JNA bili smo vojnici
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.

Uspomene, dozivljaji i secanja sa putovanja

+9
arcibald01
Mikula 67
Pera
Doktor Živago
sloba1
Dario
poručnik ness
Goran9030
SveJug
13 posters

Strana 6 od 14 Prethodni  1 ... 5, 6, 7 ... 10 ... 14  Sledeći

Ići dole

Uspomene, dozivljaji i secanja sa putovanja - Page 6 Empty Re: Uspomene, dozivljaji i secanja sa putovanja

Počalji od Pera 16.06.23 16:28

Ostrvo-tvrdjava, Fort Sumter, Juzna Karolina.
Mjesto na kom je 12/04/1861 zvanicno poceo americki gradjanski rat.


[You must be registered and logged in to see this link.]

Naravno, jednom artiljerac, uvijek artiljerac

[You must be registered and logged in to see this link.]
Pera
Pera
Glavni administrator
Glavni administrator
BZF50
Bedž zasluga za Forum
BOF
Bedž Osnivača Foruma

Broj postova : 1384
Član od: : 30.04.2023
Lokacija : USA

Goran9030, Dario, Doktor Živago and SveJug like this post

Nazad na vrh Ići dole

Uspomene, dozivljaji i secanja sa putovanja - Page 6 Empty Re: Uspomene, dozivljaji i secanja sa putovanja

Počalji od Dario 16.06.23 19:07

Uf, zeznut im je bio taj rat, nije baš humano
Dario
Dario
Zastavnik I klase
Zastavnik I klase
BOF
Bedž Osnivača Foruma

Broj postova : 864
Član od: : 29.04.2023

Doktor Živago likes this post

Nazad na vrh Ići dole

Uspomene, dozivljaji i secanja sa putovanja - Page 6 Empty Re: Uspomene, dozivljaji i secanja sa putovanja

Počalji od SveJug 17.06.23 11:50

Bratoubilački, ali samo 130 godine ispred drugih. Crying or Very sad
SveJug
SveJug
Poručnik
Poručnik
BOF
Bedž Osnivača Foruma
BZF150
Bedž zasluga za forum 150

Broj postova : 2008
Član od: : 29.04.2023

Nazad na vrh Ići dole

Uspomene, dozivljaji i secanja sa putovanja - Page 6 Empty Re: Uspomene, dozivljaji i secanja sa putovanja

Počalji od Dario 17.06.23 12:14

Građanskih ratova je bilo još u starom Rimu, Cezar je ustvari bio pobunjenik ili nešto kao Franco u Španjolskoj. U Grčkoj otprilike mada ne potpuno, njihovi gradovi su bili države za sebe ali opet svi su bili Grci
Dario
Dario
Zastavnik I klase
Zastavnik I klase
BOF
Bedž Osnivača Foruma

Broj postova : 864
Član od: : 29.04.2023

Nazad na vrh Ići dole

Uspomene, dozivljaji i secanja sa putovanja - Page 6 Empty Re: Uspomene, dozivljaji i secanja sa putovanja

Počalji od arcibald01 17.06.23 14:00

Dario ::Uf, zeznut im je bio taj rat, nije baš humano


Nobena vojna ni humana. Ima pa vsaka svoj cilj. O humanosti potem odloča zmagovalec. Bilo, je in bo.
arcibald01
arcibald01
Zastavnik I klase
Zastavnik I klase
BZF50
Bedž zasluga za Forum
BOF
Bedž Osnivača Foruma

Broj postova : 674
Član od: : 01.05.2023

Pera likes this post

Nazad na vrh Ići dole

Uspomene, dozivljaji i secanja sa putovanja - Page 6 Empty Re: Uspomene, dozivljaji i secanja sa putovanja

Počalji od vladimir 17.06.23 14:16

[You must be registered and logged in to see this link.] ovo je bilo epsko putovanje u Swedsku za vreme korone pre dve godine. beograd Swedska 57 sati u autobusu. rigorozni pregledi na svakoj granici i ponovo test na koronu u danskoj jer je prvobitni prestao da vazi
vladimir
vladimir
Poručnik
Poručnik
BZF50
Bedž zasluga za Forum
BOF
Bedž Osnivača Foruma

Broj postova : 1734
Član od: : 30.04.2023

SveJug and šole like this post

Nazad na vrh Ići dole

Uspomene, dozivljaji i secanja sa putovanja - Page 6 Empty Re: Uspomene, dozivljaji i secanja sa putovanja

Počalji od Dario 17.06.23 15:18

Uf, mogu misliti. Autobusom bi bila avantura. Avion je zakon. Kad sam vozim ako imam vremena nemam problema otići i do Portugala ali to preći autobusom bi mi bio horor. Što ne letiš, jeftinije i brže. Ići autobusom nekih par stotina km još nekako ali tisuće nezamislivo
Dario
Dario
Zastavnik I klase
Zastavnik I klase
BOF
Bedž Osnivača Foruma

Broj postova : 864
Član od: : 29.04.2023

SveJug likes this post

Nazad na vrh Ići dole

Uspomene, dozivljaji i secanja sa putovanja - Page 6 Empty Re: Uspomene, dozivljaji i secanja sa putovanja

Počalji od SveJug 17.06.23 15:32

Krajem 80-ih samse vozio takvim autobusom do Juge (jedan smer). Potrefilo se drustvo i skoro da ni oka nismo sklopili koliko nam je bilo zabavno. Na carter bih se vozio kao naprimer do Holandije gde se na putu zastaje, prespava. Takva putovanja su interesantni i ne monotoni.
SveJug
SveJug
Poručnik
Poručnik
BOF
Bedž Osnivača Foruma
BZF150
Bedž zasluga za forum 150

Broj postova : 2008
Član od: : 29.04.2023

Nazad na vrh Ići dole

Uspomene, dozivljaji i secanja sa putovanja - Page 6 Empty Re: Uspomene, dozivljaji i secanja sa putovanja

Počalji od SveJug 17.06.23 15:34

Dario ::Uf, mogu misliti. Autobusom bi bila avantura. Avion je zakon. Kad sam vozim ako imam vremena nemam problema otići i do Portugala ali to preći autobusom bi mi bio horor. Što ne letiš, jeftinije i brže. Ići autobusom nekih par stotina km još nekako ali tisuće nezamislivo

Ne uvek, Hje#eni kofer kosta duplo vise nego karta.
SveJug
SveJug
Poručnik
Poručnik
BOF
Bedž Osnivača Foruma
BZF150
Bedž zasluga za forum 150

Broj postova : 2008
Član od: : 29.04.2023

Nazad na vrh Ići dole

Uspomene, dozivljaji i secanja sa putovanja - Page 6 Empty Re: Uspomene, dozivljaji i secanja sa putovanja

Počalji od Dario 17.06.23 16:05

SveJug ::
Dario ::Uf, mogu misliti. Autobusom bi bila avantura. Avion je zakon. Kad sam vozim ako imam vremena nemam problema otići i do Portugala ali to preći autobusom bi mi bio horor. Što ne letiš, jeftinije i brže. Ići autobusom nekih par stotina km još nekako ali tisuće nezamislivo

Ne uvek, Hje#eni kofer kosta duplo vise nego karta.

Kod ultra jeftinih da, kao Ryan Air, kod njih nikad nisam letio. Ali ima ih pristojnih pa čak i da je nešto neznatno više uzeo bih let. Isto naravno uzeti kartu na vrijeme, planirano. Što se prtljage tiče, danas sve to moš kupitit po istoj cijeni i kod nas. Prošla su vremena kad se vukli frižideri i pola pokućstva autobusom

SveJug ::Krajem 80-ih samse vozio takvim autobusom do Juge (jedan smer). Potrefilo se drustvo i skoro da ni oka nismo sklopili koliko nam je bilo zabavno. Na carter bih se vozio kao naprimer do Holandije gde se na putu zastaje, prespava. Takva putovanja su interesantni i ne monotoni.

Uf, imao sam i ja takvih maratona i doživljaja ali vremena se mijenjaju, danas nisam baš za to. Ujedno danas većina bulji u telefone osim jedne jedine budale u autobusu i taj nađe baš tebe...
Avion jeste tijesan kao autobus ali ta dva, tri sata izdržiš

Ujedno, najbolji doživljaj definicije našeg mentaliteta sam doživio upravo u busu. Prošli Njemačku, Austriju, svugdje WC-i ostavljeni u najboljem redu, sve kulturno. Došli tamo na auto cesti motel Plitvice, ista ta ekipa ostavila poplavu u WC-u, kao da su pišali po podu, isti ljudi, došlo veli nazad pa se opustilo od europskih stega.
Dario
Dario
Zastavnik I klase
Zastavnik I klase
BOF
Bedž Osnivača Foruma

Broj postova : 864
Član od: : 29.04.2023

Doktor Živago likes this post

Nazad na vrh Ići dole

Uspomene, dozivljaji i secanja sa putovanja - Page 6 Empty Re: Uspomene, dozivljaji i secanja sa putovanja

Počalji od Pera 17.06.23 17:11

Obisao sam ovu zemlju, uzduz i poprijeko. I poslom i godisnji odmori i 'ajmo-nedje-na-dva-tri-dana-'nako-da-se-guzica-putu-smije. Uglavnom autom. Ponekad avionom. Malo i po vodi. Nikad autobusom.
Avion ima svoje prednosti i mane. Prednost je brzina. Sve ostalo su mane.
Ona stara zafrkancija sa JAT-om, "doruckujete u Rimu, rucate u Londonu, spavate u Njujorku... a vasi koferi su jos uvijek u Beogradu", vazi svugdje.
Putovanje (osim preko vode) sa svojim autom je najbolji nacin. Svoj gazda. Stanes kad hoces i gdje hoces, ne jebe ti niko mozak (osim zene) ako ti se negdje usput svidi zastanes, pogledas, (nekad i ostanes) ides dalje... Ne gledas na kalendar, ne gledas na sat, ne zoves da promijenis let. Prtljag je ogranicen velicinom auta, a auto dubinom dzepa.
Pera
Pera
Glavni administrator
Glavni administrator
BZF50
Bedž zasluga za Forum
BOF
Bedž Osnivača Foruma

Broj postova : 1384
Član od: : 30.04.2023
Lokacija : USA

Goran9030, Dario, Doktor Živago, SveJug, poručnik ness and arcibald01 like this post

Nazad na vrh Ići dole

Uspomene, dozivljaji i secanja sa putovanja - Page 6 Empty Re: Uspomene, dozivljaji i secanja sa putovanja

Počalji od Doktor Živago 17.06.23 19:00

Autom mi je najbolje zbog svih razloga koje je Pero naveo.
Staneš gdje hoćes, vozis kolko ti se cefne, i vozis svojim tempom.
Ja kad vozim na more na godisnji ili kuci sa godisnjeg uzmem taj dan za put i uopce se ne nerviram oko vremena voznje.
Uživam...
Doktor Živago
Doktor Živago
Administrators
Administrators
BZF150
Bedž zasluga za forum 150
BOF
Bedž Osnivača Foruma

Broj postova : 5012
Član od: : 29.04.2023

Goran9030, Dario, poručnik ness and šole like this post

Nazad na vrh Ići dole

Uspomene, dozivljaji i secanja sa putovanja - Page 6 Empty Re: Uspomene, dozivljaji i secanja sa putovanja

Počalji od mirko bratus 17.06.23 19:48

Tvojo zadnjo misel bodo potrebovali vozniki električnih avtomobilov. Very Happy

mirko bratus
Zastavnik
Zastavnik
BOF
Bedž Osnivača Foruma

Broj postova : 468
Član od: : 12.05.2023
Godine: : 76

Pera likes this post

Nazad na vrh Ići dole

Uspomene, dozivljaji i secanja sa putovanja - Page 6 Empty Re: Uspomene, dozivljaji i secanja sa putovanja

Počalji od SveJug 17.06.23 22:31

Doleteo sa Montenegro air lines direktno iz Kopenhagena za 450 evra po osobi. Kofer ulazi u cenu. Prošle godine u ovo isto vreme leteli sa Austria airlines sa presedanjem u Beč. Bez kofera 280 evra po osobi. U Septembar vraćao se sa Poljskom kompanijom preko Waršave isto bez kofera zacenu od 230 evra po osobi. Sve to znaci da jevtino nemam igde. Ne barem za pravac CG.
SveJug
SveJug
Poručnik
Poručnik
BOF
Bedž Osnivača Foruma
BZF150
Bedž zasluga za forum 150

Broj postova : 2008
Član od: : 29.04.2023

Doktor Živago and vladimir like this post

Nazad na vrh Ići dole

Uspomene, dozivljaji i secanja sa putovanja - Page 6 Empty Re: Uspomene, dozivljaji i secanja sa putovanja

Počalji od vladimir 17.06.23 22:39

SveJug ::Doleteo sa Montenegro air lines direktno iz Kopenhagena za 450 evra po osobi. Kofer ulazi u cenu. Prošle godine u ovo isto vreme leteli sa Austria airlines sa presedanjem u Beč. Bez kofera 280 evra po osobi. U Septembar vraćao se sa Poljskom kompanijom preko Waršave isto bez kofera zacenu od 230 evra po osobi. Sve to znaci da jevtino nemam igde. Ne barem za pravac CG.
bolje da si dosao u BGD iz Malmea i ovde uzeo renta car ili od mene auto
vladimir
vladimir
Poručnik
Poručnik
BZF50
Bedž zasluga za Forum
BOF
Bedž Osnivača Foruma

Broj postova : 1734
Član od: : 30.04.2023

SveJug likes this post

Nazad na vrh Ići dole

Uspomene, dozivljaji i secanja sa putovanja - Page 6 Empty Re: Uspomene, dozivljaji i secanja sa putovanja

Počalji od Dario 17.06.23 22:46

To su pristojne cijene za te razdaljine. A ideš jednom godišnje i to se može. Ne treba ti odmor par dana nakon 50 sati vožnje. To mislim sanjaš par dana noću kako se voziš
Dario
Dario
Zastavnik I klase
Zastavnik I klase
BOF
Bedž Osnivača Foruma

Broj postova : 864
Član od: : 29.04.2023

Doktor Živago and SveJug like this post

Nazad na vrh Ići dole

Uspomene, dozivljaji i secanja sa putovanja - Page 6 Empty Re: Uspomene, dozivljaji i secanja sa putovanja

Počalji od Doktor Živago 17.06.23 23:41

Uf..Dario. Točno je tako..par dana ne mogu zaspat od umora i stalno sanjam da jos vozim. Živa istina.
Doktor Živago
Doktor Živago
Administrators
Administrators
BZF150
Bedž zasluga za forum 150
BOF
Bedž Osnivača Foruma

Broj postova : 5012
Član od: : 29.04.2023

Dario likes this post

Nazad na vrh Ići dole

Uspomene, dozivljaji i secanja sa putovanja - Page 6 Empty Re: Uspomene, dozivljaji i secanja sa putovanja

Počalji od Dario 18.06.23 0:03

Imao sam to jednom, ja pametan obilazim Švicu kako ne bih platio cestarinu pa naokolo. Krenuo u ponoć a stigao u Chambery oko 6 navečer. Mislim, ok je bilo, mogao sam i nije mi se prespavalo. Ali kad sam stigao sjeo u fotelju, domaćica taman spremala večeru a ja kao samo pet minuta zatvoriti oči. Mislim bilo naravno pet minuta a ustvari prošlo sat vremena. Nakon što sam legao onako u polu snu osjetim ljuljanje kao u vožnji. Kasnije relacije bile nešto kraće pa nisam to imao.
Dario
Dario
Zastavnik I klase
Zastavnik I klase
BOF
Bedž Osnivača Foruma

Broj postova : 864
Član od: : 29.04.2023

Goran9030, Doktor Živago and SveJug like this post

Nazad na vrh Ići dole

Uspomene, dozivljaji i secanja sa putovanja - Page 6 Empty Re: Uspomene, dozivljaji i secanja sa putovanja

Počalji od SveJug 18.06.23 6:49

Brzi od svoje senke (aerodrom Golubovci).

[You must be registered and logged in to see this link.]
SveJug
SveJug
Poručnik
Poručnik
BOF
Bedž Osnivača Foruma
BZF150
Bedž zasluga za forum 150

Broj postova : 2008
Član od: : 29.04.2023

Goran9030, Dario and vladimir like this post

Nazad na vrh Ići dole

Uspomene, dozivljaji i secanja sa putovanja - Page 6 Empty Re: Uspomene, dozivljaji i secanja sa putovanja

Počalji od SveJug 18.06.23 7:16

Jeste i ja se radje vozim manjem putevima kada nisam na putu od A do B. Ovde smo obisli Plantaze u Golubovcima i pri povratku umesto tunela ja preko Pastrovacke gore. Svi koji su nekada vozili tu, znaju kako je to bilo opterecen i naporan put. Sada milina, nigde kola, laganice i uzivancija u krivinama. I fantastican pogled na more.

[You must be registered and logged in to see this link.]
SveJug
SveJug
Poručnik
Poručnik
BOF
Bedž Osnivača Foruma
BZF150
Bedž zasluga za forum 150

Broj postova : 2008
Član od: : 29.04.2023

Goran9030, Dario, Doktor Živago and šole like this post

Nazad na vrh Ići dole

Uspomene, dozivljaji i secanja sa putovanja - Page 6 Empty Re: Uspomene, dozivljaji i secanja sa putovanja

Počalji od SveJug 18.06.23 7:31

Sipcanik, nekadasnje stajaliste za vojne avione. Danas skladiste za "Plantaze".

[You must be registered and logged in to see this link.]
SveJug
SveJug
Poručnik
Poručnik
BOF
Bedž Osnivača Foruma
BZF150
Bedž zasluga za forum 150

Broj postova : 2008
Član od: : 29.04.2023

Goran9030, Dario, Doktor Živago, poručnik ness, mirko bratus and šole like this post

Nazad na vrh Ići dole

Uspomene, dozivljaji i secanja sa putovanja - Page 6 Empty Re: Uspomene, dozivljaji i secanja sa putovanja

Počalji od SveJug 18.06.23 20:29

SveJug ::Sipcanik, nekadasnje stajaliste za vojne avione. Danas skladiste za "Plantaze".

[You must be registered and logged in to see this link.]

Ove slika bi moglo i pod "ljubitelji dobre kapljice" jer i te kako su im dobri proizvodi (napazarili dosta toga).
SveJug
SveJug
Poručnik
Poručnik
BOF
Bedž Osnivača Foruma
BZF150
Bedž zasluga za forum 150

Broj postova : 2008
Član od: : 29.04.2023

Nazad na vrh Ići dole

Uspomene, dozivljaji i secanja sa putovanja - Page 6 Empty Re: Uspomene, dozivljaji i secanja sa putovanja

Počalji od SveJug 18.06.23 20:50

Sosa me danas podsetila (a ovde sam SAMO 6 dana) da imam neki aparat za razne kucne upotrebe i sto ih ne koristim.

[You must be registered and logged in to see this link.]
SveJug
SveJug
Poručnik
Poručnik
BOF
Bedž Osnivača Foruma
BZF150
Bedž zasluga za forum 150

Broj postova : 2008
Član od: : 29.04.2023

Dario, Doktor Živago and šole like this post

Nazad na vrh Ići dole

Uspomene, dozivljaji i secanja sa putovanja - Page 6 Empty Re: Uspomene, dozivljaji i secanja sa putovanja

Počalji od Dario 18.06.23 23:17

Idealno za pranje prljavih tanjura, lonaca, tavi...
Dario
Dario
Zastavnik I klase
Zastavnik I klase
BOF
Bedž Osnivača Foruma

Broj postova : 864
Član od: : 29.04.2023

Goran9030, Doktor Živago and SveJug like this post

Nazad na vrh Ići dole

Uspomene, dozivljaji i secanja sa putovanja - Page 6 Empty Re: Uspomene, dozivljaji i secanja sa putovanja

Počalji od SveJug 29.06.23 8:34

Po pisanju ste svatili sa sam u CG i ako se pitate gde se kupam,
[You must be registered and logged in to see this link.]
SveJug
SveJug
Poručnik
Poručnik
BOF
Bedž Osnivača Foruma
BZF150
Bedž zasluga za forum 150

Broj postova : 2008
Član od: : 29.04.2023

Goran9030, Dario and Doktor Živago like this post

Nazad na vrh Ići dole

Uspomene, dozivljaji i secanja sa putovanja - Page 6 Empty Re: Uspomene, dozivljaji i secanja sa putovanja

Počalji od Sponsored content


Sponsored content


Nazad na vrh Ići dole

Strana 6 od 14 Prethodni  1 ... 5, 6, 7 ... 10 ... 14  Sledeći

Nazad na vrh

- Similar topics

 
Dozvole ovog foruma:
Ne možete odgovarati na teme u ovom forumu