JNA bili smo vojnici
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.

unipolarni svet

+5
SveJug
Goran9030
arcibald01
Doktor Živago
Dario
9 posters

Strana 8 od 40 Prethodni  1 ... 5 ... 7, 8, 9 ... 24 ... 40  Sledeći

Ići dole

unipolarni svet - Page 8 Empty Re: unipolarni svet

Počalji od arcibald01 05.06.23 10:19

Doktor Živago ::Ja nikad nemam vise od 10-20 eura u novčaniku.
Sve plaćam karticom osim kave u kafiću.


Jaz isto. Še v lokalu plačam s kartico, če lahko. Povsod pa nimajo terminala.
Tudi če plačam s kartico imam v žepu nekaj drobiža, za napitnino natakarju.
arcibald01
arcibald01
Zastavnik I klase
Zastavnik I klase
BZF50
Bedž zasluga za Forum
BOF
Bedž Osnivača Foruma

Broj postova : 674
Član od: : 01.05.2023

Nazad na vrh Ići dole

unipolarni svet - Page 8 Empty Re: unipolarni svet

Počalji od vladimir 05.06.23 12:02

SveJug ::U mom kraju (mislim na Balkanu) vecina prica o nekim besnim kolima, parame, evro ovde,  evro tamo a niko prebijenu paru u dzep nema.
ma lazu svi pare imaju samo se prave blesavi. evo sezona odmora pola Srbije se preseli u Grcku a kao svi nemaju pare. pa ko kupuje tolike stanove u Beogradu automobile? mentalitet ovog naroda je da stalno nesto kukaju kao nema
vladimir
vladimir
Poručnik
Poručnik
BZF50
Bedž zasluga za Forum
BOF
Bedž Osnivača Foruma

Broj postova : 1734
Član od: : 30.04.2023

Nazad na vrh Ići dole

unipolarni svet - Page 8 Empty Re: unipolarni svet

Počalji od vladimir 05.06.23 12:10

sto se tice besnih automobila provozaj se malo Beogradom ,Novim Sadom ,Suboticom pa takvih automobila nema ni u mnogo bogatijim zemljama. o poljoprivrednoj mehanizaciji da ne govorimo. kuce i imanja su posebna prica. ovde ima takvih kuca , vila ,bazena trznih centara i poslovnih zgrada kakvih ni na zapadu nema
vladimir
vladimir
Poručnik
Poručnik
BZF50
Bedž zasluga za Forum
BOF
Bedž Osnivača Foruma

Broj postova : 1734
Član od: : 30.04.2023

Nazad na vrh Ići dole

unipolarni svet - Page 8 Empty Re: unipolarni svet

Počalji od Dario 05.06.23 12:55

vladimir ::
Dario ::
vladimir ::
Dario ::Nema ništa ispod tezge, prošla su ta vremena. Inače, tko ima uplatiti 15k nečega, valjda prodavao krumpir na tržnici
ili automobil ? 15000 necega i nisu velike pare

Online banking. Tako ide ovdje u Njemačkoj. Nijemac auto u toj vrijednosti diže ionako na kredit. Ako ima toliko gotovine odmah se to ulaže u dionice i ostalo. Slabo tko šeta sa desetinama eurića u džepu. Ranije je bio vic, sretan si ako nađeš turski novčanik jer su oni nosili gotovinu. Ali i ta vremena su prošla. Danas osobna i par kartica, ako ima 20€ usreći se džeparoš
daleko si ti od biznisa i para

Nitko ne govori kako ćeš preko noći postati bogat ali kad ti inflacija jede ušteđeno ulažeš kako ne bi gubilo vrijednost.
Dario
Dario
Zastavnik I klase
Zastavnik I klase
BOF
Bedž Osnivača Foruma

Broj postova : 864
Član od: : 29.04.2023

Doktor Živago likes this post

Nazad na vrh Ići dole

unipolarni svet - Page 8 Empty Re: unipolarni svet

Počalji od Dario 05.06.23 12:57

Pera ::U rodnom gradu bio djecko, moja generacija. Malo krupniji.
Im'o uzrecicu, jeb'o momka koji nema sto kila i hiljadu maraka u dzepu.

Danas džeparoška kletva Very Happy
Dario
Dario
Zastavnik I klase
Zastavnik I klase
BOF
Bedž Osnivača Foruma

Broj postova : 864
Član od: : 29.04.2023

Nazad na vrh Ići dole

unipolarni svet - Page 8 Empty Re: unipolarni svet

Počalji od vladimir 05.06.23 13:01

jebes onog ko je ceo zivot u Nemackoj a nema na kontu 15000eur vec uzima kredit da bi kupio polovan auto. sta je to 5.6 plata
vladimir
vladimir
Poručnik
Poručnik
BZF50
Bedž zasluga za Forum
BOF
Bedž Osnivača Foruma

Broj postova : 1734
Član od: : 30.04.2023

Nazad na vrh Ići dole

unipolarni svet - Page 8 Empty Re: unipolarni svet

Počalji od Dario 05.06.23 13:01

vladimir ::sto se tice besnih automobila provozaj se malo Beogradom ,Novim Sadom ,Suboticom  pa takvih automobila nema ni u mnogo bogatijim zemljama. o poljoprivrednoj mehanizaciji da ne govorimo. kuce i imanja su posebna prica. ovde ima  takvih kuca , vila ,bazena trznih centara i poslovnih zgrada kakvih ni na zapadu nema

Zašto opet te gomile gastarbajtera ide preko kad je tako dobro?
Ima kuća i četvrti u Brazilu, Indiji itd. zastanu ti oči samo to nije opet slika zemlje

Dario
Dario
Zastavnik I klase
Zastavnik I klase
BOF
Bedž Osnivača Foruma

Broj postova : 864
Član od: : 29.04.2023

Nazad na vrh Ići dole

unipolarni svet - Page 8 Empty Re: unipolarni svet

Počalji od vladimir 05.06.23 13:06

Dario ::
vladimir ::sto se tice besnih automobila provozaj se malo Beogradom ,Novim Sadom ,Suboticom  pa takvih automobila nema ni u mnogo bogatijim zemljama. o poljoprivrednoj mehanizaciji da ne govorimo. kuce i imanja su posebna prica. ovde ima  takvih kuca , vila ,bazena trznih centara i poslovnih zgrada kakvih ni na zapadu nema

Zašto opet te gomile gastarbajtera ide preko kad je tako dobro?
Ima kuća i četvrti u Brazilu, Indiji itd. zastanu ti oči samo to nije opet slika zemlje

u srbiji radis znaci imas a u Evropi i nije tako imas i kad ne radis. cigani obidju celu evropu i od Beca nema bolje. evo u busu do mene sedi covek koji zivi u SWE bez dana radnog staza dobio penziju 7000sek. to je ovde nemoguce.1999 pobegao iz Srbije u SWE kao od bombardovanja i prijavio se kao izbeglica. ceo zivot nema jedan dan radnog staza a penzija 7000sek. nije opn jedini takvih neradnika puna evropa
vladimir
vladimir
Poručnik
Poručnik
BZF50
Bedž zasluga za Forum
BOF
Bedž Osnivača Foruma

Broj postova : 1734
Član od: : 30.04.2023

Nazad na vrh Ići dole

unipolarni svet - Page 8 Empty Re: unipolarni svet

Počalji od Dario 05.06.23 13:07

vladimir ::jebes onog ko je ceo zivot u Nemackoj a nema na kontu 15000eur  vec uzima kredit da bi kupio polovan auto. sta je to 5.6 plata

Tako ti prosječan Nijemac radi. Višak para ide u investicione fondove, za neku veću kupovinu uzima se kredit. To ti je princip zapadne ekonomije. Obrću se pare a ne drže u džepu, pare su tu da rade a ne da budu zakopane na pustom otoku.
Nijemac će na kredit uzeti auto a ima dovoljno novca u investicionim fondovima gdje ulaže novac koji bi mu ionako pojeo porez. Kasnije to unovči i uloži u nekretninu koju izdaje, neće Nijemac plaćati tisuće eura poreza godišnje kad može taj novac sačuvati. Da bi uštedio tih 15k treba zaraditi najmanje 20k kako bi mu tih 15k ostalo u džepu, nije budala. Ovako tih 20k rade i umnožavaju se
Dario
Dario
Zastavnik I klase
Zastavnik I klase
BOF
Bedž Osnivača Foruma

Broj postova : 864
Član od: : 29.04.2023

Doktor Živago likes this post

Nazad na vrh Ići dole

unipolarni svet - Page 8 Empty Re: unipolarni svet

Počalji od Dario 05.06.23 13:09

vladimir ::
Dario ::
vladimir ::sto se tice besnih automobila provozaj se malo Beogradom ,Novim Sadom ,Suboticom  pa takvih automobila nema ni u mnogo bogatijim zemljama. o poljoprivrednoj mehanizaciji da ne govorimo. kuce i imanja su posebna prica. ovde ima  takvih kuca , vila ,bazena trznih centara i poslovnih zgrada kakvih ni na zapadu nema

Zašto opet te gomile gastarbajtera ide preko kad je tako dobro?
Ima kuća i četvrti u Brazilu, Indiji itd. zastanu ti oči samo to nije opet slika zemlje

u srbiji radis znaci imas a u Evropi i nije tako imas i kad ne radis. cigani obidju celu evropu i od Beca nema bolje. evo u busu do mene sedi covek koji zivi u SWE  bez dana radnog staza dobio penziju 7000sek. to je ovde nemoguce.1999 pobegao iz Srbije u SWE kao od bombardovanja i prijavio se kao izbeglica. ceo zivot nema jedan dan radnog staza a penzija 7000sek. nije opn jedini takvih neradnika puna evropa

Ako priča Cigo tako valjda ne laže... Nasluša se čovjek svakakvih priča po tim autobusima. Srećom avionom je kraće i ljudi ne pričaju toliko
Ujedno, kako on preživi sa 600€ u jednoj Švedskoj zagonetka...


Poslednji izmenio Dario dana 05.06.23 13:13, izmenjeno ukupno 1 puta
Dario
Dario
Zastavnik I klase
Zastavnik I klase
BOF
Bedž Osnivača Foruma

Broj postova : 864
Član od: : 29.04.2023

Nazad na vrh Ići dole

unipolarni svet - Page 8 Empty Re: unipolarni svet

Počalji od Dario 05.06.23 13:11

SveJug ::U mom kraju (mislim na Balkanu) vecina prica o nekim besnim kolima, parame, evro ovde,  evro tamo a niko prebijenu paru u dzep nema.

Tamo, 1990 svi su čekali neke šlepere nečega da obrnu, tu je, iza ugla, samo što nije stiglo, moš platiti kavu...
Dario
Dario
Zastavnik I klase
Zastavnik I klase
BOF
Bedž Osnivača Foruma

Broj postova : 864
Član od: : 29.04.2023

Nazad na vrh Ići dole

unipolarni svet - Page 8 Empty Re: unipolarni svet

Počalji od vladimir 05.06.23 13:12

Dario ::
vladimir ::
Dario ::
vladimir ::sto se tice besnih automobila provozaj se malo Beogradom ,Novim Sadom ,Suboticom  pa takvih automobila nema ni u mnogo bogatijim zemljama. o poljoprivrednoj mehanizaciji da ne govorimo. kuce i imanja su posebna prica. ovde ima  takvih kuca , vila ,bazena trznih centara i poslovnih zgrada kakvih ni na zapadu nema

Zašto opet te gomile gastarbajtera ide preko kad je tako dobro?
Ima kuća i četvrti u Brazilu, Indiji itd. zastanu ti oči samo to nije opet slika zemlje

u srbiji radis znaci imas a u Evropi i nije tako imas i kad ne radis. cigani obidju celu evropu i od Beca nema bolje. evo u busu do mene sedi covek koji zivi u SWE  bez dana radnog staza dobio penziju 7000sek. to je ovde nemoguce.1999 pobegao iz Srbije u SWE kao od bombardovanja i prijavio se kao izbeglica. ceo zivot nema jedan dan radnog staza a penzija 7000sek. nije opn jedini takvih neradnika puna evropa

Ako priča Cigo tako valjda ne laže... Nasluša se čovjek svakakvih priča po tim autobusima. Srećom avionom je kraće i ljudi ne pričaju toliko
takav je i zakon u SWE 65 GOD AUTOMATSKI DOBIJAS PENZIJU MIN 6500SEK
vladimir
vladimir
Poručnik
Poručnik
BZF50
Bedž zasluga za Forum
BOF
Bedž Osnivača Foruma

Broj postova : 1734
Član od: : 30.04.2023

Nazad na vrh Ići dole

unipolarni svet - Page 8 Empty Re: unipolarni svet

Počalji od Dario 05.06.23 13:17

U Njemačkoj isto tako, što ustvari i nije mirovina nego socijalna pomoć ali bez obaveze traženja posla ako nije više radno sposoban. A sa tim je život onako, malo ograničen.
Ja znam jednog električara iz Bosne, imao rak, srećom izvukao se bez nekih posljedica ali dobio invalidsku. Naravno minimalac. Al on i dalje radi na crno, sa tom mirovinom ne bi mogao živjeti
Dario
Dario
Zastavnik I klase
Zastavnik I klase
BOF
Bedž Osnivača Foruma

Broj postova : 864
Član od: : 29.04.2023

Doktor Živago likes this post

Nazad na vrh Ići dole

unipolarni svet - Page 8 Empty Re: unipolarni svet

Počalji od vladimir 05.06.23 13:19

Dario ::
SveJug ::U mom kraju (mislim na Balkanu) vecina prica o nekim besnim kolima, parame, evro ovde,  evro tamo a niko prebijenu paru u dzep nema.

Tamo, 1990 svi su čekali neke šlepere nečega da obrnu, tu je, iza ugla, samo što nije stiglo, moš platiti kavu...
Pa i obrnule su se velike pare ko je bio sposoban naftni derivati cigarete deficitarna roba bilo je tu mnogo para u igri. pa sad ko se snasao snasao se
vladimir
vladimir
Poručnik
Poručnik
BZF50
Bedž zasluga za Forum
BOF
Bedž Osnivača Foruma

Broj postova : 1734
Član od: : 30.04.2023

Nazad na vrh Ići dole

unipolarni svet - Page 8 Empty Re: unipolarni svet

Počalji od Pera 05.06.23 13:57

Pa i obrnule su se velike pare ko je bio sposoban naftni derivati cigarete deficitarna roba bilo je tu mnogo para u igri. pa sad ko se snasao snasao se

Ocigledno, niko od nas ovdje nije se tad snasao. Laughing
Bavio sam se tim da prezivim, na malo visem nivou od ulicnog i ne znam sve ali poznajem tematiku. "Snaslo" se njih nekoliko, uglavnom oni koji su bili blize "Malom Marku" na sjeveru i Milu na jugu. Neki su tu izasli dobri, neki su izasli u cituljama i naslovnim stranicama sa obaveznim "nepoznati pocinioci..."
Pera
Pera
Glavni administrator
Glavni administrator
BZF50
Bedž zasluga za Forum
BOF
Bedž Osnivača Foruma

Broj postova : 1385
Član od: : 30.04.2023
Lokacija : USA

Dario and Doktor Živago like this post

Nazad na vrh Ići dole

unipolarni svet - Page 8 Empty Re: unipolarni svet

Počalji od vladimir 05.06.23 14:03

Pera ::
Pa i obrnule su se velike pare ko je bio sposoban naftni derivati cigarete deficitarna roba bilo je tu mnogo para u igri. pa sad ko se snasao snasao se

Ocigledno, niko od nas ovdje nije se tad snasao. Laughing
Bavio sam se tim da prezivim, na malo visem nivou od ulicnog i ne znam sve ali poznajem tematiku. "Snaslo" se njih nekoliko, uglavnom oni koji su bili blize "Malom Marku" na sjeveru i Milu na jugu. Neki su tu izasli dobri, neki su izasli u cituljama i naslovnim stranicama sa obaveznim "nepoznati pocinioci..."  
pa sad kako ko . od tog snalazenja ja sam napravio kucu ,imao para i vozio dobre automobile . meni bilo dovoljno
vladimir
vladimir
Poručnik
Poručnik
BZF50
Bedž zasluga za Forum
BOF
Bedž Osnivača Foruma

Broj postova : 1734
Član od: : 30.04.2023

Nazad na vrh Ići dole

unipolarni svet - Page 8 Empty Re: unipolarni svet

Počalji od Pera 05.06.23 14:13

imao para i vozio dobre automobile

I 'ajde sad u pecalbu pod stare dane.
Vidis, to je ta razlika izmedju mentaliteta o cemu (najvise) pise Dario.
Svabo bi te pare ulozio u legalan biznis. Kupio lokal, otvorio servis sa cetiri-pet dizalica, kupio slepu, zaposlio radnike... i danas ladio jajca po svjetskim destinacijama.
Dobro, ti si prozivio tad, ne kajes se. Svako za svojom pameti.
Pera
Pera
Glavni administrator
Glavni administrator
BZF50
Bedž zasluga za Forum
BOF
Bedž Osnivača Foruma

Broj postova : 1385
Član od: : 30.04.2023
Lokacija : USA

Dario and Doktor Živago like this post

Nazad na vrh Ići dole

unipolarni svet - Page 8 Empty Re: unipolarni svet

Počalji od vladimir 05.06.23 14:24

Pera ::
imao para i vozio dobre automobile

I 'ajde sad u pecalbu pod stare dane.
Vidis, to je ta razlika izmedju mentaliteta o cemu (najvise) pise Dario.
Svabo bi te pare ulozio u legalan biznis. Kupio lokal, otvorio servis sa cetiri-pet dizalica, kupio slepu, zaposlio radnike... i danas ladio jajca po svjetskim destinacijama.
Dobro, ti si prozivio tad, ne kajes se. Svako za svojom pameti.
krenulo je i lose bombardovanje,sankcije, vize narod nema para 5 oktobar , obijena mi radionica i pokradeno auto delova za 15000dm, oduzet mi lokal na Novom Beogradu. nakupi se svega loseg u jednom momentu. da ne pricam kolko sam kome dao para na zajam i nikad taj novac vise nisam video. zbog izmisljenog duga Ministarstvu odbrane proveo sam 3 god na sudu i dobio spor ali to je mnogo izgubljenog vremena i novca. ne ide sve u zivotu po planu.Sto se tice rada u Srbiji to me uopste ne interesuje, trgovina da rad ne
vladimir
vladimir
Poručnik
Poručnik
BZF50
Bedž zasluga za Forum
BOF
Bedž Osnivača Foruma

Broj postova : 1734
Član od: : 30.04.2023

Nazad na vrh Ići dole

unipolarni svet - Page 8 Empty Re: unipolarni svet

Počalji od Dario 05.06.23 15:13

vladimir ::
Dario ::
SveJug ::U mom kraju (mislim na Balkanu) vecina prica o nekim besnim kolima, parame, evro ovde,  evro tamo a niko prebijenu paru u dzep nema.

Tamo, 1990 svi su čekali neke šlepere nečega da obrnu, tu je, iza ugla, samo što nije stiglo, moš platiti kavu...
 Pa i obrnule su se velike pare ko je bio sposoban naftni derivati cigarete deficitarna roba bilo je tu mnogo para u igri. pa sad ko se snasao snasao se

Nije puno od tih "sposobnih" ostalo uživati plodove svoga "rada" kada su nekih godina klinci izuvali patike i skidali jakne po ulicama. Mnogo tih sposobnih je osvanulo u crnoj kronici
Što kaže Pera, onaj na zapadu se naradio i sad je negdje u Španjolskoj, Portugalu, Italiji, Grčkoj, zaljeva vrt, prošeta do plaže, ode na pivu i tapas, poteci sjedi, poteci lezi...
U Americi je prije za to bila Florida...
Dario
Dario
Zastavnik I klase
Zastavnik I klase
BOF
Bedž Osnivača Foruma

Broj postova : 864
Član od: : 29.04.2023

Goran9030, Doktor Živago and Pera like this post

Nazad na vrh Ići dole

unipolarni svet - Page 8 Empty Re: unipolarni svet

Počalji od Pera 05.06.23 16:21

da ne pricam kolko sam kome dao para na zajam i nikad taj novac vise nisam video.

Sto bi rekli u Bosni, easy come, easy go.

Moja prijateljica i "poslovni prijatelj" je torbu po torbu, gepek po gepek, k'o vjeverica nanijela lijepu zalihu.
Jedno vrijeme posudjivala na kamatu, samo provjerenim i ne velike svote. Onda je to batalila i kad (skoro) niko o tome nije razmisljao kupila nesto kvadrature na Zlatiboru. Sad je u penziji, lupa turiste po usima i obezbijedjena do kraja zivota.
Pera
Pera
Glavni administrator
Glavni administrator
BZF50
Bedž zasluga za Forum
BOF
Bedž Osnivača Foruma

Broj postova : 1385
Član od: : 30.04.2023
Lokacija : USA

Dario and Doktor Živago like this post

Nazad na vrh Ići dole

unipolarni svet - Page 8 Empty Re: unipolarni svet

Počalji od vladimir 05.06.23 16:40

Pera ::
da ne pricam kolko sam kome dao para na zajam i nikad taj novac vise nisam video.

Sto bi rekli u Bosni, easy come, easy go.

Moja prijateljica i "poslovni prijatelj" je torbu po torbu, gepek po gepek, k'o vjeverica nanijela lijepu zalihu.
Jedno vrijeme posudjivala na kamatu, samo provjerenim i ne velike svote. Onda je to batalila i kad (skoro) niko o tome nije razmisljao kupila nesto kvadrature na Zlatiboru. Sad je u penziji, lupa turiste po usima i obezbijedjena do kraja zivota.
sto se toga tice ja sam sebi penziju obezbedio, finansski sam i porodicu obezbedio jos je otsalo da renoviram staru kucu koju sam nasledio. kad mi je dosadno u Srbiji odem malo preko na radni odmor. sve u svemu ne zalim se
vladimir
vladimir
Poručnik
Poručnik
BZF50
Bedž zasluga za Forum
BOF
Bedž Osnivača Foruma

Broj postova : 1734
Član od: : 30.04.2023

Nazad na vrh Ići dole

unipolarni svet - Page 8 Empty Re: unipolarni svet

Počalji od Pera 05.06.23 17:27

vladimir ::jebes onog ko je ceo zivot u Nemackoj a nema na kontu 15000eur  vec uzima kredit da bi kupio polovan auto. sta je to 5.6 plata

Ideja PRAVOG kapitalizma je prvo ti radis za pare a onda pare rade za tebe.
Neki nikada ne dodju do te druge faze.
Evo jednog, licnog primjera o kupovini za zive pare kontra kredita.
Sredinom 2019-e, odluci supruga da kupi novo auto. Znala sta hoce i pravo kod dilera. Imal'? Ima u drugoj boji ali ako hoces sacekati koji dan, stize nova posiljka, bezecovacemo tacno ono sto hoces.
Cijena, nekih tridesetak hiljada. Ima pare, nije problem. Mijenja staro za novo, ja tebi-ti dodjes meni-plus-minus, suma sumare 25K.
Kamate na petogodisnji kredit (tad bile) 1.99%.
Sjednemo kod kuce i razmislimo. Haj' da uzmemo na kredit a za dvaes' pet hiljadarki kupimo "jabuka" u najpoznatijoj "vocarskoj firmi".
I tako i uradimo.
U to vrijeme, jedna "apple" na berzi bila (oko) $50. Jutros, $180. Dos'o RAV dzabe i jos ostalo "nesto malo" preko.
Pera
Pera
Glavni administrator
Glavni administrator
BZF50
Bedž zasluga za Forum
BOF
Bedž Osnivača Foruma

Broj postova : 1385
Član od: : 30.04.2023
Lokacija : USA

Dario and Doktor Živago like this post

Nazad na vrh Ići dole

unipolarni svet - Page 8 Empty Re: unipolarni svet

Počalji od vladimir 05.06.23 17:40

Ideja PRAVOG kapitalizma je prvo ti radis za pare a onda pare rade za tebe. to je apsolutno tacno.samo ima jedna stvar sa koliko si para ti zadovoljan. moj bivsi gazda bosanac je milioner i nasao covek da me zavrne za tri dnevnice mozes misliti. valjda mu to nesto znaci u zivotu ajd nek mu bude. a neki dan njego kum mi se zali da i dan danas nemaju mehanicara kako treba dolaze sve neki levatori
vladimir
vladimir
Poručnik
Poručnik
BZF50
Bedž zasluga za Forum
BOF
Bedž Osnivača Foruma

Broj postova : 1734
Član od: : 30.04.2023

Nazad na vrh Ići dole

unipolarni svet - Page 8 Empty Re: unipolarni svet

Počalji od Pera 05.06.23 18:19

Pa sad, ne mozes generalizovati na osnovu nekoliko primjera.
A to da su oni sto su skoro dosli do para najgori poslodavci, to stoji.
To ja vidim i ovdje medju prvom generacijom imigranata/"biznismena".
Zavrn'o bi mater za dva dolara. Narocito se tu isticu Balkanci i Azijati.
I sto je karakteristicno za nase, (dobar dio, ne svi) kako otvori firmu tako pred kucu ganc Audi, BMW...
Naravno, i kuca je nova, nije on vise "luzer da zivi medju crncima..." Laughing
Pera
Pera
Glavni administrator
Glavni administrator
BZF50
Bedž zasluga za Forum
BOF
Bedž Osnivača Foruma

Broj postova : 1385
Član od: : 30.04.2023
Lokacija : USA

Goran9030 and Dario like this post

Nazad na vrh Ići dole

unipolarni svet - Page 8 Empty Re: unipolarni svet

Počalji od vladimir 05.06.23 18:29

Pera ::Pa sad, ne mozes generalizovati na osnovu nekoliko primjera.
A to da su oni sto su skoro dosli do para najgori poslodavci, to stoji.
To ja vidim i ovdje medju prvom generacijom imigranata/"biznismena".
Zavrn'o bi mater za dva dolara. Narocito se tu isticu Balkanci i Azijati.
I sto je karakteristicno za nase, (dobar dio, ne svi) kako otvori firmu tako pred kucu ganc Audi, BMW...
Naravno, i kuca je nova, nije on vise "luzer da zivi medju crncima..." Laughing
spolja gladac a unutra kredit. tako to rade nasi ljudi preko
vladimir
vladimir
Poručnik
Poručnik
BZF50
Bedž zasluga za Forum
BOF
Bedž Osnivača Foruma

Broj postova : 1734
Član od: : 30.04.2023

Goran9030 likes this post

Nazad na vrh Ići dole

unipolarni svet - Page 8 Empty Re: unipolarni svet

Počalji od Sponsored content


Sponsored content


Nazad na vrh Ići dole

Strana 8 od 40 Prethodni  1 ... 5 ... 7, 8, 9 ... 24 ... 40  Sledeći

Nazad na vrh

- Similar topics

 
Dozvole ovog foruma:
Ne možete odgovarati na teme u ovom forumu