JNA bili smo vojnici
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.

samo treba biti covek

5 posters

Ići dole

samo treba biti covek Empty samo treba biti covek

Počalji od vladimir 12.05.24 17:21

zovu me ova dva brata iz Swedske treba im moja pomoc za avio karte. mladji se zeni 20 juna. karte su potrebne za muzicare.njima nije bilo jasno kako sam ja kupio kartu za Swedsku u pola cene u odnosu da su oni meni kupili u Swedskoj. treba samo imati ljude  i biti covek. odma ime prezime kontakt telefon osobe koja ce im sve to zavrsiti i normalno da se pozovu na mene.1880sek i 94 eur nije isto
vladimir
vladimir
Poručnik
Poručnik
BZF50
Bedž zasluga za Forum
BOF
Bedž Osnivača Foruma

Broj postova : 1734
Član od: : 30.04.2023

Doktor Živago and SveJug like this post

Nazad na vrh Ići dole

samo treba biti covek Empty Re: samo treba biti covek

Počalji od Doktor Živago 13.05.24 12:00

Vladimire, bio si i jesi čovjek kada je bila u pitanju Goranova šofer šajba na autu.
To bi nam trebao malko pojasniti...
Doktor Živago
Doktor Živago
Administrators
Administrators
BZF150
Bedž zasluga za forum 150
BOF
Bedž Osnivača Foruma

Broj postova : 5012
Član od: : 29.04.2023

Goran9030 likes this post

Nazad na vrh Ići dole

samo treba biti covek Empty Re: samo treba biti covek

Počalji od vladimir 13.05.24 12:42

Doktor Živago ::Vladimire, bio si i jesi čovjek kada je bila u pitanju Goranova šofer šajba na autu.
To bi nam trebao malko pojasniti...

ja to gledam ovako meni to neznaci nista u zivotu ili bar malo a to moje malo mozda znaci nekom mnogo

evo vam jedan primer. udjem kod mojih komsija u prodavnicu i vidim da se moj prvi komsija previja od bolova. pitam ga sta je? bruh treba operacija. a to kosta materijal i ruke 400 eur koje ovaj normalno nema. iste sekunde sa mobitela zovem mog prijatelja koji je hirurg u Zemunskoj bolnici i zamolim ga da operise mog komsiju. operacija zavrsena urgentno i hitno doktor pocascen sa 100eur. i svi zadovoljni. proslo je od tada bar 10 god. sad taj isti komsija kad prodje pored mene jedva mi kaze dobar dan,da ne pricam da me posle toga nikad ni na kafu nisu pozvali. boli mene to kao coveka ali bog je tu sve vidi. on je jedini pravi i posten sudija.
vladimir
vladimir
Poručnik
Poručnik
BZF50
Bedž zasluga za Forum
BOF
Bedž Osnivača Foruma

Broj postova : 1734
Član od: : 30.04.2023

Nazad na vrh Ići dole

samo treba biti covek Empty Re: samo treba biti covek

Počalji od vladimir 13.05.24 12:52

davno sam cuo jednu zanimljivu pricu.svima nama od boga je zacrtan put kojim moramo proci. mozemo mi ici levom ili desnom stranom puta ali to je taj put nema drugog. cinis dobro dobroim se i vraca ako ne od ljudi od boga sigurno. moze neko u boga da veruje ili ne veruje ali to je tako i nema druge. mozda je to glupo sto sam mnogima pomogao u zivotu a to nikad nije uzvraceno ali bog je uvek bio uz mene

u petak saznam da mi je ukinuta radna i boravisna dozvola u RH i da je to bilo samo cisto gubljenje vremena i novca a vec u nedelju stize poziv iz Swedske i ponuda za posao koja se ne odbija???? to nikako ne moze biti slucajnost
vladimir
vladimir
Poručnik
Poručnik
BZF50
Bedž zasluga za Forum
BOF
Bedž Osnivača Foruma

Broj postova : 1734
Član od: : 30.04.2023

Doktor Živago likes this post

Nazad na vrh Ići dole

samo treba biti covek Empty Re: samo treba biti covek

Počalji od mirko bratus 21.09.24 17:53

samo treba biti covek Dsc01611
Mislim,da spada na ta naslov.

mirko bratus
Zastavnik
Zastavnik
BOF
Bedž Osnivača Foruma

Broj postova : 468
Član od: : 12.05.2023
Godine: : 76

Doktor Živago and bojnik like this post

Nazad na vrh Ići dole

samo treba biti covek Empty Re: samo treba biti covek

Počalji od Goran9030 27.09.24 20:20

samo treba biti covek Slika354

Kažu, zar ne, da ne zna lijeva ruka šta daje desna? Upravo je to utjelovljenje ovih riječi – Sadaka Taš.
U Osmanskom carstvu, Sadaka Taševi su predstavljali najljepši primjer društvene brige za čovjeka u mahalama.
Ovi kameni blokovi, koji su se obično nalazili u blizini džamija i imali urezan prostor za ostavljanje novca, postajali su aktivni s dolaskom noći. Kada bi se nad Osmanskom mahalom spustila tama, tada bi oživjeli sadaka taševi.
Ljudi koji su ostavljali novac na sadaka taševima bili su jednako dostojanstveni i časni kao i oni koji su ga uzimali, jer su i jedni i drugi stavljali ruku kroz isti urezani prostor.
Potrebit čovjek bi uzimao samo onoliko koliko mu je stvarno potrebno, uvijek misleći i na druge koji bi mogli doći iza njega.
Čak je i jedan francuski putopisac iz 17. stoljeća, zatečen civilizacijom na koju je naišao, pratio sadaka taš i naveo da je novac na njemu ostao cijelu sedmicu netaknut.
U današnjem modernom vremenu, poruka Sadaka Taševa je podsjetnik da pomaganje drugima treba biti diskretno, s iskrenom namjerom i bez očekivanja priznanja. U svijetu prepunom dijeljenja i pokazivanja, važno je vratiti se vrijednostima skromnosti, solidarnosti i povjerenja u zajednici.
Daj onoliko koliko možeš, a uzmi samo koliko ti treba – uvijek s mislima na druge, a sve će to vidjeti i zapisati Onaj koji treba sve to da vidi. Ostali zapisi nisu ni bitni.
Goran9030
Goran9030
Administrators
Administrators
BOF
Bedž Osnivača Foruma
BZF150
Bedž zasluga za forum 150

Broj postova : 2373
Član od: : 29.04.2023
Godine: : 58
Lokacija : U srcu Slavonije

https://sked.com.hr/shop/

Doktor Živago, SveJug, poručnik ness and mirko bratus like this post

Nazad na vrh Ići dole

samo treba biti covek Empty prebacivanje

Počalji od sloba1 01.10.24 18:13

Rađaš se plemenit, zlo se uči.

samo treba biti covek Gyzhd510
sloba1
sloba1
Potporučnik
Potporučnik
BZF50
Bedž zasluga za Forum
BOF
Bedž Osnivača Foruma

Broj postova : 1379
Član od: : 10.05.2023
Godine: : 61
Lokacija : Petrovaradin

Goran9030 likes this post

Nazad na vrh Ići dole

samo treba biti covek Empty Re: samo treba biti covek

Počalji od Sponsored content


Sponsored content


Nazad na vrh Ići dole

Nazad na vrh


 
Dozvole ovog foruma:
Ne možete odgovarati na teme u ovom forumu