JNA bili smo vojnici
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.

Uspomene, dozivljaji i secanja sa putovanja

+9
arcibald01
Mikula 67
Pera
Doktor Živago
sloba1
Dario
poručnik ness
Goran9030
SveJug
13 posters

Strana 2 od 14 Prethodni  1, 2, 3 ... 8 ... 14  Sledeći

Ići dole

Uspomene, dozivljaji i secanja sa putovanja - Page 2 Empty Re: Uspomene, dozivljaji i secanja sa putovanja

Počalji od SveJug 17.05.23 8:40

Ili u Sharm el Sheik.

[You must be registered and logged in to see this link.]
SveJug
SveJug
Poručnik
Poručnik
BOF
Bedž Osnivača Foruma
BZF150
Bedž zasluga za forum 150

Broj postova : 2008
Član od: : 29.04.2023

Mikula 67 and Doktor Živago like this post

Nazad na vrh Ići dole

Uspomene, dozivljaji i secanja sa putovanja - Page 2 Empty Re: Uspomene, dozivljaji i secanja sa putovanja

Počalji od Dario 17.05.23 15:28

Ništa protiv toga ali se pretvorilo u Star Bucks za rokere na čemu se ubiraju pare na franchise
Dario
Dario
Zastavnik I klase
Zastavnik I klase
BOF
Bedž Osnivača Foruma

Broj postova : 864
Član od: : 29.04.2023

Nazad na vrh Ići dole

Uspomene, dozivljaji i secanja sa putovanja - Page 2 Empty Re: Uspomene, dozivljaji i secanja sa putovanja

Počalji od SveJug 17.05.23 16:52

Negde u Madjarsku na putu prema Jugi 1973 godine. Ocev Ford Taunus 17M.

[You must be registered and logged in to see this link.]
SveJug
SveJug
Poručnik
Poručnik
BOF
Bedž Osnivača Foruma
BZF150
Bedž zasluga za forum 150

Broj postova : 2008
Član od: : 29.04.2023

Goran9030, Dario, Doktor Živago and arcibald01 like this post

Nazad na vrh Ići dole

Uspomene, dozivljaji i secanja sa putovanja - Page 2 Empty Re: Uspomene, dozivljaji i secanja sa putovanja

Počalji od Goran9030 17.05.23 16:56

Kolega, pa ti k'o Hanibal;
parkirao slona sa strane i navalio na lubenice jer su izvori zatrovani (čitaj: nema piva dok se putuje).
Goran9030
Goran9030
Administrators
Administrators
BOF
Bedž Osnivača Foruma
BZF150
Bedž zasluga za forum 150

Broj postova : 2375
Član od: : 29.04.2023
Godine: : 58
Lokacija : U srcu Slavonije

https://sked.com.hr/shop/

Dario, Doktor Živago and SveJug like this post

Nazad na vrh Ići dole

Uspomene, dozivljaji i secanja sa putovanja - Page 2 Empty Re: Uspomene, dozivljaji i secanja sa putovanja

Počalji od SveJug 17.05.23 17:47

Goran9030 ::Kolega, pa ti k'o Hanibal;
parkirao slona sa strane i navalio na lubenice jer su izvori zatrovani (čitaj: nema piva dok se putuje).

Piva je bilo sa kolegom u Poljsku 1976 godine. kada nas policija zaustavila i videli da smo pili Svedska piva. Oprostili nam kaznu u korist 2 komada.

[You must be registered and logged in to see this link.]
SveJug
SveJug
Poručnik
Poručnik
BOF
Bedž Osnivača Foruma
BZF150
Bedž zasluga za forum 150

Broj postova : 2008
Član od: : 29.04.2023

Dario and Doktor Živago like this post

Nazad na vrh Ići dole

Uspomene, dozivljaji i secanja sa putovanja - Page 2 Empty Re: Uspomene, dozivljaji i secanja sa putovanja

Počalji od SveJug 17.05.23 22:50

Dario ::Ajd to, al imati pečate država kojih više nema (ne računajući SFRJ)

Ko se seca da za ulazak u SR Jugu sa stranim pasosem, trazila se viza.

[You must be registered and logged in to see this link.]
SveJug
SveJug
Poručnik
Poručnik
BOF
Bedž Osnivača Foruma
BZF150
Bedž zasluga za forum 150

Broj postova : 2008
Član od: : 29.04.2023

Nazad na vrh Ići dole

Uspomene, dozivljaji i secanja sa putovanja - Page 2 Empty Re: Uspomene, dozivljaji i secanja sa putovanja

Počalji od SveJug 17.05.23 23:18

Evo nesto iz DDR-a. Ovo je bilo vozom.

[You must be registered and logged in to see this link.]
SveJug
SveJug
Poručnik
Poručnik
BOF
Bedž Osnivača Foruma
BZF150
Bedž zasluga za forum 150

Broj postova : 2008
Član od: : 29.04.2023

Dario likes this post

Nazad na vrh Ići dole

Uspomene, dozivljaji i secanja sa putovanja - Page 2 Empty Re: Uspomene, dozivljaji i secanja sa putovanja

Počalji od SveJug 18.05.23 10:12

[quote="SveJug"]Negde u Madjarsku na putu prema Jugi 1973 godine. Ocev Ford Taunus 17M.

Mislim da su pecati sa ovog putovanja.

[You must be registered and logged in to see this link.]
SveJug
SveJug
Poručnik
Poručnik
BOF
Bedž Osnivača Foruma
BZF150
Bedž zasluga za forum 150

Broj postova : 2008
Član od: : 29.04.2023

Dario and Doktor Živago like this post

Nazad na vrh Ići dole

Uspomene, dozivljaji i secanja sa putovanja - Page 2 Empty Re: Uspomene, dozivljaji i secanja sa putovanja

Počalji od SveJug 18.05.23 10:14

Evo nesto iz Slovenije i sa putovanja Vozom Beograd - Malmö. U to vreme direktni voz kako kuset tako i spavaca kola.


[You must be registered and logged in to see this link.]
SveJug
SveJug
Poručnik
Poručnik
BOF
Bedž Osnivača Foruma
BZF150
Bedž zasluga za forum 150

Broj postova : 2008
Član od: : 29.04.2023

Dario and Doktor Živago like this post

Nazad na vrh Ići dole

Uspomene, dozivljaji i secanja sa putovanja - Page 2 Empty Re: Uspomene, dozivljaji i secanja sa putovanja

Počalji od poručnik ness 18.05.23 13:45

SveJug ::Negde u Madjarsku na putu prema Jugi 1973 godine. Ocev Ford Taunus 17M.

[You must be registered and logged in to see this link.]
Mnogo kasnije, u vrijeme prohibicije, rusi su izumjeli bostan-vodku: Medicinskim špricom i iglom napune bostan vodkom, a onda se toliko prejedu da padaju po ulici Very Happy
poručnik ness
poručnik ness
Zastavnik I klase
Zastavnik I klase
BZF50
Bedž zasluga za Forum
BOF
Bedž Osnivača Foruma

Broj postova : 552
Član od: : 29.04.2023
Godine: : 62
Lokacija : Montenergro

https://www.youtube.com/channel/UCVvQJO0KV85gozv8HTOyLEQ

Dario and Doktor Živago like this post

Nazad na vrh Ići dole

Uspomene, dozivljaji i secanja sa putovanja - Page 2 Empty Re: Uspomene, dozivljaji i secanja sa putovanja

Počalji od SveJug 18.05.23 16:06

[quote="SveJug"]Evo nesto iz Slovenije i sa putovanja Vozom Beograd - Malmö.

Nepostavi sliku.
[You must be registered and logged in to see this link.]
SveJug
SveJug
Poručnik
Poručnik
BOF
Bedž Osnivača Foruma
BZF150
Bedž zasluga za forum 150

Broj postova : 2008
Član od: : 29.04.2023

Dario likes this post

Nazad na vrh Ići dole

Uspomene, dozivljaji i secanja sa putovanja - Page 2 Empty Re: Uspomene, dozivljaji i secanja sa putovanja

Počalji od poručnik ness 18.05.23 22:54

Moja autobuska karta za prevoz do Beograda, kada sam počeo školovanje na VA:

[You must be registered and logged in to see this link.]

A zašto je od Valjeva, e to je već priča...
poručnik ness
poručnik ness
Zastavnik I klase
Zastavnik I klase
BZF50
Bedž zasluga za Forum
BOF
Bedž Osnivača Foruma

Broj postova : 552
Član od: : 29.04.2023
Godine: : 62
Lokacija : Montenergro

https://www.youtube.com/channel/UCVvQJO0KV85gozv8HTOyLEQ

Dario, Doktor Živago and SveJug like this post

Nazad na vrh Ići dole

Uspomene, dozivljaji i secanja sa putovanja - Page 2 Empty Re: Uspomene, dozivljaji i secanja sa putovanja

Počalji od SveJug 18.05.23 23:09

Zadnji put kolima prema jugu sam isao 2005 i tada se jod vozilo starim krivudavim putem Drezden - Praga. Granicni prelaz je bio Zinnwald - Cinovec.

[You must be registered and logged in to see this link.]
SveJug
SveJug
Poručnik
Poručnik
BOF
Bedž Osnivača Foruma
BZF150
Bedž zasluga za forum 150

Broj postova : 2008
Član od: : 29.04.2023

Nazad na vrh Ići dole

Uspomene, dozivljaji i secanja sa putovanja - Page 2 Empty Re: Uspomene, dozivljaji i secanja sa putovanja

Počalji od Doktor Živago 18.05.23 23:10

Pa daj Poručniče Ness!

Pažljivo čitamo i očekujemo priču sa Valjevom( sigurno se tu krije neka tajna ljubav ili romansa ili...)
Doktor Živago
Doktor Živago
Administrators
Administrators
BZF150
Bedž zasluga za forum 150
BOF
Bedž Osnivača Foruma

Broj postova : 5012
Član od: : 29.04.2023

SveJug and poručnik ness like this post

Nazad na vrh Ići dole

Uspomene, dozivljaji i secanja sa putovanja - Page 2 Empty Re: Uspomene, dozivljaji i secanja sa putovanja

Počalji od SveJug 18.05.23 23:12

I za putnike sa JU pasosem  trazila se viza za u lazak u Gracku. Nezavisno da dolazis iz Svedske.

I tu ima jedna interesantna prica/dozivljaj sa  tog putovanja.

[You must be registered and logged in to see this link.]
SveJug
SveJug
Poručnik
Poručnik
BOF
Bedž Osnivača Foruma
BZF150
Bedž zasluga za forum 150

Broj postova : 2008
Član od: : 29.04.2023

Doktor Živago and poručnik ness like this post

Nazad na vrh Ići dole

Uspomene, dozivljaji i secanja sa putovanja - Page 2 Empty Re: Uspomene, dozivljaji i secanja sa putovanja

Počalji od Doktor Živago 18.05.23 23:16

Majku mu! Isti si kao Ness..vidi se da ste prijatelji.
Ustvari ste ko braća, bacite nam bubu u uho i čekate...
Ajde pisi..kakva priča?
Doktor Živago
Doktor Živago
Administrators
Administrators
BZF150
Bedž zasluga za forum 150
BOF
Bedž Osnivača Foruma

Broj postova : 5012
Član od: : 29.04.2023

SveJug and poručnik ness like this post

Nazad na vrh Ići dole

Uspomene, dozivljaji i secanja sa putovanja - Page 2 Empty Re: Uspomene, dozivljaji i secanja sa putovanja

Počalji od SveJug 18.05.23 23:39

[quote="SveJug"]Zadnji put kolima prema jugu sam isao 2005 i tada se jod vozilo starim krivudavim putem Drezden - Praga. Granicni prelaz je bio Zinnwald - Cinovec.

Stari put obelezen crvenom linijom.

[You must be registered and logged in to see this link.]
SveJug
SveJug
Poručnik
Poručnik
BOF
Bedž Osnivača Foruma
BZF150
Bedž zasluga za forum 150

Broj postova : 2008
Član od: : 29.04.2023

Doktor Živago likes this post

Nazad na vrh Ići dole

Uspomene, dozivljaji i secanja sa putovanja - Page 2 Empty Re: Uspomene, dozivljaji i secanja sa putovanja

Počalji od SveJug 19.05.23 9:40

Nastavljamo sa putovanjem. Ovaj put granicni prelaz CG-Hr, Karasovici - Debeli Brijeg.  Kao sto sam i ranije napisao, svako putovanje ima neki interesantan dozivljaj pa i tada.

[You must be registered and logged in to see this link.]
SveJug
SveJug
Poručnik
Poručnik
BOF
Bedž Osnivača Foruma
BZF150
Bedž zasluga za forum 150

Broj postova : 2008
Član od: : 29.04.2023

Nazad na vrh Ići dole

Uspomene, dozivljaji i secanja sa putovanja - Page 2 Empty Re: Uspomene, dozivljaji i secanja sa putovanja

Počalji od Dario 19.05.23 15:03

SveJug ::
SveJug ::Zadnji put kolima prema jugu sam isao 2005 i tada se jod vozilo starim krivudavim putem Drezden - Praga. Granicni prelaz je bio Zinnwald - Cinovec.

Stari put obelezen crvenom linijom.

[You must be registered and logged in to see this link.]

E, tu sam imao fin doživljaj. Tada sam motorom putovao (mlad i lud). Nije naravno bilo auto ceste. Taman ono nakon ujedinjenja počeli praviti ceste tu kako valja. Noć, naizmjenično puštanje prometa sa semaforom, ono, proguram se u toj koloni tik do semafora, ispred neki kamion, nema puno mjesta sa strane pa rekoh ionako sam drugi, nije problem. Čeka i čekam i semafor u jednom trenutku prebaci na zeleno, čekam malo a onaj kamion ispred ni makac. Velim, što bi, prođem ja i njega i vidim ušla kolona na tu jednu jadnu traku. Svi stoje, ni makac. Ništa, ja pored polagano ih obilazim i jednom tamo na sredini vidim ispred farove uperene prema meni? Mislim, kako to, nemoguće, samo jedna traka? Svi stoje jer su se sreli nekim slučajem u sredini, valjda neko greškom dao oba smjera zeleno pa krenuli sa obije strane. Srećom pa grade cestu , sve suženo pa se nisu sudarili. Prođem tu džunglu i na kraju radova jedan od tih radnika me upita, ti si došao sa druge strane? Zašto svi stoje? Ja mu odgovorim, sreli se u sredini, odgovor samo "ajde sve i tri pm" (dobro, slobodan prijevod sa Njemačkog).
Inače, impresivno bilo, istok Njemačke, sve tamno, crno, pređeš granicu, eto svijetlećih reklama, Las Vegas, a dame čekaju ispred pansiona koji se iznajmljuju na sat, sa svježim ručnicima. Gostoljubiva za Češka, pređeš granicu i dobrodošlica...
Dario
Dario
Zastavnik I klase
Zastavnik I klase
BOF
Bedž Osnivača Foruma

Broj postova : 864
Član od: : 29.04.2023

Doktor Živago likes this post

Nazad na vrh Ići dole

Uspomene, dozivljaji i secanja sa putovanja - Page 2 Empty Re: Uspomene, dozivljaji i secanja sa putovanja

Počalji od SveJug 19.05.23 17:02

Dario ::
SveJug ::
SveJug ::Zadnji put kolima prema jugu sam isao 2005 i tada se jod vozilo starim krivudavim putem Drezden - Praga. Granicni prelaz je bio Zinnwald - Cinovec.

Stari put obelezen crvenom linijom.




Inače, impresivno bilo, istok Njemačke, sve tamno, crno, pređeš granicu, eto svijetlećih reklama, Las Vegas, a dame čekaju ispred pansiona koji se iznajmljuju na sat, sa svježim ručnicima. Gostoljubiva za Češka, pređeš granicu i dobrodošlica...

Znaci i ti imas dozivljaj odande! Smile

Obicno iz broda Sv-DDR izadjemo u podne, granicu DDR-CSSR predjemo tu negde posle podne u teplice nadjemo nocenje. Nesto smo kasnili i spustamo se u to poznato nizbrdo gde su svi ti lokali sa damama u izlogu, a bilo ih je i uz put.
Ja onako iz sale blicnuo sa svetlima prema tim damama bez da Sosa to primeti. Kada prvi put ona krenula prema kolima, ja samo nastavio dalje. Tako i drugi i treci put kada Sosa se upita sta je to i kapaira o cemu je rec.
Nekako sam istovremeno morao i usporiti pa je Sosa digla onaj najduzi prst prema dami na ulicu, kada ona se okrene, digne suknju a izpod nista i zatrese sa guzicama.

Mislim da do Juge je bilo mrtva tisina u kolima. Ni rec se nije progovirilo.
SveJug
SveJug
Poručnik
Poručnik
BOF
Bedž Osnivača Foruma
BZF150
Bedž zasluga za forum 150

Broj postova : 2008
Član od: : 29.04.2023

Dario, Doktor Živago and Pera like this post

Nazad na vrh Ići dole

Uspomene, dozivljaji i secanja sa putovanja - Page 2 Empty Re: Uspomene, dozivljaji i secanja sa putovanja

Počalji od SveJug 19.05.23 22:34

Danas mozda nije se faliti sa putovanjem u Rusiju ali je Rusija zemlja koja ima istojiru i kulturu sto niko nema i to treba dokumentirati.

Mi smo na nasim putovanjem videli i te koliko toga. Pecati u pasosu.

[You must be registered and logged in to see this link.]
SveJug
SveJug
Poručnik
Poručnik
BOF
Bedž Osnivača Foruma
BZF150
Bedž zasluga za forum 150

Broj postova : 2008
Član od: : 29.04.2023

Dario likes this post

Nazad na vrh Ići dole

Uspomene, dozivljaji i secanja sa putovanja - Page 2 Empty Re: Uspomene, dozivljaji i secanja sa putovanja

Počalji od Doktor Živago 19.05.23 22:51

Rusija ima istoriju ali ne treba ni druge podcjenjivati.
Italija, Grčka...
Doktor Živago
Doktor Živago
Administrators
Administrators
BZF150
Bedž zasluga za forum 150
BOF
Bedž Osnivača Foruma

Broj postova : 5012
Član od: : 29.04.2023

Nazad na vrh Ići dole

Uspomene, dozivljaji i secanja sa putovanja - Page 2 Empty Re: Uspomene, dozivljaji i secanja sa putovanja

Počalji od SveJug 20.05.23 9:34

[quote="Dario"][quote="SveJug"]
SveJug ::Zadnji put kolima prema jugu sam isao 2005 i tada se jod vozilo starim krivudavim putem Drezden - Praga. Granicni prelaz je bio Zinnwald - Cinovec.

Stari put obelezen crvenom linijom.


E, tu sam imao fin doživljaj. Tada sam motorom putovao (mlad i lud). Nije naravno bilo auto ceste. Taman ono nakon ujedinjenja počeli praviti ceste tu kako valja. Noć, naizmjenično puštanje prometa sa semaforom, ono, proguram se u toj koloni tik do semafora, ispred neki kamion, nema puno mjesta sa strane pa rekoh ionako sam drugi, nije problem. Čeka i čekam i semafor u jednom trenutku prebaci na zeleno, čekam malo a onaj kamion ispred ni makac. Velim, što bi, prođem ja i njega i vidim ušla kolona na tu jednu jadnu traku. Svi stoje, ni makac. Ništa, ja pored polagano ih obilazim i jednom tamo na sredini vidim ispred farove uperene prema meni? Mislim, kako to, nemoguće, samo jedna traka? Svi stoje jer su se sreli nekim slučajem u sredini, valjda neko greškom dao oba smjera zeleno pa krenuli sa obije strane. Srećom pa grade cestu , sve suženo pa se nisu sudarili. Prođem tu džunglu i na kraju radova jedan od tih radnika me upita, ti si došao sa druge strane? Zašto svi stoje? Ja mu odgovorim, sreli se u sredini, odgovor samo "ajde sve i tri pm" (dobro, slobodan prijevod sa Njemačkog).
Inače, impresivno bilo, istok Njemačke, sve tamno, crno, pređeš granicu, eto svijetlećih reklama, Las Vegas, a dame čekaju ispred pansiona koji se iznajmljuju na sat, sa svježim ručnicima. Gostoljubiva za Češka, pređeš granicu i dobrodošlica...

Onda si mozda i zastao u Terezin i posetio koncentration logor (put je prolazio do samog logora) koji se nalazi tu. U par navrata smo zapoceli obilazak tog zloglasnog logora, medjutim svaki put smo u samom startu odustali. Niti Sosa niti deca nisu to mogli videti. Isuvise zlocasti je tu uradjeno. Sad Sad Sad




Poslednji izmenio SveJug dana 20.05.23 9:38, izmenjeno ukupno 1 puta
SveJug
SveJug
Poručnik
Poručnik
BOF
Bedž Osnivača Foruma
BZF150
Bedž zasluga za forum 150

Broj postova : 2008
Član od: : 29.04.2023

Nazad na vrh Ići dole

Uspomene, dozivljaji i secanja sa putovanja - Page 2 Empty Re: Uspomene, dozivljaji i secanja sa putovanja

Počalji od SveJug 20.05.23 9:37

Onda si mozda i zastao u Terezin i posetio koncentration logor (put je prolazio do samog logora) koji se nalazi tu. U par navrata smo zapoceli obilazak tog zloglasnog logora, medjutim svaki put smo odustali u samom startu. Niti Sosa niti deca nisu to mogli videti. Isuvise zlocasti je tu uradjeno.  Sad  Sad  Sad

[You must be registered and logged in to see this link.]
SveJug
SveJug
Poručnik
Poručnik
BOF
Bedž Osnivača Foruma
BZF150
Bedž zasluga za forum 150

Broj postova : 2008
Član od: : 29.04.2023

Dario and Doktor Živago like this post

Nazad na vrh Ići dole

Uspomene, dozivljaji i secanja sa putovanja - Page 2 Empty Re: Uspomene, dozivljaji i secanja sa putovanja

Počalji od Dario 20.05.23 13:44

SveJug ::Onda si mozda i zastao u Terezin i posetio koncentration logor (put je prolazio do samog logora) koji se nalazi tu. U par navrata smo zapoceli obilazak tog zloglasnog logora, medjutim svaki put smo odustali u samom startu. Niti Sosa niti deca nisu to mogli videti. Isuvise zlocasti je tu uradjeno.  Sad  Sad  Sad

[You must be registered and logged in to see this link.]

Nisam bio tamo. Međutim, Terezin/Theresienstadt nije bio logor u tom smislu nego geto. Nacisti su ga prikazivali kao "model" i zvali su crveni križ u posjetu. Naravno, kasnije u toku rata su ga ispraznili i sve stanovnike poslali u logore
Dario
Dario
Zastavnik I klase
Zastavnik I klase
BOF
Bedž Osnivača Foruma

Broj postova : 864
Član od: : 29.04.2023

Doktor Živago likes this post

Nazad na vrh Ići dole

Uspomene, dozivljaji i secanja sa putovanja - Page 2 Empty Re: Uspomene, dozivljaji i secanja sa putovanja

Počalji od Sponsored content


Sponsored content


Nazad na vrh Ići dole

Strana 2 od 14 Prethodni  1, 2, 3 ... 8 ... 14  Sledeći

Nazad na vrh

- Similar topics

 
Dozvole ovog foruma:
Ne možete odgovarati na teme u ovom forumu