JNA bili smo vojnici
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.

kasarna u Slavonskom brodu

Ići dole

kasarna u Slavonskom brodu Empty kasarna u Slavonskom brodu

Počalji od vladimir Čet 9 Maj - 5:58

kasarna u Slavonskom brodu Sb110
vladimir
vladimir
Poručnik
Poručnik
BZF50
Bedž zasluga za Forum
BOF
Bedž Osnivača Foruma

Broj postova : 1734
Član od: : 30.04.2023

Mikula 67, Doktor Živago and SveJug like this post

Nazad na vrh Ići dole

kasarna u Slavonskom brodu Empty Re: kasarna u Slavonskom brodu

Počalji od vladimir Čet 9 Maj - 5:59

kasarna u Slavonskom brodu Sb210
vladimir
vladimir
Poručnik
Poručnik
BZF50
Bedž zasluga za Forum
BOF
Bedž Osnivača Foruma

Broj postova : 1734
Član od: : 30.04.2023

SveJug likes this post

Nazad na vrh Ići dole

kasarna u Slavonskom brodu Empty Re: kasarna u Slavonskom brodu

Počalji od vladimir Čet 9 Maj - 6:00

kasarna u Slavonskom brodu Sb310

vladimir
vladimir
Poručnik
Poručnik
BZF50
Bedž zasluga za Forum
BOF
Bedž Osnivača Foruma

Broj postova : 1734
Član od: : 30.04.2023

Mikula 67 and SveJug like this post

Nazad na vrh Ići dole

kasarna u Slavonskom brodu Empty Re: kasarna u Slavonskom brodu

Počalji od vladimir Čet 9 Maj - 6:01

kasarna u Slavonskom brodu Sb410

mozda bi neko rekao da ovo izgleda lepo sto i jeste ali je nasa kasarna izgledala mnogo bolje.daleko bolje je bila uredjena, i sve po ps.danas nema piste za postrojavanje,nema jarbola za zastave, nema onih lepih paunova, nema ni ljudi . nekako mi deluje pusto. nema ni autoparka,amfibija, garaza.putnog voda gradjevinskih masina, nase kuhinje kantine benziskih pumpi. kamiona sa pontonima. svaka potrebna pomoc gradjanima Broda dolazila je iz nase kasarne uvek i u po dana i noci. samo jedno pre podne nas 76 je dalo krv za gradjane Broda i to ne jednom ja sam licno dao tri puta kao i moji saborci,GRADILI smo i puteve i vodovodnu mrezu po okolnim selima. nema vise ni popularne Devetke i Narcisa.kafici koji su bili najpopilarniji u Brodu. jednostavno ovo mesto vise nema dusu. otislo je to zajedno sa pripadnicima Jna. gradjane Slavonskog broda treba da bude sramota toga sta su napravili rujna 1991 godine
vladimir
vladimir
Poručnik
Poručnik
BZF50
Bedž zasluga za Forum
BOF
Bedž Osnivača Foruma

Broj postova : 1734
Član od: : 30.04.2023

Mikula 67 likes this post

Nazad na vrh Ići dole

kasarna u Slavonskom brodu Empty Re: kasarna u Slavonskom brodu

Počalji od vladimir Čet 9 Maj - 6:27

to mi je bila zelja da jednog dana obidjem moju bivsu kasarnu u brodu. Zgrada komande je tu,zgrada amfibiske cete kao i zgrada pontoneriske cete. auto parka,kantine,kuhinje,prijavnive,kasarske straze, nema ni objekata putnog voda, benziske pume, navoza za pranje amfibija, na oko deluje lepo ali sablasno.nema onih mladih momaka koji su bili dusa ovog objekta. tu je i zgrada doma Jna ,danas muzicka skola. od nase spavaone su napravili nekakve kancelarije. nema ni biste Ivana Senjuga ujaka narodnog heroja. veoma tuzno i emotivno za mene. i dan danas se pitam kako smo mi zasluzili da se slavonci tako ponasaju prema nama.
vladimir
vladimir
Poručnik
Poručnik
BZF50
Bedž zasluga za Forum
BOF
Bedž Osnivača Foruma

Broj postova : 1734
Član od: : 30.04.2023

Nazad na vrh Ići dole

kasarna u Slavonskom brodu Empty Re: kasarna u Slavonskom brodu

Počalji od vladimir Čet 9 Maj - 6:41

tog septembra 1991 opljackana je robna kuca Vesna i potpuno devastirana. zalosno i dan danas izgleda tako. kad pogledam u robnu kucu vrati mi se ceo zivot 38 godina unazad. nemam reci to da opisem samo zalosno zalosno.lepe uspomene su me vezivale i za ova dva kafica Narcis i Devetku. mnogo smo mi vremena tu provodili, mnogo lepih devojaka upoznali. lepo se i druzili sa omladinom Slavonskog broda. a bilo je tuca jer su momci iz slavonskog broda bili ljubomorni ,nikako nisu mogli da podnesu da njihove slavonke sede sa nama za stolom. bilo je tu i zabrana ulaska u pomenuta dva kafica a onda su dolazili vlasnici istih da mole naseg komadanta da ukine zabranu.jednostavno ta dva kafica su bila Nasa. to su bila nasa dva zborna mesta. i znalo se kad mi dodjemo pocinje veselje pice pesma, lete konobari, stolovi puni flasa piva i pesma i dobra zabava, muzika do daske.to su bila dva najposecenija mesta u Brodu
vladimir
vladimir
Poručnik
Poručnik
BZF50
Bedž zasluga za Forum
BOF
Bedž Osnivača Foruma

Broj postova : 1734
Član od: : 30.04.2023

Nazad na vrh Ići dole

kasarna u Slavonskom brodu Empty Re: kasarna u Slavonskom brodu

Počalji od Sponsored content


Sponsored content


Nazad na vrh Ići dole

Nazad na vrh

- Similar topics

 
Dozvole ovog foruma:
Ne možete odgovarati na teme u ovom forumu