenje lahko kvarno vpliva na otroka. kaj se bo zgodilo s storilcem tega grozljivega dejanja v tem trenutku ne morem reči, vse premalo podatkov imam, po pa kot sem že povedal zadevo obravnaval Center za socialno delo v Beogradu, lahko pa tudi kje drugje.

Po tu veljavnih predpisih lahko mlajši mladoletniki (14 do 16 leta) lahko gredo v popravni dom, starejši mladoletniki (do 17 leta) pa lahko gredo v zapor, vendar je v njihovem primeru dolžina kazni nižja kot pri odraslih osebah, pri istem kaznivem dejanju.
V celoti pa odgovarja oseba, ki je stara 18 let, pa še vtem primeru se jo lahko obravnava kot mlajšega polnoletnika, kar se upošteva pri izreku sankcij.

Za zaključim: vse preveč pravic in premalo obveznosti.
arcibald01
arcibald01
Zastavnik I klase
Zastavnik I klase
BZF50
Bedž zasluga za Forum
BOF
Bedž Osnivača Foruma

Broj postova : 674
Član od: : 01.05.2023

Doktor Živago and Pera like this post

Nazad na vrh Ići dole

Pucnjava u Beogradskoj školi  Empty Re: Pucnjava u Beogradskoj školi

Počalji od Doktor Živago 05.05.23 10:31

U dva dana za sada 17 mrtvih u Srbiji. Ma užas!
Doktor Živago
Doktor Živago
Administrators
Administrators
BZF150
Bedž zasluga za forum 150
BOF
Bedž Osnivača Foruma

Broj postova : 5012
Član od: : 29.04.2023

Nazad na vrh Ići dole

Pucnjava u Beogradskoj školi  Empty Re: Pucnjava u Beogradskoj školi

Počalji od Doktor Živago 05.05.23 10:53

Do mog oružja ne može nitko osim mene.


Žena zna gdje je sef, ali, niti ima ključ, niti zna šifru.

Oružjem se mora rukovati kao sa opasnim sredstvom, kao što kažu pravnici, pa i suci, pažljivo i vješto.

Taj mali od 13 godina je jako vješto rukovao oružjem, znao je gdje je sef i znao je šifru. Nedopustivo.

Čitam sad što kažu stručne službe, Centar za socijalni rad, i ostali. Dječak je u trenutku počinjenja zločina bio potpuno razuman i svjestan onoga što je učinio, a pred djelatnicima Centra za soc. skrb je jučer izjavio da je sve pomno isplanirao do u detalje, imao je spisak i žao mu je što ih nije sve pobio sa spiska. Uživao je slušajući krike djece, i poistovjećivao ih je žalom majki te iste djece.


Doktor Živago
Doktor Živago
Administrators
Administrators
BZF150
Bedž zasluga za forum 150
BOF
Bedž Osnivača Foruma

Broj postova : 5012
Član od: : 29.04.2023

SveJug likes this post

Nazad na vrh Ići dole

Pucnjava u Beogradskoj školi  Empty Re: Pucnjava u Beogradskoj školi

Počalji od arcibald01 05.05.23 11:06

Brez dvoma gre za osebo z duševno motnjo, verjetno bi morala biti vidna že kje v njegovi družini. Vsekakor pa bi jo morali nekje opaziti (otroškem vrtcu, šoli, kakšnem krožku, ki ga je obiskoval). Kot je menda sam izjavil na policiji je psihopat.

Pa še nekaj drugega bode v oči. Verjetno sploh ni kriva ocena iz zgodovine. Ubil ali ranil je več učenk kot učencev, kar bi lahko sklepali, da je sovražil ženske. da ni imel seksualno popolnoma poravnanih diagonal, kot se reče. Verjetno bodo že odkrili kje se je zataknilo. najverjetneje doma, da je tako sovražil ženske.

Prepričan sem, da so videli da z morilcem zdravstveno ni čisto vse v redu. Pa ni nihče reagiral. verjetno zaradi staršev. verjetno so se jih v šoli bali.
arcibald01
arcibald01
Zastavnik I klase
Zastavnik I klase
BZF50
Bedž zasluga za Forum
BOF
Bedž Osnivača Foruma

Broj postova : 674
Član od: : 01.05.2023

Nazad na vrh Ići dole

Pucnjava u Beogradskoj školi  Empty Re: Pucnjava u Beogradskoj školi

Počalji od Doktor Živago 05.05.23 11:30

Što se tiče kažnjavanja tog dječaka koji je počinio strašan zločin u Beogradu, sigurno je da neće biti pušten na slobodu, nego će biti u Kazneno-popravnoj ustanovi pod nadzorom.

U RH postoji ta mogućnost, a zbog osobito teške kvalifikacije kaznenog djela.

Kako je u Srbiji ne znam.

Što se tiče kvalifikacije teškog ubojstva, ne znam kako će tužitelji isto podnijeti.

Ovdje će odgovarati gotovo sigurno roditelji, s jedne strane, zbog lako dostupnog oružja kojim je počinjeno djelo, a s druge strane jer se radi od 134-godišnjem mladcu koji nije ni mlađi punoljetnik, odn. radi se o maloljetnoj osobi.

Ići će na psihijatrijsko vještačenje već sad u istrazi, a dosta zavisi i od nalaza vještaka.

Ne gine mu do kraja života biti u nekoj psihijatrijskoj ustanovi zatvorenog tipa.
Doktor Živago
Doktor Živago
Administrators
Administrators
BZF150
Bedž zasluga za forum 150
BOF
Bedž Osnivača Foruma

Broj postova : 5012
Član od: : 29.04.2023

Dario and SveJug like this post

Nazad na vrh Ići dole

Pucnjava u Beogradskoj školi  Empty Re: Pucnjava u Beogradskoj školi

Počalji od Pera 05.05.23 13:53

Ono koliko sam ja procitao iz srpske stampe, najvise sto se (po sadasnjem) zakonu moze uraditi je izreci vaspitna mjera, sta god to da znaci. Cak NE MOZE biti ni upucen na lijecenje. Question
Licno, pripadam onoj grupi koja zagovara da nije problem oruzije nego ostali faktori, narocito danasnji trendovi u drustvu. A najvise kako vaspitamo djecu. Casovi klavira, baleta, cetiri strana jezika, karate, gluma i fini vez ne znace nista ako im ne usadimo i moralne vrijednosti i osjecaj licne odgovornosti.
Imam i ja takvih igracaka u kuci. Pristup imaju svi ukucani. I moja kcerka je od osmog razreda isla sa mnom na streljanu, pucala iz svega i svacega. Nema nas u vijestima.
Pera
Pera
Glavni administrator
Glavni administrator
BZF50
Bedž zasluga za Forum
BOF
Bedž Osnivača Foruma

Broj postova : 1382
Član od: : 30.04.2023
Lokacija : USA

Doktor Živago likes this post

Nazad na vrh Ići dole

Pucnjava u Beogradskoj školi  Empty Re: Pucnjava u Beogradskoj školi

Počalji od Dario 05.05.23 14:19

Doktor Živago ::Do mog oružja ne može nitko osim mene.

Žena zna gdje je sef, ali, niti ima ključ, niti zna šifru.


Da sam oženjen i ja bih tako postupio, što je sigurno, sigurno Very Happy

Doktor Živago ::Do mog oružja ne može nitko osim mene.

Čitam sad što kažu stručne službe, Centar za socijalni rad, i ostali. Dječak je u trenutku počinjenja zločina bio potpuno razuman i svjestan onoga što je učinio, a pred djelatnicima Centra za soc. skrb je jučer izjavio da je sve pomno isplanirao do u detalje, imao je spisak i žao mu je što ih nije sve pobio sa spiska. Uživao je slušajući krike djece, i poistovjećivao ih je žalom majki te iste djece.


Sad, nisam nešto radikalan ali opet postavlja se opravdano pitanje da li je takvoj osobi mjesto u društvu 🤔

Pera ::Ono koliko sam ja procitao iz srpske stampe, najvise sto se (po sadasnjem) zakonu moze uraditi je izreci vaspitna mjera, sta god to da znaci. Cak NE MOZE biti ni upucen na lijecenje. Question
Licno, pripadam onoj grupi koja zagovara da nije problem oruzije nego ostali faktori, narocito danasnji trendovi u drustvu. A najvise kako vaspitamo djecu. Casovi klavira, baleta, cetiri strana jezika, karate, gluma i fini vez ne znace nista ako im ne usadimo i moralne vrijednosti i osjecaj licne odgovornosti.
Imam i ja takvih igracaka u kuci. Pristup imaju svi ukucani. I moja kcerka je od osmog razreda isla sa mnom na streljanu, pucala iz svega i svacega. Nema nas u vijestima.

Što ja znam. Mislim, svi ovdje na forumu znaju što je oružje, prošli su obuku u rukovanju istog i usađeni su nam refleksi u vezi rukovanja istim. U Americi bih i ja osobno imao neku pucu duge cijevi sa okvirom od 30 komada i sa vremena na vrijeme nekim šenlučenjem u prostoru namijenjenom za to.
Ali sa druge strane, da mali nije imao pucu u krajnjem slučaju ne bi bilo ovoliko mrtvih/ranjenih. Pitanje i da li bi se uopće odlučio na tako nešto pošto oružje daje osjećaj nadljudske moći, pogotovu klincu mlađem od 14 godina.

Dario
Dario
Zastavnik I klase
Zastavnik I klase
BOF
Bedž Osnivača Foruma

Broj postova : 864
Član od: : 29.04.2023

Nazad na vrh Ići dole

Pucnjava u Beogradskoj školi  Empty Re: Pucnjava u Beogradskoj školi

Počalji od Doktor Živago 05.05.23 16:52

Ja sam član streljačkog društva od 11 godine života.
Niti ja niti moji kolege nikad nismo pucali ni na vrapca ili mačku a ne na čovjeka.
I nikada se nije dogodila nesreća a kamoli da je član počinio sa oružjem neku nepodopštinu ili ne daj Bože masakr.
Naši treneri i instruktori su prvo gledali nase ocjene u školi a onda tražili dozvole od roditelja da se možemo natjecati i putovati.
Uz to svaki član koji je dostigao kategoriju majstor strelac ili savezni majstor imao je to upisano u nadl.policijskoj upravi.
Strelci u Hrvatskoj koji su članovi klubova, redovno se natječu i imaju distematske preglede koji su vrlo rigorozni i to najmanje jednom godisnje imaju pravo na nsbavku neograničenog broja dugog ili kratkog vatrenog oruzja koje naravno nije automatsko.

Slažem se sa Perom da sve dolazi iz kuće i obitelji!
Doktor Živago
Doktor Živago
Administrators
Administrators
BZF150
Bedž zasluga za forum 150
BOF
Bedž Osnivača Foruma

Broj postova : 5012
Član od: : 29.04.2023

Dario, SveJug and poručnik ness like this post

Nazad na vrh Ići dole

Pucnjava u Beogradskoj školi  Empty Re: Pucnjava u Beogradskoj školi

Počalji od SveJug 05.05.23 18:42

Doktor Živago ::Do mog oružja ne može nitko osim mene.


Žena zna gdje je sef, ali, niti ima ključ, niti zna šifru.

Oružjem se mora rukovati kao sa opasnim sredstvom, kao što kažu pravnici, pa i suci, pažljivo i vješto.





Jeli imamo + (Pluseve za ovo).
SveJug
SveJug
Poručnik
Poručnik
BOF
Bedž Osnivača Foruma
BZF150
Bedž zasluga za forum 150

Broj postova : 2006
Član od: : 29.04.2023

Dario likes this post

Nazad na vrh Ići dole

Pucnjava u Beogradskoj školi  Empty Re: Pucnjava u Beogradskoj školi

Počalji od SveJug 05.05.23 18:46

Secam se Desanke nesto onako kroz maglu (ipak sam napustio Jugu kao klinac) a ovo njeno napisano sam citao tu i tamo sto je nazlost istina.  Sad

Pucnjava u Beogradskoj školi  Dm10
SveJug
SveJug
Poručnik
Poručnik
BOF
Bedž Osnivača Foruma
BZF150
Bedž zasluga za forum 150

Broj postova : 2006
Član od: : 29.04.2023

Goran9030, Dario and Doktor Živago like this post

Nazad na vrh Ići dole

Pucnjava u Beogradskoj školi  Empty Re: Pucnjava u Beogradskoj školi

Počalji od sloba1 26.05.23 8:16

Ono što je čudno, otkud dečaku tolika snaga da rukuje pištoljem, da seje smrt i usput menja okvire kao od šale... pa zna se da kod opaljenja oružje trza i normalnom dečaku te dobi bi odmah ispalo iz ruku... ovo je neki fenomen sa jakim šakama...
Malo je smešno, ali meni kao rezervnom oficiru, bi verovatno ispao iz ruke kod opaljenja, koliko su mi šake slabe i loši zglobovi, a ne detetu od samo 14 godina.
sloba1
sloba1
Potporučnik
Potporučnik
BZF50
Bedž zasluga za Forum
BOF
Bedž Osnivača Foruma

Broj postova : 1379
Član od: : 10.05.2023
Godine: : 61
Lokacija : Petrovaradin

Nazad na vrh Ići dole

Pucnjava u Beogradskoj školi  Empty Re: Pucnjava u Beogradskoj školi

Počalji od Doktor Živago 26.05.23 8:39

Ma Slobo, on je utrenirano dijete. Taj dečko je trenirao i gađanje i opaljenje i to vjerojatno jako dugo.

On se za masakr pripremao vrlo pomno i smišljeno, a frapira podatak da niti jednu živu metu nije promašio. Istina, pucao je iz neposredne blizine, ali opet. Adrenalin radi svoje, a kod njega je to izustalo. Bio je potpuno miran i hladnokrvan a nije pucao u papirnate mete nego u žive ljude, djecu, svoje vršnjake.

Strašno...

Ja sam se godinama bavio streljaštvo i natjecao sam se na svim mogućim takmičenjima i uvijek, ali baš uvijek sam imao tremu, onu pozitivnu tremu prije, mi kažemo " meča", koja nestaje nakon 10-tak opaljenih hitaca.

Ovaj mali, Kosa K. je očito bolestan dečko jer i danas ne pokazuje ni trenutka kajanja za svoje nedjelo.
Doktor Živago
Doktor Živago
Administrators
Administrators
BZF150
Bedž zasluga za forum 150
BOF
Bedž Osnivača Foruma

Broj postova : 5012
Član od: : 29.04.2023

Goran9030 likes this post

Nazad na vrh Ići dole

Pucnjava u Beogradskoj školi  Empty Re: Pucnjava u Beogradskoj školi

Počalji od Dario 26.05.23 14:49

sloba1 ::Ono što je čudno, otkud dečaku tolika snaga da rukuje pištoljem, da seje smrt i usput menja okvire kao od šale... pa zna se da kod opaljenja oružje trza i normalnom dečaku te dobi bi odmah ispalo iz ruku... ovo je neki fenomen sa jakim šakama...
Malo je smešno, ali meni kao rezervnom oficiru, bi verovatno ispao iz ruke kod opaljenja, koliko su mi šake slabe i loši zglobovi, a ne detetu od samo 14 godina.

Stvar kalibra, rođaci:

Pucnjava u Beogradskoj školi  26986629-1
Dario
Dario
Zastavnik I klase
Zastavnik I klase
BOF
Bedž Osnivača Foruma

Broj postova : 864
Član od: : 29.04.2023

Nazad na vrh Ići dole

Pucnjava u Beogradskoj školi  Empty Re: Pucnjava u Beogradskoj školi

Počalji od Dario 26.05.23 14:51

Ja sam imao priliku vidjeti onaj video iz Christchurch masakra na novom Zelandu. Kako je imao bodycam izgledalo je sve kao u go shooteru. Vjerojatno je mali uz praktični trening to simulirao u video igricama
Sad, ne znam sa čime je pucao ali trzaj možda nije bio veliki
Dario
Dario
Zastavnik I klase
Zastavnik I klase
BOF
Bedž Osnivača Foruma

Broj postova : 864
Član od: : 29.04.2023

Nazad na vrh Ići dole

Pucnjava u Beogradskoj školi  Empty Re: Pucnjava u Beogradskoj školi

Počalji od Pera 26.05.23 16:11

U stampi se pominje .22LR (kod nas poznata kao "malokalibarska") i 9mm luger (duga devetka)
Nista sto normalno razvijeno dijete u osmom razredu ne moze da potpuno kontrolise.
Pera
Pera
Glavni administrator
Glavni administrator
BZF50
Bedž zasluga za Forum
BOF
Bedž Osnivača Foruma

Broj postova : 1382
Član od: : 30.04.2023
Lokacija : USA

Goran9030 and Doktor Živago like this post

Nazad na vrh Ići dole

Pucnjava u Beogradskoj školi  Empty Re: Pucnjava u Beogradskoj školi

Počalji od Sponsored content


Sponsored content


Nazad na vrh Ići dole

Nazad na vrh


 
Dozvole ovog foruma:
Ne možete odgovarati na teme u ovom forumu