JNA bili smo vojnici
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.

unipolarni svet

+5
SveJug
Goran9030
arcibald01
Doktor Živago
Dario
9 posters

Strana 9 od 40 Prethodni  1 ... 6 ... 8, 9, 10 ... 24 ... 40  Sledeći

Ići dole

unipolarni svet - Page 9 Empty Re: unipolarni svet

Počalji od Dario 05.06.23 19:53

A toga je bilo po Americi. Parkiraju pred firmu bolja auta nego šef. Al zato tri posla rade, jedan nakon radnog dana, drugi vikendom. Meni osobno auto nije nešto na čega bih bacao pare, nek pali i nek vozi, to mi je bitno. Al negdje biti u sigurnijoj četvrti je ipak bitno, barem tamo po Americi. U Njemačkoj se može to i šakama "riješiti" ako je stani, pani ali ruke ne štite od olova. kad tamo policiju buše onda ne pitaj ništa. Nije to Hollywood pa kao ti pucaš, oni pucaju, ispuca se to kao u talibanskoj zasjedi al nitko ni ogrebotine, nisam ja glavni junak
Naravno, ima na zapadu takvih dosta, nakon svega privatna insolvencija na više godina pa ti ne daju ni ugovor za mobilnu telefoniju, moraš na pre paid. Ovdje u Njemačkoj ima jedna agencija, tu se slijevaju svi podaci, tko je gdje dizao kakav kredit i ako je ostao kratak, koliko i gdje. Ako se tu uđe u crno svi bježe od tebe. Još najgore ako neko traži stan pa mu traže dobru reputaciju pa kad vide crveno samo hvala, doviđenja. Rizična si mušterija.
Ja srećom nikad posla sa njima, pretprošle godine iz zezancije tražio izvod, 99,5% kredibilnost. Ujedno to ti odlučuje i kamate. Ako netko ima manju kredibilnost oma mu viša kamata. Jedan naš tražio neki kredit, ne zna jezik. Nazovem, pitam, traže ovi nekih skoro 5% kamate. Pitam, kako to u današnje vrijeme tolike kamate. Kaže, vidjeli su kako već ima par kredita pa mu otišao rating i naravno, veća kamata jer više miriši na rizik


Poslednji izmenio Dario dana 05.06.23 20:02, izmenjeno ukupno 1 puta
Dario
Dario
Zastavnik I klase
Zastavnik I klase
BOF
Bedž Osnivača Foruma

Broj postova : 864
Član od: : 29.04.2023

Goran9030 and Doktor Živago like this post

Nazad na vrh Ići dole

unipolarni svet - Page 9 Empty Re: unipolarni svet

Počalji od Dario 05.06.23 20:01

vladimir ::Ideja PRAVOG kapitalizma je prvo ti radis za pare a onda pare rade za tebe. to je apsolutno tacno.samo ima jedna stvar sa koliko si para ti zadovoljan.  moj bivsi gazda bosanac je milioner i nasao covek da me zavrne za tri dnevnice mozes misliti. valjda mu to nesto znaci u zivotu ajd nek mu bude. a neki dan njego kum mi se zali da i dan danas nemaju mehanicara kako treba dolaze sve neki levatori

Mehaničari uglavnom danas su loši. Isplati se onima u ovlaštenim servisima, rade servise i garanciju. Ovo ostalo džabe. Auta napravljena tako da ti treba po dana za sitnicu. Za mijenjanje remena treba izvlačiti motor vani. Idu sati a nije to jeftino. Jedan poznanik Grk ostavio svog gazdu i prešao raditi autobuse. Besplatna karta, sve po PS-u, mehanika pristupačna i napravljena za lako održavanje. Tko će kupiti gomilu autobusa ako mu treba duplo više sati za popravke i održavanje, tu ne smiju se zezati kao sa osobnim automobilima.
Oni koji su bliže Poljskoj odu tamo raditi auto. Isto tako neke te radionice koje sam viđao još tamo devedesetih nema ih više, tamo neka stambena zgrada ili neki shop.
Zato ovi električni mikseri zakon, nema kvačila, mjenjača, ventila, karika, klipova, dihtunga, svjećica. Elektromotor i nek vrti, on barem duže traje
Dario
Dario
Zastavnik I klase
Zastavnik I klase
BOF
Bedž Osnivača Foruma

Broj postova : 864
Član od: : 29.04.2023

Goran9030 and Doktor Živago like this post

Nazad na vrh Ići dole

unipolarni svet - Page 9 Empty Re: unipolarni svet

Počalji od vladimir 05.06.23 21:07

[quote="Dario"]
vladimir ::Ideja PRAVOG kapitalizma je prvo ti radis za pare a onda pare rade za tebe. to je apsolutno tacno.samo ima jedna stvar sa koliko si para ti zadovoljan.  moj bivsi gazda bosanac je milioner i nasao covek da me zavrne za tri dnevnice mozes misliti. valjda mu to nesto znaci u zivotu ajd nek mu bude. a neki dan njego kum mi se zali da i dan danas nemaju mehanicara kako treba dolaze sve neki levatori

Mehaničari uglavnom danas su loši. Isplati se onima u ovlaštenim servisima, rade servise i garanciju. Ovo ostalo džabe. Auta napravljena tako da ti treba po dana za sitnicu. Za mijenjanje remena treba izvlačiti motor vani. Idu sati a nije to jeftino. Jedan poznanik Grk ostavio svog gazdu i prešao raditi autobuse. Besplatna karta, sve po PS-u, mehanika pristupačna i napravljena za lako održavanje. Tko će kupiti gomilu autobusa ako mu treba duplo više sati za popravke i održavanje, tu ne smiju se zezati kao sa osobnim automobilima.
Oni koji su bliže Poljskoj odu tamo raditi auto. Isto tako neke te radionice koje sam viđao još tamo devedesetih nema ih više, tamo neka stambena zgrada ili neki shop.
Zato ovi električni mikseri zakon, nema kvačila, mjenjača, ventila, karika, klipova, dihtunga, svjećica. Elektromotor i nek vrti, on barem duže traje[/quote pa ti si postao i strucnjak za mehaniku i elektricne automobile?
vladimir
vladimir
Poručnik
Poručnik
BZF50
Bedž zasluga za Forum
BOF
Bedž Osnivača Foruma

Broj postova : 1734
Član od: : 30.04.2023

Nazad na vrh Ići dole

unipolarni svet - Page 9 Empty Re: unipolarni svet

Počalji od vladimir 05.06.23 21:08

vladimir ::
Dario ::
vladimir ::Ideja PRAVOG kapitalizma je prvo ti radis za pare a onda pare rade za tebe. to je apsolutno tacno.samo ima jedna stvar sa koliko si para ti zadovoljan.  moj bivsi gazda bosanac je milioner i nasao covek da me zavrne za tri dnevnice mozes misliti. valjda mu to nesto znaci u zivotu ajd nek mu bude. a neki dan njego kum mi se zali da i dan danas nemaju mehanicara kako treba dolaze sve neki levatori

Mehaničari uglavnom danas su loši. Isplati se onima u ovlaštenim servisima, rade servise i garanciju. Ovo ostalo džabe. Auta napravljena tako da ti treba po dana za sitnicu. Za mijenjanje remena treba izvlačiti motor vani. Idu sati a nije to jeftino. Jedan poznanik Grk ostavio svog gazdu i prešao raditi autobuse. Besplatna karta, sve po PS-u, mehanika pristupačna i napravljena za lako održavanje. Tko će kupiti gomilu autobusa ako mu treba duplo više sati za popravke i održavanje, tu ne smiju se zezati kao sa osobnim automobilima.
Oni koji su bliže Poljskoj odu tamo raditi auto. Isto tako neke te radionice koje sam viđao još tamo devedesetih nema ih više, tamo neka stambena zgrada ili neki shop.
Zato ovi električni mikseri zakon, nema kvačila, mjenjača, ventila, karika, klipova, dihtunga, svjećica. Elektromotor i nek vrti, on barem duže traje[/quote pa ti si postao i strucnjak za mehaniku i elektricne automobile?
pa ti si izgleda strucnjak i za mehaniku
vladimir
vladimir
Poručnik
Poručnik
BZF50
Bedž zasluga za Forum
BOF
Bedž Osnivača Foruma

Broj postova : 1734
Član od: : 30.04.2023

Nazad na vrh Ići dole

unipolarni svet - Page 9 Empty Re: unipolarni svet

Počalji od Dario 05.06.23 21:19

vladimir ::
vladimir ::
Dario ::
vladimir ::Ideja PRAVOG kapitalizma je prvo ti radis za pare a onda pare rade za tebe. to je apsolutno tacno.samo ima jedna stvar sa koliko si para ti zadovoljan.  moj bivsi gazda bosanac je milioner i nasao covek da me zavrne za tri dnevnice mozes misliti. valjda mu to nesto znaci u zivotu ajd nek mu bude. a neki dan njego kum mi se zali da i dan danas nemaju mehanicara kako treba dolaze sve neki levatori

Mehaničari uglavnom danas su loši. Isplati se onima u ovlaštenim servisima, rade servise i garanciju. Ovo ostalo džabe. Auta napravljena tako da ti treba po dana za sitnicu. Za mijenjanje remena treba izvlačiti motor vani. Idu sati a nije to jeftino. Jedan poznanik Grk ostavio svog gazdu i prešao raditi autobuse. Besplatna karta, sve po PS-u, mehanika pristupačna i napravljena za lako održavanje. Tko će kupiti gomilu autobusa ako mu treba duplo više sati za popravke i održavanje, tu ne smiju se zezati kao sa osobnim automobilima.
Oni koji su bliže Poljskoj odu tamo raditi auto. Isto tako neke te radionice koje sam viđao još tamo devedesetih nema ih više, tamo neka stambena zgrada ili neki shop.
Zato ovi električni mikseri zakon, nema kvačila, mjenjača, ventila, karika, klipova, dihtunga, svjećica. Elektromotor i nek vrti, on barem duže traje[/quote pa ti si postao i strucnjak za mehaniku i elektricne automobile?
pa ti si izgleda strucnjak i za mehaniku

Pa jesam Balkanac ili nisam. Kad Balkanca pitaju, šta znaš, on ti kaže, a šta ti treba...
Sad, naravno nisam stručnjak kao ti kome je to profesija ali sam u mladosti malo prčkao po autima i čak sam znao vratiti sve dijelove na svoje mjesto, bez viška, a za divno čudo, to je još i palilo. Dobro, jeste imao sam par knjiga za recimo Pasata pa tamo piše šta i kako mogao si sve bez kompjutora, vrhunac elektronike multi tester, stroboskop za paljenje i obavezan moment ključ, mjerač kompresije već luksuz. Prčko sam i sa motorima al ne računam puno, dvotakna tehnika, prosto kao mlin za kavu, onaj ručni
Dario
Dario
Zastavnik I klase
Zastavnik I klase
BOF
Bedž Osnivača Foruma

Broj postova : 864
Član od: : 29.04.2023

Doktor Živago and vladimir like this post

Nazad na vrh Ići dole

unipolarni svet - Page 9 Empty Re: unipolarni svet

Počalji od Pera 05.06.23 22:28

Kad Balkanca pitaju, šta znaš, on ti kaže, a šta ti treba...

Svasta lola umije, u sve se razumije. Laughing

Znam nekoliko nasih koji su ovdje u pocetku ubili dobre pare kao "multilingvalni" prevodioci, najcesce po doktorskim ordinacijama i sluzbenim institucijama.
Govore srpski, hrvatski, bosanski, crnogorski... Laughing
A dao Bog, ovi ovdje znaju geografiju to je cudo jedno. clown
Pera
Pera
Glavni administrator
Glavni administrator
BZF50
Bedž zasluga za Forum
BOF
Bedž Osnivača Foruma

Broj postova : 1385
Član od: : 30.04.2023
Lokacija : USA

Dario, Doktor Živago and poručnik ness like this post

Nazad na vrh Ići dole

unipolarni svet - Page 9 Empty Re: unipolarni svet

Počalji od Dario 05.06.23 23:33

Znam kako su mnogi otišli u kamiondžije, to im bio san, american dream, Peterbilt i udri po high way-u. Inače, naši se snađu na ovaj ili onaj način. Kao da im je uzor Saul Goodman
Dario
Dario
Zastavnik I klase
Zastavnik I klase
BOF
Bedž Osnivača Foruma

Broj postova : 864
Član od: : 29.04.2023

Doktor Živago likes this post

Nazad na vrh Ići dole

unipolarni svet - Page 9 Empty Re: unipolarni svet

Počalji od Doktor Živago 05.06.23 23:42

Evo, moj komšija u 50 toj otisao u Australiju.
Inače je po struci mesar, imao svoj obrt, zbog navodno cuge i kocke ostao u dugovima.
Tamo promijenio nekoliko poslova a sad ipak radi na nekoj farmi ovaca i kaze da je prezadovoljan.
Dugove je sve vratio i poroka se ostavio, ali veli da se do penzije ne mislo vracati ovamo.
U mom gradu je puno takvih ptimjera gdje su ljudi u rel.kasnijim godinama života otisli u pečalbu i dobro se snasli.
Nasi ljudi su ko mačke, uvijek se docekaju na noge. Ili barem vecina
Doktor Živago
Doktor Živago
Administrators
Administrators
BZF150
Bedž zasluga za forum 150
BOF
Bedž Osnivača Foruma

Broj postova : 5012
Član od: : 29.04.2023

Dario likes this post

Nazad na vrh Ići dole

unipolarni svet - Page 9 Empty Re: unipolarni svet

Počalji od Dario 05.06.23 23:47

Ja sam davno radio interview i upoznao jednog našeg na zrakoplovnoj izložbi, predstavnik firme Air Tractor, poljoprivredna avijacija. Čovjek kad je napustio mal zemlju nije imao ni vozačku, tamo nekih ranih sedamdesetih. U Australiji je radio isto na farmi, bio vrijedan pa je postao vozač gazdi a gazda je imao aviončić što nije neka rijetkost sa obzirom na prostranstva u Australiji. Pa se zainteresirao i za pilotiranje, nću učio, po danu radio. I postao i pilot i na kraju dogurao do glavnog predstavnika firme Air Tractor za Europu. I vrlo običan, skroman i jednostavan čovjek. Ima moj naklon
Dario
Dario
Zastavnik I klase
Zastavnik I klase
BOF
Bedž Osnivača Foruma

Broj postova : 864
Član od: : 29.04.2023

Doktor Živago, poručnik ness and Pera like this post

Nazad na vrh Ići dole

unipolarni svet - Page 9 Empty Re: unipolarni svet

Počalji od Doktor Živago 06.06.23 0:13

De napisi nesto vise o tim svojim iskustvima sa avijacijom.
Ovo je dobar primjer lako radom i marljivosću mozes postati netko i nesto.
Doktor Živago
Doktor Živago
Administrators
Administrators
BZF150
Bedž zasluga za forum 150
BOF
Bedž Osnivača Foruma

Broj postova : 5012
Član od: : 29.04.2023

Nazad na vrh Ići dole

unipolarni svet - Page 9 Empty Re: unipolarni svet

Počalji od Dario 06.06.23 0:25

Ja sa avijacijom slabo osim eto nekog interesa za stvarčice koje lete mada znam par pilota, mislim, ne velike mašine već ono mister No, Piperi, Cessne, jedrilice i to.
Na ovog sam naletio prije tako dvadesetak godina, radio reportažu za Globus o internacionalnoj zrakoplovnoj izložbi u Berlinu. Slučajno sam vidio naše ime pa ga našao i nadovezao to na reportažu.
Dario
Dario
Zastavnik I klase
Zastavnik I klase
BOF
Bedž Osnivača Foruma

Broj postova : 864
Član od: : 29.04.2023

Doktor Živago likes this post

Nazad na vrh Ići dole

unipolarni svet - Page 9 Empty Re: unipolarni svet

Počalji od vladimir 06.06.23 7:13

А САДА ЗВАНИЧНО: Украјина прешла у контраофанзиву; У којим правцима иду напади?

05-06-2023 20:59 Ратни извештаји Донбас Издвојено Свет Планета
Оружане снаге Украјине su прешле у контраофанзиву, изјавила je заменица министра одбране земље Ана Маљар.
vladimir
vladimir
Poručnik
Poručnik
BZF50
Bedž zasluga za Forum
BOF
Bedž Osnivača Foruma

Broj postova : 1734
Član od: : 30.04.2023

Nazad na vrh Ići dole

unipolarni svet - Page 9 Empty Re: unipolarni svet

Počalji od arcibald01 06.06.23 10:12

Nemogoče je trenutno povedati kaj se v Ukrajini dogaja.

Sporočila iz Kijeva navajajo, da Ukrajinske sile ponekod na frontni črti izvajajo "ofenzivne akcije".  Dodajajo, da je ukrajinska vojska dosegla določen napredek v Bahmutu v regiji Doneck na vzhodu države, kjer že mesece potekajo srditi spopadi. To pa sporoča francoska tiskovna agencija AFP.

Namestnica ukrajinskega obrambnega ministra Gana Maljar trdi, da Ukrajinska vojska  v sektorju Bahmut izvaja ofenzivne akcije. Ob tem je sporočila tudi, da so ukrajinske sile v Bahmutu dosegle določen napredek oziroma nekatere "uspehe". "Na jugu je sovražnik v obrambi," je dodala.

Da je ukrajinska vojska prevzela nadzor nad delom naselja Berhivka severno od Bahmuta, je pred tem danes (5. 6.) sporočil vodja ruske najemniške skupine Wagner Jevgenij Prigožin in rusko vojsko obtožil, da zapušča položaje v mestu. Njen umik je označil za sramoten.

Izjave vodje Wagnerja pa ne izhajajo od včeraj ampak so stare že kar nekaj časa. Zato je potrebno z rezervo jemati vse kar je napisano.
arcibald01
arcibald01
Zastavnik I klase
Zastavnik I klase
BZF50
Bedž zasluga za Forum
BOF
Bedž Osnivača Foruma

Broj postova : 674
Član od: : 01.05.2023

Doktor Živago and vladimir like this post

Nazad na vrh Ići dole

unipolarni svet - Page 9 Empty Re: unipolarni svet

Počalji od arcibald01 06.06.23 10:31

Pogled z druge strani pa pove, da je Rusko obrambno ministrstvo sporočilo, da so ruske sile preprečile obsežno ukrajinsko ofenzivo v regiji Doneck, pri čemer naj bi bilo ubitih 250 ukrajinskih vojakov (to pa bi se naj dogajalo v nedeljo 4. 6.). Tiskovni predstavnik obrambnega ministrstva v Moskvi Igor Konašenkov je kasneje sporočil, da je ruska vojska v zadnjih 24 urah med odbijanje ukrajinskega napredovanja ubila več kot 900 ukrajinskih vojakov, izjavo pa je povzela nemška tiskovna agencija dpa.
arcibald01
arcibald01
Zastavnik I klase
Zastavnik I klase
BZF50
Bedž zasluga za Forum
BOF
Bedž Osnivača Foruma

Broj postova : 674
Član od: : 01.05.2023

Nazad na vrh Ići dole

unipolarni svet - Page 9 Empty Re: unipolarni svet

Počalji od Doktor Živago 06.06.23 10:37

Sad javljaju nasi mediji da je probijena brana kod Hersona i da traje ubrzana evakuacija stanovništva.
Da li je to točno, meni je nemoguće potvrditi.
Doktor Živago
Doktor Živago
Administrators
Administrators
BZF150
Bedž zasluga za forum 150
BOF
Bedž Osnivača Foruma

Broj postova : 5012
Član od: : 29.04.2023

Nazad na vrh Ići dole

unipolarni svet - Page 9 Empty Re: unipolarni svet

Počalji od arcibald01 06.06.23 10:43

Ne glede na vse skrajno dvomljive informacije pa je zagotovo nekaj neizpodbitno točno.

Na eni strani Rusija, na drugi strani Evropa, NATO, Avstralija, Kanada, da ne naštevam dalje, ki so Ukrajini pomagale z milijardami v denarju in vojaški opremi. Uspehi Ukrajinske vojske pa so minimalni, praktično zanemarljivi. Glede na poslano Ukrajini bi morala Rusija sedaj že kapitulirati, pa je kot kaže, obratno.

Nakazujeta se dve varianti: ena, da je ruska vojska daleč močnejša kot jo hočejo prikazati, kar se meni zdi zelo verjetno in druga varianta, da gre na strani Ukrajine za popolnoma nesposobne vojaške poveljnike. Kar je seveda res, kar je tudi res pa je, da vse vojaške operacije načrtujejo ZDA in Britanci, ki pa jim ni niti malo mar za ljudi, niti za svoje, kaj šele za Ukrajince. Počasi bodo morali dojeti, da niso v vojni z Libijo ali Irakom. Da ne bo prepozno.

Ta vojna se nikoli ne bo končala tako kot si želi zahod.

Seveda sedaj pričakujem "Twitter news" in posnetke, ki ničesar ne pokažejo, komentar k posnetkom pa pravi da so uspehi Ukrajincev fantastični. Pa verjetno še kdo verjame v to, čeprav močno dvomim.
arcibald01
arcibald01
Zastavnik I klase
Zastavnik I klase
BZF50
Bedž zasluga za Forum
BOF
Bedž Osnivača Foruma

Broj postova : 674
Član od: : 01.05.2023

Nazad na vrh Ići dole

unipolarni svet - Page 9 Empty Re: unipolarni svet

Počalji od vladimir 06.06.23 10:49

Doktor Živago ::Sad javljaju nasi mediji da je probijena brana kod Hersona i da traje ubrzana evakuacija stanovništva.
Da li je to točno, meni je nemoguće potvrditi.
to za branu je tacno.uradilili su to Ukrajinci da bi potopili levu stranu reke dnjepr i potopili ruse. mnogo gora stvar je sto se iz tog jezera hladi nuklearka sta ce tu biti videcemo
vladimir
vladimir
Poručnik
Poručnik
BZF50
Bedž zasluga za Forum
BOF
Bedž Osnivača Foruma

Broj postova : 1734
Član od: : 30.04.2023

Nazad na vrh Ići dole

unipolarni svet - Page 9 Empty Re: unipolarni svet

Počalji od arcibald01 06.06.23 10:54

Doktor Živago ::Sad javljaju nasi mediji da je probijena brana kod Hersona i da traje ubrzana evakuacija stanovništva.
Da li je to točno, meni je nemoguće potvrditi.



Porušitev jezu trenutno odgovarja Rusom, saj s tem onemogočajo napredovanje Ukrajincev v tej regiji.
Jez dovaja vodo za cel polotok Krimu, ki bo s porušitvijo ostal brez vode.
Da bi preprečili Ukrajincem rušenje mostu, ali vsaj željo po rušenju, so se Rusi "taktično" umaknili na drugi, prad poplavo varni breg reke Dnepra. Seveda sedaj, Ukrajinci bežijo iz Hersona, ker ga bo voda odnesla, in Krim bo ostal brez vode, in jedrska elektrarna Zaporožje bo ostala brez hladilne vode.

To je resnica o begu Rusov in o evakuaciji Ukrajincev iz Hersona.

In če je delna porušitev jeza resnična, je vojna prestopila v novo fazo vojskovanja. Sedaj se bodo začele rušiti tudi civilne zgradbe in naprave, ki so ne samo škoda ampak tudi nevarnost celemu svetu - elektrarne, tudi atomske, jezove mostove. Novi Černobili.

Sedaj bi še bil čas, da se ta morija (beri: bogatenje ZDA) preneha in da se začno pogajanja. To kar so do sedaj zasedli Rusi tako nikoli več ne Ukrajinsko. In s te točke bi bilo potrebno pričeti pogajanja.
arcibald01
arcibald01
Zastavnik I klase
Zastavnik I klase
BZF50
Bedž zasluga za Forum
BOF
Bedž Osnivača Foruma

Broj postova : 674
Član od: : 01.05.2023

Goran9030 and Doktor Živago like this post

Nazad na vrh Ići dole

unipolarni svet - Page 9 Empty Re: unipolarni svet

Počalji od vladimir 06.06.23 11:19

tvrdnje Ukrajinaca da su Rusi artiljerijom srusili branu su smesne. jednu hidro akumulaciju je nemoguce srusiti artiljeriskom granatom
vladimir
vladimir
Poručnik
Poručnik
BZF50
Bedž zasluga za Forum
BOF
Bedž Osnivača Foruma

Broj postova : 1734
Član od: : 30.04.2023

Nazad na vrh Ići dole

unipolarni svet - Page 9 Empty Re: unipolarni svet

Počalji od arcibald01 06.06.23 11:46

vladimir ::tvrdnje  Ukrajinaca da su Rusi artiljerijom srusili branu su smesne. jednu hidro akumulaciju je nemoguce srusiti artiljeriskom granatom

Točno. Jez zrušiti s popovskimi granatami je pravljica za otroke. Takšen jez je potrebno minirati, za kar je potrebno veliko znanja. Med drugim kje nastaviti eksploziv in koliko. Pa še kaj drugega tudi.
arcibald01
arcibald01
Zastavnik I klase
Zastavnik I klase
BZF50
Bedž zasluga za Forum
BOF
Bedž Osnivača Foruma

Broj postova : 674
Član od: : 01.05.2023

Nazad na vrh Ići dole

unipolarni svet - Page 9 Empty Re: unipolarni svet

Počalji od Dario 06.06.23 13:47

vladimir ::tvrdnje  Ukrajinaca da su Rusi artiljerijom srusili branu su smesne. jednu hidro akumulaciju je nemoguce srusiti artiljeriskom granatom

Tu Ukrajinci nisu mogli prići jer su to još Rusi kontrolirali a pri povlačenju iz Hersona su Rusi postavili tu eksploziv. Rusi su minirali branu kako bi spriječili ukrajinsku ofenzivu. Ukrajinci nemaju razloga srušiti branu jer im samo otežava napredovanje. Kao kad bi minirao prostor ispred tebe a namjeravaš ići naprijed
Ujedno, znak kako su Rusi otpisali Krim, ta brana je regulirala protok pitke vode na Krimu, bez toga džabe sve, moš kupovati vodu u flašama...
Dario
Dario
Zastavnik I klase
Zastavnik I klase
BOF
Bedž Osnivača Foruma

Broj postova : 864
Član od: : 29.04.2023

Doktor Živago likes this post

Nazad na vrh Ići dole

unipolarni svet - Page 9 Empty Re: unipolarni svet

Počalji od vladimir 06.06.23 13:52

Dario ::
vladimir ::tvrdnje  Ukrajinaca da su Rusi artiljerijom srusili branu su smesne. jednu hidro akumulaciju je nemoguce srusiti artiljeriskom granatom

Tu Ukrajinci nisu mogli prići jer su to još Rusi kontrolirali a pri povlačenju iz Hersona su Rusi postavili tu eksploziv. Rusi su minirali branu kako bi spriječili ukrajinsku ofenzivu. Ukrajinci nemaju razloga srušiti branu jer im samo otežava napredovanje. Kao kad bi minirao prostor ispred tebe a namjeravaš ići naprijed
Ujedno, znak kako su Rusi otpisali Krim, ta brana je regulirala protok pitke vode na Krimu, bez toga džabe sve, moš kupovati vodu u flašama...
Krim nema vodu sa te brane vec 8 godina
vladimir
vladimir
Poručnik
Poručnik
BZF50
Bedž zasluga za Forum
BOF
Bedž Osnivača Foruma

Broj postova : 1734
Član od: : 30.04.2023

Nazad na vrh Ići dole

unipolarni svet - Page 9 Empty Re: unipolarni svet

Počalji od Dario 06.06.23 13:59

vladimir ::
Dario ::
vladimir ::tvrdnje  Ukrajinaca da su Rusi artiljerijom srusili branu su smesne. jednu hidro akumulaciju je nemoguce srusiti artiljeriskom granatom

Tu Ukrajinci nisu mogli prići jer su to još Rusi kontrolirali a pri povlačenju iz Hersona su Rusi postavili tu eksploziv. Rusi su minirali branu kako bi spriječili ukrajinsku ofenzivu. Ukrajinci nemaju razloga srušiti branu jer im samo otežava napredovanje. Kao kad bi minirao prostor ispred tebe a namjeravaš ići naprijed
Ujedno, znak kako su Rusi otpisali Krim, ta brana je regulirala protok pitke vode na Krimu, bez toga džabe sve, moš kupovati vodu u flašama...
Krim nema vodu sa te brane vec 8 godina

I to je stvaralo ogromne probleme, poljoprivreda je bila uništena jer je slana voda ušla tamo gdje je bila pitka voda. Samim tim svi izvori pitke vode na Krimu su bili puni morske vode i to je čak ušlo u vodovod. To su Rusi za tih godina često ponavljali. Od početka rata su Rusi preusmjerili vodu na Krim jer su zauzeli taj dio sa branom. Pri povlačenju iz Hersona su naravno tamo postavili eksploziv
Malo poznat događaj iz II svjetskog rata, Staljin je minirao branu 1941 kod Kod Zaporožja i poplavili cijelo područje, bilo je preko 20 tisuća civila koji su se utopili i dosta crvenoarmejaca koje je poplava tu zadesila.
Sada Rusi granatiraju ta područja gdje civilna zaštita spašava civile od poplave
Rusi su o tome pričali još prošle godine

unipolarni svet - Page 9 Fx77UANXsAIQRdE?format=jpg&name=large
Dario
Dario
Zastavnik I klase
Zastavnik I klase
BOF
Bedž Osnivača Foruma

Broj postova : 864
Član od: : 29.04.2023

Nazad na vrh Ići dole

unipolarni svet - Page 9 Empty Re: unipolarni svet

Počalji od Goran9030 06.06.23 14:33

Dario ::[
Ujedno, znak kako su Rusi otpisali Krim, ta brana je regulirala protok pitke vode na Krimu, bez toga džabe sve, moš kupovati vodu u flašama...

Rusi bi mogli otpisati puno toga, ali Krim ni u najluđim snovima. To bi značilo njihov potpuni poraz i raspad.
Naime, nakon gubitka Krima Rusi bi svoju Crnomorsku flotu morali seliti iz tog mora. A kuda?
Već sama aneksija (povrat) Krima je počela najvećim dijelom baš zbog toga da NATO ne iseli rusku flotu i useli se njima pod prozor.
Goran9030
Goran9030
Administrators
Administrators
BOF
Bedž Osnivača Foruma
BZF150
Bedž zasluga za forum 150

Broj postova : 2379
Član od: : 29.04.2023
Godine: : 58
Lokacija : U srcu Slavonije

https://sked.com.hr/shop/

Doktor Živago likes this post

Nazad na vrh Ići dole

unipolarni svet - Page 9 Empty Re: unipolarni svet

Počalji od Dario 06.06.23 14:59

Goran9030 ::
Dario ::[
Ujedno, znak kako su Rusi otpisali Krim, ta brana je regulirala protok pitke vode na Krimu, bez toga džabe sve, moš kupovati vodu u flašama...

Rusi bi mogli otpisati puno toga, ali Krim ni u najluđim snovima. To bi značilo njihov potpuni poraz i raspad.
Naime, nakon gubitka Krima Rusi bi svoju Crnomorsku flotu morali seliti iz tog mora. A kuda?
Već sama aneksija (povrat) Krima je počela najvećim dijelom baš zbog toga da NATO ne iseli rusku flotu i useli se njima pod prozor.

Pa sad, valjda u pomorsku bazu Novorusisk. pričati o tome kako Rusi sprječavaju NATO im se useliti pod prozor pada najkasnije članstvom Bugarske i Rumunjske uz već postojeću članicu, Tursku koja uostalom i kontrolira ulaz u Crno More.
Krim je skupa igra za Ruse. Nije nepoznato kako Rusi imaju problema sa održavanjem flote jer je to skupa rabota i osim crnomorske flote imaju na Pacifiku i Murmansku isto problema, koji su se još povećali ulaskom u rat. Osim toga Krim je ostao ekonomski bez prihoda nakon 2014. Najbrojniji turisti, Ukrajinci su izostali, strani kruzeri koji su donosili brdo deviza su izostali a i pored masovno subvencioniranih letova iz Rusije ruski turisti su izostali jer oni od raspada SSSR-a odlaze tradicionalno u Tursku. Znaju i oni što je sredozemno more naspram crnog mora.
Putin je morao Krim subvencionirati i za to se čak služio novcima iz mirovinskog fonda gdje je nastala naravno rupa. Ta rupa je jednostavno zatvorena podizanjem starosne dobi za mirovinu što je izazvalo proteste. A sada bez pitke vode doviđenja. Ono što ide preko cjevovoda je kap u moru i naravno preskupo
U samoj istočnoj Ukrajini je bilo problema jer rudnici u tom dijelu su bili subvencionirani od strane ukrajinske države i to je naravno izostalo. Rusi ne koriste ugljen kao energent i tako su tisuće rudara ostali bez posla. To treba financirati inače ode neki prividni socijalni mir ili radno sposobni napustili to područje pa im ostaju babuške u mirovini u tom dijelu
A Krim traži naravno više. Tko će živjeti tamo ako nema posla jer nema turista. Treba to sve poplaćati pored ne baš sjajne ekonomije.
Putinu bi bio ekonomski zgoditak cijela Ukrajina, kako je to propalo ovo krpljenje ih samo vuče dugoročno ka dnu, ekonomski, politički i vojno. Poraz i raspad će doći i to će platiti Putin glavom. Naravno, on čuva svoju zadnjicu pa odlaže to koliko može a njegova okolina gleda hoće li potonuti sa njim ili se okrenuti u pravom trenutku.
Krim je do 2014 bio Ukrajina pa će Rusi imati ionako situaciju bez Krima, ne moš izgubiti ono što nisi ni imao
Dario
Dario
Zastavnik I klase
Zastavnik I klase
BOF
Bedž Osnivača Foruma

Broj postova : 864
Član od: : 29.04.2023

Nazad na vrh Ići dole

unipolarni svet - Page 9 Empty Re: unipolarni svet

Počalji od Sponsored content


Sponsored content


Nazad na vrh Ići dole

Strana 9 od 40 Prethodni  1 ... 6 ... 8, 9, 10 ... 24 ... 40  Sledeći

Nazad na vrh

- Similar topics

 
Dozvole ovog foruma:
Ne možete odgovarati na teme u ovom forumu