JNA bili smo vojnici
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.

Crna hronika

+5
arcibald01
Goran9030
poručnik ness
Pera
Doktor Živago
9 posters

Strana 4 od 4 Prethodni  1, 2, 3, 4

Ići dole

Crna hronika - Page 4 Empty Re: Crna hronika

Počalji od Goran9030 Pon 9 Okt - 10:31

vladimir ::frankfurt ove godene. izadjem na autobusku stanicu da zapalim cigaru kao i svi ostali putnici. salete nas ciganke iz rumunije . nude sex 5 min 5 eura. i ko kaze da je nemacka skupa

Pa nije ni skupo s obzirom da se "ašik baje" dobiju gratis. Poneki sretnik može gratis dobiti i još neku boleštinu, ali to je kao na lutriji. Dobiješ kad se najmanje nadaš Very Happy

Inače, nedavno sam prolazio kroz Leipzig. Katastrofa. Kao da nismo u Njemačkoj.
Grad zarastao u korov i šikaru ne samo u predgrađima, već i veoma blizu centra.
U busu kojim sam išao bilo je (nisam siguran) dvije ili tri romske obitelji. Sami kažu (a kasnije je to i vozač potvrdio) da su skoro preuzeli grad. Kaže jedna suputnica: "ima nas toliko da već smetamo jedni drugima, ali neka nas... "
Od njih sam čuo i vic na njihov račun:

Razgovaraju dva roma mobitelom u Leipzigu, pa kaže jedan: "'ajde da ne pričamo više na romskom, će da nam naplate roming".
Goran9030
Goran9030
Administrators
Administrators
BOF
Bedž Osnivača Foruma
BZF150
Bedž zasluga za forum 150

Broj postova : 2373
Član od: : 29.04.2023
Godine: : 58
Lokacija : U srcu Slavonije

https://sked.com.hr/shop/

Doktor Živago, SveJug and IgorK like this post

Nazad na vrh Ići dole

Crna hronika - Page 4 Empty Re: Crna hronika

Počalji od vladimir Sre 11 Okt - 13:17

Sta je ovo u saobracaju. ginu ljudi kao da je ratno stanje , svaki dan teski udesi, neko pregazio pesaka,udario biciklistu ili poginuo motociklista. presretaci ga zaustavili vozio 250km na sat? vozio u kontra smeru na autoputu ????
vladimir
vladimir
Poručnik
Poručnik
BZF50
Bedž zasluga za Forum
BOF
Bedž Osnivača Foruma

Broj postova : 1734
Član od: : 30.04.2023

Doktor Živago likes this post

Nazad na vrh Ići dole

Crna hronika - Page 4 Empty Re: Crna hronika

Počalji od Goran9030 Sre 11 Okt - 20:17

Na žalost, previše je nediscipline u prometu.
Pri tome nije to samo krivica vozača, nego i pješaka ili biciklista.
Pješaci su se navikli da je pješački prijelaz ("zebra") samo nastavak njihove šetnice i više se ne zaustavljaju kod dolaska do ceste. Nema više onog starog: stani pa pogledaj lijevo, pa pogledaj desno i ako ništa ne ide, onda pređi cestu.
Večeras mi je jedan momčić od cca desetak godina prešao ispred auta na pješačkom, ali vozio je bicikl. Nije se čak ni okrenuo da vidi da li ja stajem ili me uopće nema. Samo se provezao preko ceste.
Osim toga, nije imao niti kacigu, a kamo li reflektirajući prsluk iako se već pomalo počinjalo mračiti.
Nije rijetka pojava da pješaci hodaju cestom (kolnikom), iako imaju nogostup (trotoar). Još se žene uhvate pod ruku, i polako s noge na nogu kao da su na korzu.
Ipak i vozači se ne pridržavaju baš previše propisa.
Danas se vraćam "starom cestom" iz Sl. Broda prema kući i na mjestu gdje je dozvoljena brzina 50, ja vozim 60 (eto i ja sam među tim biserima).
To bi još i bilo nekako, ali na punoj liniji prije pješačkog prijelaza me hladno obiđe jedan šleper, za njim još nekoliko vozila uključujući i jedan kombi.
Moja procjena je da su išli između 80 i 90 jer su me veoma brzo obišli i ostavili za sobom.
E onda kad se sve to smješa i kad se spoji prevelika brzina vozila sa nemarom pješaka i biciklista, onda dođe do tragedije.

Ovo što pišeš za vožnju u kontra smjeru, sve je više takvih slučajeva, ali mi to nikako nije jasno kako se uopće može desiti. Jesu li to luđaci, samoubojice, budale, pijanci... ????
Ovi što voze 250 i više km/h, obično budu nadobudni klinci ili ovisnici o brzinama.
Nedavno sam pročitao da se u Njemačkoj "reklamira" naša cesta A1 ("Dalmatina") - to je autoput od Zagreba do Ploča.
Neki Nijemac je pisao o tome da je ta cesta zimi gotovo prazna i idealna za vožnju velikim brzinama. Veliki mamac za te "pilote" je mali broj presretača i male kazne za njihove prilike. Oni jednostavno plate i nastave dalje.
Švicarci su to dobro riješili. Tamo se za takav prekršaj može ostati bez vozila.
Goran9030
Goran9030
Administrators
Administrators
BOF
Bedž Osnivača Foruma
BZF150
Bedž zasluga za forum 150

Broj postova : 2373
Član od: : 29.04.2023
Godine: : 58
Lokacija : U srcu Slavonije

https://sked.com.hr/shop/

Doktor Živago and zokika like this post

Nazad na vrh Ići dole

Crna hronika - Page 4 Empty Re: Crna hronika

Počalji od sloba1 Čet 11 Apr - 23:35

sloba1 ::Crna hronika - Page 4 Rtd1jo10

Vijetnamka osuđena na smrt zbog bankovne prevare od 12, 5 milijarde dolara.
sloba1
sloba1
Potporučnik
Potporučnik
BZF50
Bedž zasluga za Forum
BOF
Bedž Osnivača Foruma

Broj postova : 1379
Član od: : 10.05.2023
Godine: : 61
Lokacija : Petrovaradin

Nazad na vrh Ići dole

Crna hronika - Page 4 Empty Re: Crna hronika

Počalji od Doktor Živago Pet 10 Maj - 11:18

U zadnjih mjesec dana čak 4 ubojstva žena u Zagrebu.
Primjećuje se trend porasta nasilja nad ženama, tako da smo morali izmijeniti i Kazneni zakon gdje je predviđeno kažnjavanje za tzv. femicid.
Doktor Živago
Doktor Živago
Administrators
Administrators
BZF150
Bedž zasluga za forum 150
BOF
Bedž Osnivača Foruma

Broj postova : 5012
Član od: : 29.04.2023

Nazad na vrh Ići dole

Crna hronika - Page 4 Empty Re: Crna hronika

Počalji od Sponsored content


Sponsored content


Nazad na vrh Ići dole

Strana 4 od 4 Prethodni  1, 2, 3, 4

Nazad na vrh


 
Dozvole ovog foruma:
Ne možete odgovarati na teme u ovom forumu