JNA bili smo vojnici
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.

unipolarni svet

+5
SveJug
Goran9030
arcibald01
Doktor Živago
Dario
9 posters

Strana 26 od 40 Prethodni  1 ... 14 ... 25, 26, 27 ... 33 ... 40  Sledeći

Ići dole

unipolarni svet - Page 26 Empty Re: unipolarni svet

Počalji od Dario 08.08.23 20:57

vladimir ::
Dario ::Da, to jeste 70000 Rub ali brutto, bez odbitaka, platiš stan, račune i ostane ti na kraju 200-300€ ali radiš kao inženjer
 dario pogledaj malo cene u ruskim marketima pa onda da pricamo o platama. druga stvar gas je u rusiji 50usd srbija ga placa 400usd eu 1400usd

Sve to u redu ali kad je plaća inženjera izvan Moskve ravna socijalnoj pomoći u Njemačkoj  onda i nije puno atraktivno. Možda za nekog iz zemalja trećeg svijeta ali za zapadnu Europu i ne baš.
Kada bih negdje otišao raditi to bi bili Emirati, Saudija, Kuvajt, Katar. Tamo se beru pare.
Dario
Dario
Zastavnik I klase
Zastavnik I klase
BOF
Bedž Osnivača Foruma

Broj postova : 864
Član od: : 29.04.2023

Nazad na vrh Ići dole

unipolarni svet - Page 26 Empty Re: unipolarni svet

Počalji od vladimir 08.08.23 21:02

Dario ::
vladimir ::
Dario ::Da, to jeste 70000 Rub ali brutto, bez odbitaka, platiš stan, račune i ostane ti na kraju 200-300€ ali radiš kao inženjer
 dario pogledaj malo cene u ruskim marketima pa onda da pricamo o platama. druga stvar gas je u rusiji 50usd srbija ga placa 400usd eu 1400usd

Sve to u redu ali kad je plaća inženjera izvan Moskve ravna socijalnoj pomoći u Njemačkoj  onda i nije puno atraktivno. Možda za nekog iz zemalja trećeg svijeta ali za zapadnu Europu i ne baš.
Kada bih negdje otišao raditi to bi bili Emirati, Saudija, Kuvajt, Katar. Tamo se beru pare.
ma bitne su i cene i plata. jeste u Svajcarskoj plata i 5000fr a kilo mesa 50fr
vladimir
vladimir
Poručnik
Poručnik
BZF50
Bedž zasluga za Forum
BOF
Bedž Osnivača Foruma

Broj postova : 1734
Član od: : 30.04.2023

Nazad na vrh Ići dole

unipolarni svet - Page 26 Empty Re: unipolarni svet

Počalji od Dario 08.08.23 22:07

Ne znam, cijene u Migros, steak 100gr. već pripremljen za roštilj 2 CHF

https://www.migros.ch/de/product/220634001200

Lidl:
300 gr mljevene organske junetine 5,38 CHF

https://sortiment.lidl.ch/de/bio-weiderind-hackfleisch-5110604.html
Dario
Dario
Zastavnik I klase
Zastavnik I klase
BOF
Bedž Osnivača Foruma

Broj postova : 864
Član od: : 29.04.2023

Nazad na vrh Ići dole

unipolarni svet - Page 26 Empty Re: unipolarni svet

Počalji od vladimir 08.08.23 22:12

Dario ::Ne znam, cijene u Migros, steak 100gr. već pripremljen za roštilj 2 CHF

https://www.migros.ch/de/product/220634001200

Lidl:
300 gr mljevene organske junetine 5,38 CHF

https://sortiment.lidl.ch/de/bio-weiderind-hackfleisch-5110604.html
.................bio i video sve i nikad vise u Svajcarsku
vladimir
vladimir
Poručnik
Poručnik
BZF50
Bedž zasluga za Forum
BOF
Bedž Osnivača Foruma

Broj postova : 1734
Član od: : 30.04.2023

Nazad na vrh Ići dole

unipolarni svet - Page 26 Empty Re: unipolarni svet

Počalji od Dario 08.08.23 22:53

Kad bi mi pala neka ponuda sa neba otišao bih na godinu dana. Znao sam jednog bravara, Nijemca, pokupio fine pare tamo međutim kad je saznao kako njegov obrt u Njemačkoj tamo vrijedi nula bodova i koje su kazne ako ga uhvate pokupio prnje nazad. Ugrađivao je brave i sigurnosne sustave u nove stanove, sve na račun. Ali nije imao obrt u Svici a Švica nije EU, da su ga uhvatili odrali bi mu kožu. Ali opet i za to što je ostao pokupio fine parice
Inače fina zemlja za život, mediteran blizu, divna priroda, alpe...
Dario
Dario
Zastavnik I klase
Zastavnik I klase
BOF
Bedž Osnivača Foruma

Broj postova : 864
Član od: : 29.04.2023

Doktor Živago likes this post

Nazad na vrh Ići dole

unipolarni svet - Page 26 Empty Re: unipolarni svet

Počalji od vladimir 09.08.23 8:56

Dario ::Kad bi mi pala neka ponuda sa neba otišao bih na godinu dana. Znao sam jednog bravara, Nijemca, pokupio fine pare tamo međutim kad je saznao kako njegov obrt u Njemačkoj tamo vrijedi nula bodova i koje su kazne ako ga uhvate pokupio prnje nazad. Ugrađivao je brave i sigurnosne sustave u nove stanove, sve na račun. Ali nije imao obrt u Svici a Švica nije EU, da su ga uhvatili odrali bi mu kožu. Ali opet i za to što je ostao pokupio fine parice
Inače fina zemlja za život, mediteran blizu, divna priroda, alpe...
....................bilo nekad navuklo se i tamo arapa afrikanaca,bugara ,rumuna,ukrajinaca preplavili Svajcarsku. mala zemlja sada ima skoro 10 miliona ljudi. a bave see svim i svacim. marihuana legalizovana
vladimir
vladimir
Poručnik
Poručnik
BZF50
Bedž zasluga za Forum
BOF
Bedž Osnivača Foruma

Broj postova : 1734
Član od: : 30.04.2023

Nazad na vrh Ići dole

unipolarni svet - Page 26 Empty Re: unipolarni svet

Počalji od Dario 09.08.23 13:56

vladimir ::
Dario ::Kad bi mi pala neka ponuda sa neba otišao bih na godinu dana. Znao sam jednog bravara, Nijemca, pokupio fine pare tamo međutim kad je saznao kako njegov obrt u Njemačkoj tamo vrijedi nula bodova i koje su kazne ako ga uhvate pokupio prnje nazad. Ugrađivao je brave i sigurnosne sustave u nove stanove, sve na račun. Ali nije imao obrt u Svici a Švica nije EU, da su ga uhvatili odrali bi mu kožu. Ali opet i za to što je ostao pokupio fine parice
Inače fina zemlja za život, mediteran blizu, divna priroda, alpe...
....................bilo nekad navuklo se i tamo arapa afrikanaca,bugara ,rumuna,ukrajinaca preplavili Svajcarsku. mala zemlja sada ima skoro 10 miliona ljudi. a bave see svim i svacim. marihuana legalizovana

Ma i sami Švicarci se cijelo vrijeme bave "svim i svačim" i uglavnom čuvaju pare a ne pitaju za porijeklo i tko plače za tim. Inače, jedan Albanac mi je rekao davno tamo devedesetih trik kako su ulazili u Švicu, nađu neki bicikl i pređu vozeći ga, policija ne gleda te na biciklima jer misle taj je domaći iz pograničnog mjesta, otišao valjda u Njemačku po cigare Razz
Jednom davno mi je neka preko interneta ponudila posao njegovatelja u Švici, kao plaćaju 5000 CHF. Rekoh joj ja, gospođo, pogriješili ste adresu, nije moja profesija i ne mislim se mijenjati
Dario
Dario
Zastavnik I klase
Zastavnik I klase
BOF
Bedž Osnivača Foruma

Broj postova : 864
Član od: : 29.04.2023

Nazad na vrh Ići dole

unipolarni svet - Page 26 Empty Re: unipolarni svet

Počalji od vladimir 09.08.23 14:50

Ja nikoga nisam video na granici Svajcarske Austrija ni kad sam dolazio ni kad sam odlazio iz Svajcarske. Sto se tice banaka ima ih vise nego marketa
vladimir
vladimir
Poručnik
Poručnik
BZF50
Bedž zasluga za Forum
BOF
Bedž Osnivača Foruma

Broj postova : 1734
Član od: : 30.04.2023

Doktor Živago likes this post

Nazad na vrh Ići dole

unipolarni svet - Page 26 Empty Re: unipolarni svet

Počalji od Dario 09.08.23 20:27

To je bilo devedesetih tamo, osobno nisam probao preći sa biciklom. Švicarci prelaze dosta u Njemačku, jeftinije trgovine
Dario
Dario
Zastavnik I klase
Zastavnik I klase
BOF
Bedž Osnivača Foruma

Broj postova : 864
Član od: : 29.04.2023

Doktor Živago likes this post

Nazad na vrh Ići dole

unipolarni svet - Page 26 Empty Re: unipolarni svet

Počalji od vladimir 10.08.23 9:39

160 milijardi EU je uputila vojne ekonomske i vojne pomoci od pocetka oruzanog sukoba a na ulicama evrope beskucnici i prosjaci,sirotinja, samo steta od uvedenih sankcija znaci direktna steta 100 milijardi eur i ono najgore tome se ne nadzire kraj
vladimir
vladimir
Poručnik
Poručnik
BZF50
Bedž zasluga za Forum
BOF
Bedž Osnivača Foruma

Broj postova : 1734
Član od: : 30.04.2023

Nazad na vrh Ići dole

unipolarni svet - Page 26 Empty Re: unipolarni svet

Počalji od vladimir 10.08.23 9:42

kontigent francuskih legionara pobegao iz nigera u cad. sad Makron trazi kvislinge koji bi za racun Francuske ginuli u Nigeru a ovamo kao hoce da ratuje protiv Rusije. pa i hoce do poslednjeg Ukrajinca,litvanca poljaka
vladimir
vladimir
Poručnik
Poručnik
BZF50
Bedž zasluga za Forum
BOF
Bedž Osnivača Foruma

Broj postova : 1734
Član od: : 30.04.2023

Nazad na vrh Ići dole

unipolarni svet - Page 26 Empty Re: unipolarni svet

Počalji od Dario 10.08.23 14:03

Nema nikakve potrebe, problem će se riješiti sam od sebe. Za godinu dana ako se ništa ne izmijeni stotine milicija, Boko Haram, glad, razaranje, tisuće izbjeglica i onda opet zvanje zapada za pomoći. Generali do tada puni ko brod. Ako netko ne razumije zašto Afrika nikad ne staje na noge...
Dario
Dario
Zastavnik I klase
Zastavnik I klase
BOF
Bedž Osnivača Foruma

Broj postova : 864
Član od: : 29.04.2023

Nazad na vrh Ići dole

unipolarni svet - Page 26 Empty Re: unipolarni svet

Počalji od vladimir 10.08.23 15:18

Dario ::Nema nikakve potrebe, problem će se riješiti sam od sebe. Za godinu dana ako se ništa ne izmijeni stotine milicija, Boko Haram, glad, razaranje, tisuće izbjeglica i onda opet zvanje zapada za pomoći. Generali do tada puni ko brod. Ako netko ne razumije zašto Afrika nikad ne staje na noge...
KAKO DA STANE NA NOGE KAD JE I DAN DANAS pod kolonijalnom upravom? Niger daje 20 procenata uranijuma u svetu od toga sam Niger ima 11eur po toni a cena tone uranijuma je 230eur. ispade da je tona uranijuma ista ko cena zita. strane kompanije i domaci kvislinzi drze sve u svojim rukama. sve i jedan diktator iz africkih zemalja kad je svrgnut sa vlasti je pobegao kod svojih gazda. Niger ako uspe da preusmeri izvoz uranijuma u Rusiju napravice posao veka
vladimir
vladimir
Poručnik
Poručnik
BZF50
Bedž zasluga za Forum
BOF
Bedž Osnivača Foruma

Broj postova : 1734
Član od: : 30.04.2023

Nazad na vrh Ići dole

unipolarni svet - Page 26 Empty Re: unipolarni svet

Počalji od Dario 10.08.23 17:29

vladimir ::
Dario ::Nema nikakve potrebe, problem će se riješiti sam od sebe. Za godinu dana ako se ništa ne izmijeni stotine milicija, Boko Haram, glad, razaranje, tisuće izbjeglica i onda opet zvanje zapada za pomoći. Generali do tada puni ko brod. Ako netko ne razumije zašto Afrika nikad ne staje na noge...
KAKO DA STANE NA NOGE KAD JE I DAN DANAS pod kolonijalnom upravom? Niger daje 20 procenata uranijuma u svetu  od toga sam Niger ima 11eur po toni a cena tone uranijuma je 230eur. ispade da je tona uranijuma ista ko cena zita. strane kompanije i domaci kvislinzi drze sve u svojim rukama. sve i jedan diktator iz africkih zemalja kad je svrgnut sa vlasti je pobegao kod svojih gazda. Niger ako uspe da preusmeri izvoz uranijuma u Rusiju napravice posao veka

Pa eto više nisu pa nek se izgrade, tko im brani. Sad taj uranij raste na drvetu pa ga kupe, stave na zapregu i eto para. Treba očistiti gomilu zemlje kako bi se dobio uranij za obrađivanje. A za to treba energija, mašine, stručna radna snaga koja to drži u pogonu i svašta nešto. Eto, nek sad sami vade uranij, čiste ga i transportiraju. I ako dođe Rus (a neće jer ima bitnijih problema ali eto nek komšiji crkne krava) Rus će davati Nigercima 230€ za tonu a rudu će vaditi i prečišćavati džabe. Sad, i generali kad se nakupe para pobjeći će negdje, neće sigurno čekati da im okače automobilsku gumu oko vrata
Dario
Dario
Zastavnik I klase
Zastavnik I klase
BOF
Bedž Osnivača Foruma

Broj postova : 864
Član od: : 29.04.2023

Nazad na vrh Ići dole

unipolarni svet - Page 26 Empty Re: unipolarni svet

Počalji od vladimir 10.08.23 17:38

iza u svakoj zemlji postoje Kvislinzi i patriote. iza patriota moze da stoji samo narod iza kvislinga licni interesi. i ovde u Srbiji ima kvislinga petokolonasa kolko hoces evo ih na ulicama svaki dan, hoce u slobodnu evropu i NATO. MI PATRIOTI HOCEMO SAMO DA BUDEMO SVOJI NA SVOM
vladimir
vladimir
Poručnik
Poručnik
BZF50
Bedž zasluga za Forum
BOF
Bedž Osnivača Foruma

Broj postova : 1734
Član od: : 30.04.2023

Nazad na vrh Ići dole

unipolarni svet - Page 26 Empty Re: unipolarni svet

Počalji od Pera 10.08.23 18:11

Niger daje 20 procenata uranijuma u svetu

Malo ga pretjera, 7.5%
Najveci proizvodjac je Kazahstan. Slijede Kanada, Namibia, Australija, Uzbekistan, Rusia pa tek onda Niger.
Pera
Pera
Glavni administrator
Glavni administrator
BZF50
Bedž zasluga za Forum
BOF
Bedž Osnivača Foruma

Broj postova : 1384
Član od: : 30.04.2023
Lokacija : USA

Dario likes this post

Nazad na vrh Ići dole

unipolarni svet - Page 26 Empty Re: unipolarni svet

Počalji od vladimir 10.08.23 18:22

Možda sam i povredio koristimo različite izvore ali je jedno sigurno 1/2 uranijumskih sipki za nuklearke proizvodi Rusija jer jedino Rusi imaju tehnologiju jeftine proizvodnje uranijumskih sipki.zauzvrat Rusi Afrikancmi a nude plutajuće nuklearne elektrane. Takve elektrane i tehnologiju poseduje samo rosatom i niko vise u svetu
vladimir
vladimir
Poručnik
Poručnik
BZF50
Bedž zasluga za Forum
BOF
Bedž Osnivača Foruma

Broj postova : 1734
Član od: : 30.04.2023

Nazad na vrh Ići dole

unipolarni svet - Page 26 Empty Re: unipolarni svet

Počalji od Dario 10.08.23 21:09

Plutajuća nuklearka, što tu može proći po zlu. Ujedno, gdje će to plutati u Nigeru? Mislim, nikom i ne pada na pamet praviti plutajuće nuklearke niti bi igdje dobile dozvolu za rad. Tamo ni obična nuklearka ne bi funkcionirala jer nema stalnih rijeka za hlađenje.

vladimir ::  iza u svakoj zemlji postoje Kvislinzi i patriote. iza patriota moze da stoji samo narod  iza kvislinga licni interesi. i ovde u Srbiji ima kvislinga petokolonasa kolko hoces evo ih na ulicama svaki dan, hoce u slobodnu evropu i NATO.  

Srbija ionako surađuje sa NATO-om. Ulazak u EU je obećan tamo prije nekih 20 godina i od tada ni makac. Malo kasno za to. EU je primila istočne zemlje jer su imali viška oružja a manjka para i tu mogu pasti svakakve budalaštine na pamet, koje to vidjeli smo nažalost. Danas EU nema potrebe za Srbijom, EU je prvenstveno ekonomska unija pa onda sve ostalo. Srbija bi tu bila neto primalac tu su i Makedonija, Albanija... Ovako EU da nešto novca i to dođe manje nego sada davati neke masivne subvencije kao članici EU.a. Trgovina se odvija, promet robe i kapitala ide, može se putovati i čak i raditi i to je to, nema više od toga nit o tome tko ozbiljno razmišlja.
Nešto realnije u nekom paralelnom univerzumu bi bio ulazak SFRJ u EU tamo sredinom devedesetih nakon Markovićevih reformi ali to je danas fantastika a vjerojatno kad ozbiljno gledam i tada.
Dario
Dario
Zastavnik I klase
Zastavnik I klase
BOF
Bedž Osnivača Foruma

Broj postova : 864
Član od: : 29.04.2023

Doktor Živago and Pera like this post

Nazad na vrh Ići dole

unipolarni svet - Page 26 Empty Re: unipolarni svet

Počalji od vladimir 10.08.23 21:49

Dario ::Plutajuća nuklearka, što tu može proći po zlu. Ujedno, gdje će to plutati u Nigeru? Mislim, nikom i ne pada na pamet praviti plutajuće nuklearke niti bi igdje dobile dozvolu za rad. Tamo ni obična nuklearka ne bi funkcionirala jer nema stalnih rijeka za hlađenje.

vladimir ::  iza u svakoj zemlji postoje Kvislinzi i patriote. iza patriota moze da stoji samo narod  iza kvislinga licni interesi. i ovde u Srbiji ima kvislinga petokolonasa kolko hoces evo ih na ulicama svaki dan, hoce u slobodnu evropu i NATO.  

Srbija ionako surađuje sa NATO-om. Ulazak u EU je obećan tamo prije nekih 20 godina i od tada ni makac. Malo kasno za to. EU je primila istočne zemlje jer su imali viška oružja a manjka para i tu mogu pasti svakakve budalaštine na pamet, koje to vidjeli smo nažalost. Danas EU nema potrebe za Srbijom, EU je prvenstveno ekonomska unija pa onda sve ostalo. Srbija bi tu bila neto primalac tu su i Makedonija, Albanija... Ovako EU da nešto novca i to dođe manje nego sada davati neke masivne subvencije kao članici EU.a. Trgovina se odvija, promet robe i kapitala ide, može se putovati i čak i raditi i to je to, nema više od toga nit o tome tko ozbiljno razmišlja.
Nešto realnije u nekom paralelnom univerzumu bi bio ulazak SFRJ u EU tamo sredinom devedesetih nakon Markovićevih reformi ali to je danas fantastika a vjerojatno kad ozbiljno gledam i tada.
.....................reka Niger treca najveca reka u Africi dugacka 4200km
vladimir
vladimir
Poručnik
Poručnik
BZF50
Bedž zasluga za Forum
BOF
Bedž Osnivača Foruma

Broj postova : 1734
Član od: : 30.04.2023

Nazad na vrh Ići dole

unipolarni svet - Page 26 Empty Re: unipolarni svet

Počalji od Dario 10.08.23 22:15

Sad, veličina rijeke Niger je relativna pojava, zna tamo malo i opasti vodostaj, nije neka konstanta sa kojom se može računati. Ujedno, kad Francuzi imaju problema ljeti sa hlađenjem kad se rijeke zagriju kako bi bilo tek tamo.

unipolarni svet - Page 26 Niger_Fotor_noattrrequired-5
Dario
Dario
Zastavnik I klase
Zastavnik I klase
BOF
Bedž Osnivača Foruma

Broj postova : 864
Član od: : 29.04.2023

Nazad na vrh Ići dole

unipolarni svet - Page 26 Empty Re: unipolarni svet

Počalji od Pera 10.08.23 23:09

Pa dobro sad, kad padne vodostaj poturi klocne dok ne padne kisa. I masi palminim liscem da se rashladi.
Problem (najcesce) sa takvim igrackama nisu one same nego oni koji se igraju.
Oni u Nigeru ne mogu odrzavati tri bandere da ne padnu a ne nuklearni reaktor.
Jedino ako bacuske ne prodaju i kompletnu posadu u paketu.
Pera
Pera
Glavni administrator
Glavni administrator
BZF50
Bedž zasluga za Forum
BOF
Bedž Osnivača Foruma

Broj postova : 1384
Član od: : 30.04.2023
Lokacija : USA

Dario, Doktor Živago and vladimir like this post

Nazad na vrh Ići dole

unipolarni svet - Page 26 Empty Re: unipolarni svet

Počalji od vladimir 14.08.23 10:25

PJER ARNI BINEL, bivši francuski obaveštajni oficir, svojevremeno osuđen na 5 godina zatvora zbog izdaje, ovih dana je tiho proslavio 73. rođendan, anatemisan od domovine Francuske, zaboravljen
od Srbije zbog koje je robijao i zbog koje je izopšten iz društva.
Као представник Француске при НАТО пакту је 1998. године украо планове НАТО о бомбардовању Србије и Црне Горе и изнео их из војног објекта НАТО у Бриселу. Са ташном пуном планова је изашао на излаз за одношење смећа у својој згради.
Затим је трчао што је брже могао кроз огромни парк док није стигао до ограде југословенске амбасаде. Каже да му је то био најдужи пут у животу. Није се скинуо са звона aмбасаде док му нису отворили.
Кад је ушао у двориште амбасаде, а капија се закључала, како каже, то му је био најсрећнији тренутак у животу! Све планове је предао амбасади. Планови су пренети у Београд кроз дипломатску пошту.
Због крађе планова бомбардовање СРЈ је одложено а 6 месеци, а Бинел је осуђен на 5 година затвора и одузет му је чин. Због подршке Србима остао је без чина и признања Легије части.
Изјавио је да је то урадио због мржње према Америци, да се не каје, и да би и данас исто урадио када би се нашао у сличној ситуацији.......................................................... svi ti pregovori su bili obicna farsa i gubljenje vremena. odavno su zapadni centri moci resili da Srbiju okupiraju i od nje naprave svog vazala. zahvaljujuci ovom hrabrom oficiru to je odlozeno za 6 meseci i nama omoguceno da se sto bolje pripremimo za odbranu. ista prica je i sa Rusijom
vladimir
vladimir
Poručnik
Poručnik
BZF50
Bedž zasluga za Forum
BOF
Bedž Osnivača Foruma

Broj postova : 1734
Član od: : 30.04.2023

SveJug likes this post

Nazad na vrh Ići dole

unipolarni svet - Page 26 Empty Re: unipolarni svet

Počalji od SveJug 14.08.23 13:09

Ima dosta njih koji su proglaseni kao narodni izdajnici. Naprimer:

Julian Assange

Edward Snowden

Chelsea Elizabeth Manning, alias Bradley Manning.

SveJug
SveJug
Poručnik
Poručnik
BOF
Bedž Osnivača Foruma
BZF150
Bedž zasluga za forum 150

Broj postova : 2008
Član od: : 29.04.2023

Nazad na vrh Ići dole

unipolarni svet - Page 26 Empty Re: unipolarni svet

Počalji od vladimir 14.08.23 13:17

Evropa od atlantika do Urala Gebelsova ideja iz 1934 god normalno pod vodjstvom Nemacke. to gledamo danas
vladimir
vladimir
Poručnik
Poručnik
BZF50
Bedž zasluga za Forum
BOF
Bedž Osnivača Foruma

Broj postova : 1734
Član od: : 30.04.2023

Nazad na vrh Ići dole

unipolarni svet - Page 26 Empty Re: unipolarni svet

Počalji od Dario 14.08.23 14:24

Staljinova ideja je bila SSSR do Lisabona. To gledamo danas pod Putinom

SveJug ::Ima dosta njih koji su proglaseni kao narodni izdajnici. Naprimer:

Edward Snowden


Pa sad, kada bi netko objavio državne tajne Rusije i dobio azil u Americi za to eto ne bi bio narodni izdajnik.
Dobro, u tom slučaju bi se morao čuvati ovog:

unipolarni svet - Page 26 An42Qvq_700bwp

SveJug ::Ima dosta njih koji su proglaseni kao narodni izdajnici. Naprimer:

Chelsea Elizabeth Manning, alias Bradley Manning.


Manning je bio pripadnik oružanih snaga i tu nema diskusije, za to se ne dobiva medalja i zlatni sat. Ali skupa operacija promjene spola je išla na trošak armije. Kod Putina toga nema


Dario
Dario
Zastavnik I klase
Zastavnik I klase
BOF
Bedž Osnivača Foruma

Broj postova : 864
Član od: : 29.04.2023

Nazad na vrh Ići dole

unipolarni svet - Page 26 Empty Re: unipolarni svet

Počalji od Sponsored content


Sponsored content


Nazad na vrh Ići dole

Strana 26 od 40 Prethodni  1 ... 14 ... 25, 26, 27 ... 33 ... 40  Sledeći

Nazad na vrh

- Similar topics

 
Dozvole ovog foruma:
Ne možete odgovarati na teme u ovom forumu