JNA bili smo vojnici
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.

Zanimljiva i neobčna oružja i oruđa

Ići dole

Zanimljiva i neobčna oružja i oruđa Empty Zanimljiva i neobčna oružja i oruđa

Počalji od Goran9030 Sub 12 Okt - 14:19

Znam da imamo puno tema, ali često naiđem na neko neobično oružje ili oruđe.
Kako bi ovaj forum trebao imati najviše doticaja upravo sa vojnom tematikom, nadam se da mi nećete zamjeriti otvaranje još jedne nove teme.
Ovdje bismo trebali postaviti slike i(li) opise neobičnih oružja i oruđa. Za one svakodnevne imamo dovoljno drugih mjesta.
Mislim da bi bilo zgodno osim (uvijek dobrodošlog) lajka ostaviti i neki komentar ili tekst koji nađete za objavljenu stvar. Na taj način možemo više dati prostora toj neobičnosti.

Evo, za početak, neka to bude austrijski ADMK Mulus.
Zanimljiva i neobčna oružja i oruđa Slika378
Mulus je bio laki nosač mitraljeza koji je mogao voziti ili na svojim gusjenicama ili na kotačima.

Da ne bi netko pomislio kako su ga prevrtali po potrebi, Very Happy čini se da su mu (ipak) samo dizali i spuštali kotače.
Zanimljiva i neobčna oružja i oruđa Slika379

Proizvedena 1935. godine, ova austrijska tanketa s kotačima i gusjenicama imala je jedinstveni raspored koji je mogao zakretati prednje kotače prema gore pomoću krakova pokretanih zupčanicima. Zatim se mogu ukloniti i staviti u nosače na stražnjoj strani vozila. Stražnji kotači se također mogu ukloniti tako da se gusjenice povuku na blokove. Neobično je bilo to što su prednje ruke služile kao okvir za vozačevo sjedalo.
O njegovom statusu u njemačkoj vojsci malo se zna.


Težina: 1,56 tona
Motor: Daimler, zrakom hlađeni 4 cilindra @20 KS
Performanse: (gusjenice) 10 mph/ (kotači) 27 mph
Domet: 450 km
Duljina: (gusjenice) 8 ft 6 in/ (kotači) 11 ft 8 in
Širina: (gusjenice) 3 ft 5 in/ (kotači) 4 ft 1 in
Visina: (gusjenice) 3 ft 11 in/ (kotači) 4 ft 2 in
Goran9030
Goran9030
Administrators
Administrators
BOF
Bedž Osnivača Foruma
BZF150
Bedž zasluga za forum 150

Broj postova : 2373
Član od: : 29.04.2023
Godine: : 58
Lokacija : U srcu Slavonije

https://sked.com.hr/shop/

SveJug likes this post

Nazad na vrh Ići dole

Nazad na vrh

- Similar topics

 
Dozvole ovog foruma:
Ne možete odgovarati na teme u ovom forumu