JNA bili smo vojnici
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.

unipolarni svet

+5
SveJug
Goran9030
arcibald01
Doktor Živago
Dario
9 posters

Strana 4 od 40 Prethodni  1, 2, 3, 4, 5 ... 22 ... 40  Sledeći

Ići dole

unipolarni svet - Page 4 Empty Re: unipolarni svet

Počalji od vladimir 22.05.23 23:26

Pa zašto se zove munsajn?
vladimir
vladimir
Poručnik
Poručnik
BZF50
Bedž zasluga za Forum
BOF
Bedž Osnivača Foruma

Broj postova : 1734
Član od: : 30.04.2023

Nazad na vrh Ići dole

unipolarni svet - Page 4 Empty Re: unipolarni svet

Počalji od Dario 22.05.23 23:28

Pera ::
Pa zar ti za tu svotu treba LLC? Veći depozit nego zarada.

Hehe, obrisi naocale. Kao prvo, nema tu depozita. Par stotina za registrovanje i onda godisnja lucenca.
Ne treba meni zarada. (iako, ostane i tu koji dinar) Meni treba nesto da izvucem poreske olaksice. Moja "firma" je na kucnoj adresi. Odredjeni procenat struje, vode, telefona i svih ostalih troskova oko kuce racuna se kao troskovi firme. Kad kupujem auto, kupim ga "za firmu". Kad kupim paket munsajna, barem flasa se otpise na "reprezentaciju"...
Zemljace, ne treba da ti crtam... Cool

Nekako logično ali ne znam kakve su kontrole u tvojoj državi ali ako koristiš firmino auto za privatne svrhe mogu te preznojiti ako banu na vrata. (u Njemačkoj bio neki slučaj gdje je žena vozila auto od muževe firme ali nije imala veze sa firmom, radila negdje drugdje pa su ga iscijedili pošteno)
U Njemačkoj se isplati ako već ideš na veće poslove i uposliš par njih mada ih ima koji rade solo na LLC (GmbH u Njemačkoj) ali opet su "zaposleni" u svojoj LLC i to im je glavni posao. Ali dobro, ako ide, ide. Sigurno si prostudirao to.

Pera ::Kad kupim paket munsajna)

Ti si to u Kentucky? 😮
Dario
Dario
Zastavnik I klase
Zastavnik I klase
BOF
Bedž Osnivača Foruma

Broj postova : 864
Član od: : 29.04.2023

Goran9030 likes this post

Nazad na vrh Ići dole

unipolarni svet - Page 4 Empty Re: unipolarni svet

Počalji od Doktor Živago 22.05.23 23:33

Šta je Munsajn?
Doktor Živago
Doktor Živago
Administrators
Administrators
BZF150
Bedž zasluga za forum 150
BOF
Bedž Osnivača Foruma

Broj postova : 5012
Član od: : 29.04.2023

Nazad na vrh Ići dole

unipolarni svet - Page 4 Empty Re: unipolarni svet

Počalji od vladimir 22.05.23 23:37

Rakija iz ilegalne destilerije.popularno se zove munsajn.pece se daleko od očiju javnosti novu otud i taj naziv Mun mesecins
vladimir
vladimir
Poručnik
Poručnik
BZF50
Bedž zasluga za Forum
BOF
Bedž Osnivača Foruma

Broj postova : 1734
Član od: : 30.04.2023

Goran9030 likes this post

Nazad na vrh Ići dole

unipolarni svet - Page 4 Empty Re: unipolarni svet

Počalji od vladimir 22.05.23 23:40

Bio je serijal na discoveriy kanalu kako se to radi u Americi i gde je dobra zarada ali i velika zatvorska kazna ako te uhvate sa Cecom količinom ilegalnog alkihola
vladimir
vladimir
Poručnik
Poručnik
BZF50
Bedž zasluga za Forum
BOF
Bedž Osnivača Foruma

Broj postova : 1734
Član od: : 30.04.2023

Goran9030 likes this post

Nazad na vrh Ići dole

unipolarni svet - Page 4 Empty Re: unipolarni svet

Počalji od Dario 23.05.23 0:03

Doktor Živago ::Šta je Munsajn?

Mjesečina, mjesečina ojojoj...
Radi se pri mjesečini da te ne bi uhvatili u doba prohibicije kad je to bio unosan posao, moonshine-mjesečina. Danas je više hobi iako ni dan danas nije dozvoljeno ali se radi recimo u Apalačima planini. Sad dal je neki naš majstor u St.Louisu sklopio kotao ne bih znao reći ali znajući naše...
Ja se sjećam tamo neke 2003-2004. U dvorištu susjed sa sjevera Bavarske postavio kotao i peče šljivu. Inače, u tom kraju tamo su ljudi kao u Bosni, svaki je imao motorku u rukama, pekao rakiju i ima lovačku pušku doma. Ispekao on nekih 10 litara dobre šljive. Ja mu uleti sa savjetom od jednog Bosanca koji je doktor za to pa mu reko nek ostavi koštice kako ne bi zagorilo pa krenuo onaj zli alkohol gdje si kasnije kao Stevie Wonder. Bila dobra šljiva, nije za zezanje, takvu je teško kupiti. I sve to u centru grada, dobro, dvorište je bilo naše a okolo neka napuštena zgrada, ruševina.
Dario
Dario
Zastavnik I klase
Zastavnik I klase
BOF
Bedž Osnivača Foruma

Broj postova : 864
Član od: : 29.04.2023

Goran9030, Doktor Živago, SveJug and poručnik ness like this post

Nazad na vrh Ići dole

unipolarni svet - Page 4 Empty Re: unipolarni svet

Počalji od Goran9030 23.05.23 1:51

vladimir ::Bio je serijal na discoveriy kanalu kako se to radi u Americi i gde je dobra zarada ali i velika zatvorska kazna ako te uhvate sa Cecom količinom ilegalnog alkihola

Bolje da te carinici uhvate sa alkoholom, nego žena sa Cecom... manja je kazna Very Happy
Goran9030
Goran9030
Administrators
Administrators
BOF
Bedž Osnivača Foruma
BZF150
Bedž zasluga za forum 150

Broj postova : 2379
Član od: : 29.04.2023
Godine: : 58
Lokacija : U srcu Slavonije

https://sked.com.hr/shop/

Doktor Živago, SveJug and Pera like this post

Nazad na vrh Ići dole

unipolarni svet - Page 4 Empty Re: unipolarni svet

Počalji od Goran9030 23.05.23 2:01

Dario ::Naravno znamo, zapad jeste pravio dobre poslove sa Rusima i postavljao crveni tepih. Sa druge strane, nisu uzeli te jahte nekoj sirotinji pa nije toliko ni krivo, imaju ti para za još par jahti. Sa druge strane, kako došlo tako i otišlo.
Sada, zakulisno ovi iz Agrokora sigurno nisu imali nikakav deal ispod stola sa Sperbankom nego je sve išlo na kosher.
Jasno da je "zakon jačega" ali to je Putin pokrenuo i postavio pravila i njemu je svakako bitnije napraviti sebi spomenik nego par jahti koje ionako nisu zarađene pošteno.
Inače, na neki način bi mi bilo drago da onaj radnik koji je podigao neki kredit kod Sperbanke isti ne mora i vratiti ali nažalost...

Kako god. Jahte su plaćene i isporučene, pa bilo sirotinji ili bogatašima.
Ako je novac prljav, onda su trebali oduzeti jahte Rusima, a lovu kojim su plaćenje brodogradilištima ili prodavateljima.
Ovako sve liči na običnu (balkansku???) pljačku.
Glede pravila, Putin je postavio neka svoja, ali ipak se sve radi kako je odredio Joja mitraljezac (ili da ga nazovemo Joe von White House?) i njegova (narodno-oslobodilačka) udarna brigada.
Ali, nema smisla dalje kvariti temu. Ovdje stajem Smile
Goran9030
Goran9030
Administrators
Administrators
BOF
Bedž Osnivača Foruma
BZF150
Bedž zasluga za forum 150

Broj postova : 2379
Član od: : 29.04.2023
Godine: : 58
Lokacija : U srcu Slavonije

https://sked.com.hr/shop/

Nazad na vrh Ići dole

unipolarni svet - Page 4 Empty Re: unipolarni svet

Počalji od Goran9030 23.05.23 2:27

Dario ::

Pa sad, teško ćeš od plaće uštedjeti milijun. Mnogi business počinje sa nekih 100k ili čak i manje. Ima onih koji otvore restoran za tu cifru, i šljakaju naravno, možda i čitava obitelj. I ima neku originalnu ideju koja pobudi interes pa nađe ulagače i proširi business, kasnije patentira i napravi još kasnije franšizu i ima milijune. Sa milijun ako se uleti bezglavo može brzo pasti jer se misli kako je uspjeh garantiran, ono, imam novca, ne može mi nitko ništa a ono se topi neprimjetno pa na kraju se završi do guše u dugovima.
Ja sam davno čuo jednu priču o Bosancu koji je radio u okolici Nürnberga, počeo sa motorkom pa je štedio novac pa je onda kupio više motorki i sam preuzeo posao i uposlio ove sa kojima je počeo raditi.
Drugi pak električar, tamo 1991 dao otkaz, kupio alat, kombi, našao par uposlenika i počeo renoviranje zgrada, električne instalacije. Nakon dvadesetak godina ima tri stambene zgrade koje izdaje i ostala mu još elektro firma. Kupio je zgrade u pravo vrijeme, nakon ujedinjenja, koštale ga možda sto tisuća komad. Uložio novca u renoviranje i danas svaku može prodati za dva, tri milijuna

Taj sa motorkama je sigurno napravio pravi posao. Em je prvo vidio gdje se i što se radi - iz prve ruke.
Nakon toga, zaposlio je vjerojatno samo dio onih sa kojima je radio i to tako da im je ponudio veće plaće nego prethodni gazda. Pri tome je ponudio veće plaće samo onima koje je na djelu vidio da vrijede toliko.
E sad dolazimo do najbitnije stvari - žica za biznis!!!
Bez te žice, isti taj tip bi i dalje držao samo svoju (gazdinu) motorku i bio (više-manje) dobar šljaker.
Goran9030
Goran9030
Administrators
Administrators
BOF
Bedž Osnivača Foruma
BZF150
Bedž zasluga za forum 150

Broj postova : 2379
Član od: : 29.04.2023
Godine: : 58
Lokacija : U srcu Slavonije

https://sked.com.hr/shop/

Dario likes this post

Nazad na vrh Ići dole

unipolarni svet - Page 4 Empty Re: unipolarni svet

Počalji od Pera 23.05.23 7:20

Danas je više hobi iako ni dan danas nije dozvoljeno ali se radi recimo u Apalačima planini.

Prohibicija je prosla, ostalo je ime.
Danas ga mnoge legalne destilerije prave i prodaju u po bijela dana.
E sad, kad smo kod "domacina" koji to jos rade kako se radilo prije sto i kusur godina, tu su zakoni malo magloviti. Savezni jos uvijek kaze NE! Od drzave do drzave, moze i ovako i onako. Na kraju se sve svodi na to da drzava ubere porez. Caru carevo ((Bogu ces ionako platiti na sudnji dan) i cist si ko suza, da ne kazem munsajn. Kazani se mogu kupiti legalno, ne treba "majstor Bosanac".

Kad smo kod zakona, evo sta kazu u mojoj drzavi:

Odjeljak 311.055.1

Nijedna osoba koja ima najmanje dvadeset i jednu godinu neće morati da dobije dozvolu za proizvodnju opojnog pića, kako je definisano u odjeljku 311.020, za ličnu ili porodičnu upotrebu. Ukupna količina proizvedenog opojnog pića po domaćinstvu ne smije biti veća od dvije stotine galona po kalendarskoj godini ako u takvom domaćinstvu ima dvije ili više osoba starijih od dvadeset i jedne godine, odnosno sto galona po kalendarskoj godini ako postoji samo jedna osoba starija od dvadeset i jedne godine u takvom domaćinstvu. Bilo koje opojno piće proizvedeno u skladu sa ovim odjeljkom neće se prodavati niti nuditi na prodaju.

Kontrola alkohola i duvana u Missouriju




A evo i par slika iz moje kolekcije

unipolarni svet - Page 4 Moons11
unipolarni svet - Page 4 Moons210
unipolarni svet - Page 4 Moons310
unipolarni svet - Page 4 Moons511
Pera
Pera
Glavni administrator
Glavni administrator
BZF50
Bedž zasluga za Forum
BOF
Bedž Osnivača Foruma

Broj postova : 1385
Član od: : 30.04.2023
Lokacija : USA

Goran9030, Dario, Doktor Živago and SveJug like this post

Nazad na vrh Ići dole

unipolarni svet - Page 4 Empty Re: unipolarni svet

Počalji od Pera 23.05.23 7:50

Goran9030 ::

Bolje da te carinici uhvate sa alkoholom, nego žena sa Cecom... manja je kazna Very Happy


E, da mi je tako poginut'.
Ceca, alkohol i ja... Pucaj, ko ga je.. cheers
Pera
Pera
Glavni administrator
Glavni administrator
BZF50
Bedž zasluga za Forum
BOF
Bedž Osnivača Foruma

Broj postova : 1385
Član od: : 30.04.2023
Lokacija : USA

Goran9030, Dario and Doktor Živago like this post

Nazad na vrh Ići dole

unipolarni svet - Page 4 Empty Re: unipolarni svet

Počalji od Goran9030 23.05.23 10:50

Ne zaboravi da si bolju polovicu (valjda) ponekad vodio na streljanu, tako da ti ne bi pomoglo da zatvoriš oči, a da ona promaši čitavu kuću.
Stoga, ne junači se...
geek geek geek
Goran9030
Goran9030
Administrators
Administrators
BOF
Bedž Osnivača Foruma
BZF150
Bedž zasluga za forum 150

Broj postova : 2379
Član od: : 29.04.2023
Godine: : 58
Lokacija : U srcu Slavonije

https://sked.com.hr/shop/

Doktor Živago and SveJug like this post

Nazad na vrh Ići dole

unipolarni svet - Page 4 Empty Re: unipolarni svet

Počalji od Goran9030 23.05.23 10:58

Pera ::
Prohibicija je prosla, ostalo je ime.
Danas ga mnoge legalne destilerije prave i prodaju u po bijela dana.
E sad, kad smo kod "domacina" koji to jos rade kako se radilo prije sto i kusur godina, tu su zakoni malo magloviti. Savezni jos uvijek kaze NE! Od drzave do drzave, moze i ovako i onako. Na kraju se sve svodi na to da drzava ubere porez. Caru carevo ((Bogu ces ionako platiti na sudnji dan) i cist si ko suza, da ne kazem munsajn. Kazani se mogu kupiti legalno, ne treba "majstor Bosanac".

Kad smo kod zakona, evo sta kazu u mojoj drzavi:

Odjeljak 311.055.1

Nijedna osoba koja ima najmanje dvadeset i jednu godinu neće morati da dobije dozvolu za proizvodnju opojnog pića, kako je definisano u odjeljku 311.020, za ličnu ili porodičnu upotrebu. Ukupna količina proizvedenog opojnog pića po domaćinstvu ne smije biti veća od dvije stotine galona po kalendarskoj godini ako u takvom domaćinstvu ima dvije ili više osoba starijih od dvadeset i jedne godine, odnosno sto galona po kalendarskoj godini ako postoji samo jedna osoba starija od dvadeset i jedne godine u takvom domaćinstvu. Bilo koje opojno piće proizvedeno u skladu sa ovim odjeljkom neće se prodavati niti nuditi na prodaju.

Kontrola alkohola i duvana u Missouriju




A evo i par slika iz moje kolekcije

Untisumpora!!!
Jedan galon je skoro 4 litre, pa tko bi to popio i ostao na nogama???
Kod nas je po kazanu dozvoljeno o 50 litara rakije za vlastite potrebe. U principu od tih 50 litara ni ne možeš ništa prodati.
Jednu trećinu popiješ štamplu po štamplu pred ručak tokom godine, jednu trećinu popiju gosti kad naiđu, jednu trećinu podijeliš prijateljima, rodbini i komšiluku, dvije trećine popije sin i njegova ekipa kad feštaju kod kuće, jednu trećinu odneseš doktorima i raznoraznim "vezama" koji ti nešto učine... a 10-15 litara se ostavi i za iduću godinu, ako šljive omanu pa ne bude ni za pekmez...
I eto tako mi sa naših 50 litara k'o Isus sa onim ribama i kruhovima. Jednostavno, čovjek nema dosta ni da se napije k'o čovjek onako kad mu dođe, moramo u birtiju
Goran9030
Goran9030
Administrators
Administrators
BOF
Bedž Osnivača Foruma
BZF150
Bedž zasluga za forum 150

Broj postova : 2379
Član od: : 29.04.2023
Godine: : 58
Lokacija : U srcu Slavonije

https://sked.com.hr/shop/

Dario, Doktor Živago and SveJug like this post

Nazad na vrh Ići dole

unipolarni svet - Page 4 Empty Re: unipolarni svet

Počalji od Dario 23.05.23 12:53

Goran9030 ::

Kako god. Jahte su plaćene i isporučene, pa bilo sirotinji ili bogatašima.
Ako je novac prljav, onda su trebali oduzeti jahte Rusima, a lovu kojim su plaćenje brodogradilištima ili prodavateljima.
Ovako sve liči na običnu (balkansku???) pljačku.
Glede pravila, Putin je postavio neka svoja, ali ipak se sve radi kako je odredio Joja mitraljezac (ili da ga nazovemo Joe von White House?) i njegova (narodno-oslobodilačka) udarna brigada.
Ali, nema smisla dalje kvariti temu. Ovdje stajem Smile

Pa nisu im oduzeli zbog prljavog novca, to je nebitno kako su ga stekli. Sadili su tikve sa vragom i eto, kako došlo tako otišlo a ima se u rezervi za još a frižider nije prazan. Ili kako nam je na terenu na vježbi u JNA objašnjavano od nadležnih: nema, "ratno stanje", snalazi se, druže...
Više mi je ipak žao onih nesretnika koji su ostali bez kuće, stana, auta ili još gore...
Pera :: Kazani se mogu kupiti legalno, ne treba "majstor Bosanac".

Nije toliko problem kazan ali za peći šljivu treba malo znanja. Ja to sam ne bi radio iako znam princip destilacije. Ili onaj poznanik Bosanac koji kaže, ma nisam ja profesionalac u pečenju, to je više moj brat, ja onako, iz prikrajka, i onda ti da 20 minuta predavanje o destilaciji, kemijski tehničar mu struka, bosanski Heisenberg a ja ne bih bio ni za Pinkmana. Srećom Njemačka ima universal healthcare pa nije preplavljena sa best moonshine

Pera ::
unipolarni svet - Page 4 Moons11

Drže se stare tradicije i drže u teglama za zimnicu kao nekad
Dario
Dario
Zastavnik I klase
Zastavnik I klase
BOF
Bedž Osnivača Foruma

Broj postova : 864
Član od: : 29.04.2023

Nazad na vrh Ići dole

unipolarni svet - Page 4 Empty Re: unipolarni svet

Počalji od poručnik ness 23.05.23 13:12

Pera ::
Goran9030 ::

Bolje da te carinici uhvate sa alkoholom, nego žena sa Cecom... manja je kazna Very Happy



E, da mi je tako poginut'.
Ceca, alkohol i ja... Pucaj, ko ga je.. cheers

Jesi ti neki "smokovac" Rolling Eyes
poručnik ness
poručnik ness
Zastavnik I klase
Zastavnik I klase
BZF50
Bedž zasluga za Forum
BOF
Bedž Osnivača Foruma

Broj postova : 552
Član od: : 29.04.2023
Godine: : 62
Lokacija : Montenergro

https://www.youtube.com/channel/UCVvQJO0KV85gozv8HTOyLEQ

Nazad na vrh Ići dole

unipolarni svet - Page 4 Empty Re: unipolarni svet

Počalji od Goran9030 23.05.23 13:46

Dario ::.
Ali, nema smisla dalje kvariti temu. Ovdje stajem Smile

Pa nisu im oduzeli zbog prljavog novca, to je nebitno kako su ga stekli. Sadili su tikve sa vragom i eto, kako došlo tako otišlo a ima se u rezervi za još a frižider nije prazan. Ili kako nam je na terenu na vježbi u JNA objašnjavano od nadležnih: nema, "ratno stanje", snalazi se, druže...
Više mi je ipak žao onih nesretnika koji su ostali bez kuće, stana, auta ili još gore...
[/quote]

Ja reko' pa poreko'... stvarno neću više, ali moram ovo reći, jer će mi inače na lakat izaći.
Tko je vrag, a tko nije, tu svaka od zainteresiranih strana ima ima svoje mišljenje i vjerojatno su svi u pravu. Na svoj način!!!

Problem zapadne "demokracije" je u tome što prestaje biti oaza sigurnosti, ako je to ikada i bila. Naime, nikad ne znaš kada će se pojaviti neki drugi, pa neki treći... itd po redu "vrag".
Već prema svom nahođenju taj naš vrli Zapad je uvijek u pravu i njihove odluke se ne preispituju.
Evo, sad su Rusi na tapeti - makar ja i dalje tvrdim da su "good guys" najviše sudjelovali u tome da rat započne. Cinično je to što su oni koji su rat izazvali sada najveći dobrotvori. Naravno, ovo uopće ne amnestira Rusiju kao agresora, ali naivno su zagrizli u mamac i sad se batrgenjaju na kraju silka koji inicijator svega povlači.
A gdje je taj inicijator? Započeo, zapakirao sve u šareni papir i sada samo sjedi i zbraja dobitak u biznisu koji je stvorio. J**eš žrtve, oni su i tako stoka sitnog zuba.

E onda kada se sa Rusima (na bilo koji način) završi, po svemu sudeći na red dolaze Kinezi.
Pa onda bi se nakon njih mogli na tapeti naći i neki Arapi. Evo, danas je Saudijska Arabija dio demokratskog svijeta, a nakon nekog od budućih izbora u SAD-u na vlast može doći GRUPACIJA (koju predstavlja "Predsjednik") koja će tvrditi da su Saudijci već desetljećima kršili ljudska prava... trič-trač... bla, bla... i da će im istog trena zamrznuti svu imovinu koju imaju u zapadnim bankama, sve jahte koje plove "slobodnim" morima... itd itd.
I naravno, bit će u pravu.
Pa onda nakon Arapa dolazi iduća meta i tako u krug dok se nekome ne zavrti u glavi.
Pa tko će onda uopće slati svoj novac u te (za sada) sigurne banke? Tko će svoj profit ulagati u zapadnu tehnologiju ili u dionice?
Taj isti Zapad, već desetljećima pili granu na kojoj sjedi nastojeći da postane isključivi gospodar svijeta.
A jedna od narodnih mudrosti glasi "Svaka sila do vijeka..."
Goran9030
Goran9030
Administrators
Administrators
BOF
Bedž Osnivača Foruma
BZF150
Bedž zasluga za forum 150

Broj postova : 2379
Član od: : 29.04.2023
Godine: : 58
Lokacija : U srcu Slavonije

https://sked.com.hr/shop/

Nazad na vrh Ići dole

unipolarni svet - Page 4 Empty Re: unipolarni svet

Počalji od Pera 23.05.23 13:57

Jednu trećinu popiješ štamplu po štamplu pred ručak tokom godine, jednu trećinu popiju gosti kad naiđu, jednu trećinu podijeliš prijateljima, rodbini i komšiluku, dvije trećine popije sin i njegova ekipa kad feštaju kod kuće, jednu trećinu odneseš doktorima i raznoraznim "vezama" koji ti nešto učine... a 10-15 litara se ostavi i za iduću godinu

Znaci, ispece se jedno 120 litara od dozvoljenih 50? Laughing

Drže se stare tradicije i drže u teglama za zimnicu kao nekad

Pitao me je Vladimir da mu objasnim kako "sljaker" moze napraviti 200,000.
Jedan dan sam pokupio tegle iz podruma i prod'o. clown
Pera
Pera
Glavni administrator
Glavni administrator
BZF50
Bedž zasluga za Forum
BOF
Bedž Osnivača Foruma

Broj postova : 1385
Član od: : 30.04.2023
Lokacija : USA

Goran9030, Dario, Doktor Živago and vladimir like this post

Nazad na vrh Ići dole

unipolarni svet - Page 4 Empty Re: unipolarni svet

Počalji od Dario 23.05.23 15:30

Goran9030 ::

Problem zapadne "demokracije" je u tome što prestaje biti oaza sigurnosti, ako je to ikada i bila. Naime, nikad ne znaš kada će se pojaviti neki drugi, pa neki treći... itd po redu "vrag".
Već prema svom nahođenju taj naš vrli Zapad je uvijek u pravu i njihove odluke se ne preispituju.

Mogu se svačije odluke preispitivati, nitko ne brani pa čak se i radi, barem na zapadu. Sad, dal bih bio neki milijunaš na zapadu gdje mi možda uzmu jahtu ili u Rusiji gdje se nagnem kroz prozor pa bih tu izabrao manje zlo. Inače, djeca većine ruskih glavonja pa i supruge se nalaze se upravo na tom zapadu. Ali opet, svakom od volje.

Goran9030 ::
Evo, sad su Rusi na tapeti - makar ja i dalje tvrdim da su "good guys" najviše sudjelovali u tome da rat započne. Cinično je to što su oni koji su rat izazvali sada najveći dobrotvori. Naravno, ovo uopće ne amnestira Rusiju kao agresora, ali naivno su zagrizli u mamac i sad se batrgenjaju na kraju silka koji inicijator svega povlači.

Pa politika je partija šaha koju je Putin pretvorio u partiju pokera i išlo mu je jedno vrijeme na ruku pa su ga proglasili genijalnim. Ali blefa kao i prazne puške se boje obojica ali kad prazna puška "punke" onda je kasno. Sve i da su zapadnjaci namamili Putina u Ukrajinu onda ovaj nije sposoban za vođenje države i trebao je nakon par mjeseci dati ostavku zbog načinjene štete. Ako su toliko naivni pa su taj mamac zagrizli onda su i zaslužili to što im se događa, tako je kako je, nitko ih nije gurao u to već samo Putinova osobna gramzivost.

Goran9030 ::
Pa onda bi se nakon njih mogli na tapeti naći i neki Arapi. Evo, danas je Saudijska Arabija dio demokratskog svijeta, a nakon nekog od budućih izbora u SAD-u na vlast može doći GRUPACIJA (koju predstavlja "Predsjednik") koja će tvrditi da su Saudijci već desetljećima kršili ljudska prava... trič-trač... bla, bla... i da će im istog trena zamrznuti svu imovinu koju imaju u zapadnim bankama, sve jahte koje plove "slobodnim" morima... itd itd.
I naravno, bit će u pravu.
Pa onda nakon Arapa dolazi iduća meta i tako u krug dok se nekome ne zavrti u glavi.

Možda bu tako, možda nebu. Sve je moguće pa čak i gumeni žirnajz i drveni šparhet. Sada, mogu i Kinezi, Rusi, Iranci, Sjev. Koreja, Kuba itd. zamrznuti isto tako američku imovinu, uvesti im sankcije i embarga i sto čuda, što ih sprečava u tome? Rusi su sad uveli sankcije zapadu i što, ništa, ujeo vuk magare, ide svijet dalje.

Goran9030 ::
Pa tko će onda uopće slati svoj novac u te (za sada) sigurne banke? Tko će svoj profit ulagati u zapadnu tehnologiju ili u dionice?
Taj isti Zapad, već desetljećima pili granu na kojoj sjedi nastojeći da postane isključivi gospodar svijeta.
A jedna od narodnih mudrosti glasi "Svaka sila do vijeka..."

Pa sada, može se ulagati u Indiju, gomila novca se ulaže u Kinu, ili recimo Bangladeš, proizvodnja odjeće, brodogradilišta, reciklaža, Vijetnam je u usponu. Ujedno, ni banke na zapadu mogu kiksnuti i to nije prvi put, postoji osiguranje do nekih 100k a iznad toga piši propalo ako banka pukne. Ali eto, ljudi ulažu i u zapadnu tehnologiju i dionice...
A sada, propast SAD-a, EU pa i jedne Rusije, Kine... Pa možda bude to jednog dana, istina, ništa nije vječno, ujedno naći ćemo i serum besmrtnosti otkriti kako nismo sami u svemiru. Samo što to nećemo doživjeti pa me nekako i briga za to.

Goran9030 ::
Ja reko' pa poreko'... stvarno neću više, ali moram ovo reći, jer će mi inače na lakat izaći.

Ma zato i jeste forum, za raspravu, diskusiju, razmjenu, druženje i naravno za osobna mišljenja i stavove. Nije neka FB grupa gdje postavljaju slike mačića, nalaktirane nokte ili tko je šta zadnje jeo
Dario
Dario
Zastavnik I klase
Zastavnik I klase
BOF
Bedž Osnivača Foruma

Broj postova : 864
Član od: : 29.04.2023

Goran9030 likes this post

Nazad na vrh Ići dole

unipolarni svet - Page 4 Empty Re: unipolarni svet

Počalji od vladimir 23.05.23 15:35

Rusija je najveća zemlja na svetu i najveće resurse ima moze biti potpuno nezavisna od zapada.sta Rusija ima od Evrope i i Isa nista.nema vise Mercedesa i Audija jaka stvar
vladimir
vladimir
Poručnik
Poručnik
BZF50
Bedž zasluga za Forum
BOF
Bedž Osnivača Foruma

Broj postova : 1734
Član od: : 30.04.2023

Nazad na vrh Ići dole

unipolarni svet - Page 4 Empty Re: unipolarni svet

Počalji od Dario 23.05.23 15:42

Evo kako šljaker naravi 200,00 nečega godišnje, šljakom, kako drugačije:





Bratov školski drug radi kao majstor u nuklearci, ima 200k. Zbog svih protokola i mjera i džidža bidža efektivno radi 2-3 sata dnevno a neki puta odsjedi radno vrijeme u kantini zbog nekog pečata ili potpisa. Posao je zavariti neki gelender, zamijeniti žarulju, izbušiti par rupa i slično. Prvih par godina nije ni plaćao stan jer je bio terenac, kasnije kupio kuću
Libijci nude dobre novce za održavanje i popravku infrastrukture mobilne telefonije, tu padne i više neko 200k godišnje, bez poreza...


Poslednji izmenio Dario dana 23.05.23 15:50, izmenjeno ukupno 1 puta
Dario
Dario
Zastavnik I klase
Zastavnik I klase
BOF
Bedž Osnivača Foruma

Broj postova : 864
Član od: : 29.04.2023

Goran9030 likes this post

Nazad na vrh Ići dole

unipolarni svet - Page 4 Empty Re: unipolarni svet

Počalji od Dario 23.05.23 15:47

vladimir ::Rusija je najveća zemlja na svetu i najveće resurse ima moze biti potpuno nezavisna od zapada.sta Rusija ima od Evrope i i Isa nista.nema vise Mercedesa i Audija jaka stvar

Eto, sad im je valjda svanulo. Samo nemam pojma što su obustavili proizvodnju Lade prije par mjeseci a radnici na prinudnom godišnjem. Ne znam onda zašto ruski stručnjaci dižu paniku oko toga. Valjda imaju malo veći uvid u industriju i tehnologije i koliko je to sve globalno povezano a ne samo ono što se vidi na ulici već i ono što se ne vidi, kao energetika, logistika i slične gluposti koje drže privredu. Nema Mercedesa i Audija a onaj koji ga je kupio novog nema ni garancije jer nema dijelova, kao ni za Mercedesove autobuse i kamione. I Nigerija ima ogromne resurse ali eto, samo im fali snijeg pa ne mogu biti kao Rusija
Dario
Dario
Zastavnik I klase
Zastavnik I klase
BOF
Bedž Osnivača Foruma

Broj postova : 864
Član od: : 29.04.2023

Nazad na vrh Ići dole

unipolarni svet - Page 4 Empty Re: unipolarni svet

Počalji od SveJug 23.05.23 18:39

Goran9030 ::
Dario ::.



Ja reko' pa poreko'... stvarno neću više, ali moram ovo reći, jer će mi inače na lakat izaći.


]

Sve je isto samo njega nema. Smile
SveJug
SveJug
Poručnik
Poručnik
BOF
Bedž Osnivača Foruma
BZF150
Bedž zasluga za forum 150

Broj postova : 2009
Član od: : 29.04.2023

Dario and Doktor Živago like this post

Nazad na vrh Ići dole

unipolarni svet - Page 4 Empty Re: unipolarni svet

Počalji od vladimir 23.05.23 20:59

Ceo svet kupuje od Kine pa ne vidim u cemu je problem sto i Rusija kupuje ono sto joj treba od Kine.10 i vise godina u Rusiji je na snazi program supstitucije uvoza tj zamene uvoznih proizvoda domacim uz subvencije drzave. Normalno da svaka zemlja tezi da se oslobodi zavisnosti od uvoza ali to ne ide preko noci. Lada je prestala da se proizvodi jer su modeli koji su se proizvodil bili licenca renoovih modela lada largus ili Reno dacija isto sranje.
vladimir
vladimir
Poručnik
Poručnik
BZF50
Bedž zasluga za Forum
BOF
Bedž Osnivača Foruma

Broj postova : 1734
Član od: : 30.04.2023

Goran9030 and Doktor Živago like this post

Nazad na vrh Ići dole

unipolarni svet - Page 4 Empty Re: unipolarni svet

Počalji od Dario 23.05.23 22:05

Eto, valjda nije neki preveliki problem što su ostali bez auto industrije. A sad vidim za deset godina se nisu pomakli nešto. Da li će kod Kineza moći kupovati dijelove za Airbuse ili procesore za računala... Toliko pitanja bez odgovora...
Dario
Dario
Zastavnik I klase
Zastavnik I klase
BOF
Bedž Osnivača Foruma

Broj postova : 864
Član od: : 29.04.2023

Nazad na vrh Ići dole

unipolarni svet - Page 4 Empty Re: unipolarni svet

Počalji od vladimir 23.05.23 22:19

Ko Kaze da su ostali bez auto industrije?Kamaz je najveća fabrika kamiona na svetu.sto se tice compjutera i telefona pa ceo svet ih kupuje kod kineza.pa ne vidim tu neki problem.i Nemci ne proizvode mobilne telefone. Druga stvar Rusi imaju ono sto treba celom svetu energente.i Japan i Južna Koreja su veliki ruski kupci energenata.hunday i Kia Nissan i Kinezi se nisu povukli sa ruskog trzista .njihove fabrike automobila u Rusiji normalno rade sad cak i bolje jer nemaju konkurenciju evropskih proizvodjaca
vladimir
vladimir
Poručnik
Poručnik
BZF50
Bedž zasluga za Forum
BOF
Bedž Osnivača Foruma

Broj postova : 1734
Član od: : 30.04.2023

Nazad na vrh Ići dole

unipolarni svet - Page 4 Empty Re: unipolarni svet

Počalji od Sponsored content


Sponsored content


Nazad na vrh Ići dole

Strana 4 od 40 Prethodni  1, 2, 3, 4, 5 ... 22 ... 40  Sledeći

Nazad na vrh

- Similar topics

 
Dozvole ovog foruma:
Ne možete odgovarati na teme u ovom forumu