JNA bili smo vojnici
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.

KAMERE IN FOTOAPARATI - NEKOČ IN DANES

+3
Goran9030
arcibald01
sloba1
7 posters

Strana 3 od 6 Prethodni  1, 2, 3, 4, 5, 6  Sledeći

Ići dole

KAMERE IN FOTOAPARATI - NEKOČ IN DANES - Page 3 Empty Re: KAMERE IN FOTOAPARATI - NEKOČ IN DANES

Počalji od arcibald01 18.05.23 10:21

Slike sem po nasvetu doktoja nekoliko zmanjšal, so v formati 480 x 600. Če koga zanima kakšen detajl naj pove, ga bom poslikal posebej. In tukaj so slike:

KAMERE IN FOTOAPARATI - NEKOČ IN DANES - Page 3 IMG-6606-640x443
arcibald01
arcibald01
Zastavnik I klase
Zastavnik I klase
BZF50
Bedž zasluga za Forum
BOF
Bedž Osnivača Foruma

Broj postova : 674
Član od: : 01.05.2023

SveJug likes this post

Nazad na vrh Ići dole

KAMERE IN FOTOAPARATI - NEKOČ IN DANES - Page 3 Empty Re: KAMERE IN FOTOAPARATI - NEKOČ IN DANES

Počalji od arcibald01 18.05.23 10:22

KAMERE IN FOTOAPARATI - NEKOČ IN DANES - Page 3 IMG-6607-472x480
arcibald01
arcibald01
Zastavnik I klase
Zastavnik I klase
BZF50
Bedž zasluga za Forum
BOF
Bedž Osnivača Foruma

Broj postova : 674
Član od: : 01.05.2023

SveJug likes this post

Nazad na vrh Ići dole

KAMERE IN FOTOAPARATI - NEKOČ IN DANES - Page 3 Empty Re: KAMERE IN FOTOAPARATI - NEKOČ IN DANES

Počalji od arcibald01 18.05.23 10:22

KAMERE IN FOTOAPARATI - NEKOČ IN DANES - Page 3 IMG-6609-552x480
arcibald01
arcibald01
Zastavnik I klase
Zastavnik I klase
BZF50
Bedž zasluga za Forum
BOF
Bedž Osnivača Foruma

Broj postova : 674
Član od: : 01.05.2023

SveJug likes this post

Nazad na vrh Ići dole

KAMERE IN FOTOAPARATI - NEKOČ IN DANES - Page 3 Empty Re: KAMERE IN FOTOAPARATI - NEKOČ IN DANES

Počalji od arcibald01 18.05.23 10:23

KAMERE IN FOTOAPARATI - NEKOČ IN DANES - Page 3 IMG-6612-589x480
arcibald01
arcibald01
Zastavnik I klase
Zastavnik I klase
BZF50
Bedž zasluga za Forum
BOF
Bedž Osnivača Foruma

Broj postova : 674
Član od: : 01.05.2023

SveJug likes this post

Nazad na vrh Ići dole

KAMERE IN FOTOAPARATI - NEKOČ IN DANES - Page 3 Empty Re: KAMERE IN FOTOAPARATI - NEKOČ IN DANES

Počalji od arcibald01 18.05.23 10:24

KAMERE IN FOTOAPARATI - NEKOČ IN DANES - Page 3 IMG-6614-478x480
arcibald01
arcibald01
Zastavnik I klase
Zastavnik I klase
BZF50
Bedž zasluga za Forum
BOF
Bedž Osnivača Foruma

Broj postova : 674
Član od: : 01.05.2023

SveJug likes this post

Nazad na vrh Ići dole

KAMERE IN FOTOAPARATI - NEKOČ IN DANES - Page 3 Empty Re: KAMERE IN FOTOAPARATI - NEKOČ IN DANES

Počalji od arcibald01 18.05.23 10:24

KAMERE IN FOTOAPARATI - NEKOČ IN DANES - Page 3 IMG-6617-307x480
arcibald01
arcibald01
Zastavnik I klase
Zastavnik I klase
BZF50
Bedž zasluga za Forum
BOF
Bedž Osnivača Foruma

Broj postova : 674
Član od: : 01.05.2023

SveJug likes this post

Nazad na vrh Ići dole

KAMERE IN FOTOAPARATI - NEKOČ IN DANES - Page 3 Empty Re: KAMERE IN FOTOAPARATI - NEKOČ IN DANES

Počalji od arcibald01 18.05.23 10:28

KAMERE IN FOTOAPARATI - NEKOČ IN DANES - Page 3 IMG-6619-640x420
arcibald01
arcibald01
Zastavnik I klase
Zastavnik I klase
BZF50
Bedž zasluga za Forum
BOF
Bedž Osnivača Foruma

Broj postova : 674
Član od: : 01.05.2023

Nazad na vrh Ići dole

KAMERE IN FOTOAPARATI - NEKOČ IN DANES - Page 3 Empty Re: KAMERE IN FOTOAPARATI - NEKOČ IN DANES

Počalji od arcibald01 18.05.23 10:28

KAMERE IN FOTOAPARATI - NEKOČ IN DANES - Page 3 IMG-6622-640x424
arcibald01
arcibald01
Zastavnik I klase
Zastavnik I klase
BZF50
Bedž zasluga za Forum
BOF
Bedž Osnivača Foruma

Broj postova : 674
Član od: : 01.05.2023

SveJug likes this post

Nazad na vrh Ići dole

KAMERE IN FOTOAPARATI - NEKOČ IN DANES - Page 3 Empty Re: KAMERE IN FOTOAPARATI - NEKOČ IN DANES

Počalji od SveJug 18.05.23 12:34

Moj prvi kupljeni fotoaparat je bio Chinon sa tri objektiva i sa takvom tasnom. Kupio sam kada mi se Zenit pokvario.
SveJug
SveJug
Poručnik
Poručnik
BOF
Bedž Osnivača Foruma
BZF150
Bedž zasluga za forum 150

Broj postova : 2008
Član od: : 29.04.2023

Nazad na vrh Ići dole

KAMERE IN FOTOAPARATI - NEKOČ IN DANES - Page 3 Empty Re: KAMERE IN FOTOAPARATI - NEKOČ IN DANES

Počalji od arcibald01 18.05.23 14:06

SveJug ::Moj prvi kupljeni fotoaparat je bio Chinon sa tri objektiva i sa takvom tasnom. Kupio sam kada mi se Zenit pokvario.

Ja, saj so komplet običajno sestavljali 3 objektivi: normalni za običajno slikanje, širokokotni in teleobjektiv. Cena aparata je bila običajno odvisna od vrste in kvalitete objektiva. Če se spominjate so bili najbolj običajni objektivi tistega časa 1:2,8/50.
Objektiv v razmerju 1:1,8 je bil že dražji. Če pa ste pozorno pogledali ima prikazani aparat objektiv v razmerju 1:1,7, kar je še malo boljše.

Sve Jug se mogoče spominjaš koliko te je aparat stal. Ta prikazani je namreč je bil očetov, pa nikjer ne morem zaslediti koliko je stal. Seveda je danes težko primerjati cene. Če se samo spominjam baterij za svetlomer. Sedaj na netu stane okoli 5 eur (Varta in ne kitajski izdelek), kar bi bil okoli 10 mark (takrat smo vse kupovali v tujini in za marke). Ne vem če si dobil v sredini 70 let baterijo za 10 mark, se ne spominjam več.

Ko pa že omenjaš Zenith, tudi ta aparat imam nekje. Ga bom ob prvi priložnosti poiskal in poslikal. So pa to bili zelo dobri in zanesljivi fotoaparati. Skoraj neuničljivi.
arcibald01
arcibald01
Zastavnik I klase
Zastavnik I klase
BZF50
Bedž zasluga za Forum
BOF
Bedž Osnivača Foruma

Broj postova : 674
Član od: : 01.05.2023

Nazad na vrh Ići dole

KAMERE IN FOTOAPARATI - NEKOČ IN DANES - Page 3 Empty Re: KAMERE IN FOTOAPARATI - NEKOČ IN DANES

Počalji od SveJug 18.05.23 18:13

Nazalost nesecam se cene ali znam da je bilo dosta skupo. Ja sam to kupio u lokalnu foto prodavnicu i vlasnik mi je dao na tri rate bez kamate.
SveJug
SveJug
Poručnik
Poručnik
BOF
Bedž Osnivača Foruma
BZF150
Bedž zasluga za forum 150

Broj postova : 2008
Član od: : 29.04.2023

Doktor Živago likes this post

Nazad na vrh Ići dole

KAMERE IN FOTOAPARATI - NEKOČ IN DANES - Page 3 Empty Re: KAMERE IN FOTOAPARATI - NEKOČ IN DANES

Počalji od SveJug 18.05.23 18:18

SveJug ::Nazalost nesecam se cene ali znam da je bilo dosta skupo. Ja sam to kupio u lokalnu foto prodavnicu i vlasnik mi je dao na tri rate bez kamate.

Evo i jedne stare slike od te radnje.

KAMERE IN FOTOAPARATI - NEKOČ IN DANES - Page 3 624
SveJug
SveJug
Poručnik
Poručnik
BOF
Bedž Osnivača Foruma
BZF150
Bedž zasluga za forum 150

Broj postova : 2008
Član od: : 29.04.2023

Nazad na vrh Ići dole

KAMERE IN FOTOAPARATI - NEKOČ IN DANES - Page 3 Empty Re: KAMERE IN FOTOAPARATI - NEKOČ IN DANES

Počalji od arcibald01 18.05.23 19:53

SveJug ::
SveJug ::Nazalost nesecam se cene ali znam da je bilo dosta skupo. Ja sam to kupio u lokalnu foto prodavnicu i vlasnik mi je dao na tri rate bez kamate.

Evo i jedne stare slike od te radnje.

KAMERE IN FOTOAPARATI - NEKOČ IN DANES - Page 3 624

Osebno pogrešam takšne trgovine kot je na sliki. V njih so bili zaposleni ljudje, ki so obvladali to kar prodajajo. Sedaj pa takšnih trgovin praktično ni več. So mega marketi, kjer je problem, da sploh najdeš prodajalca, običajno so to študentje (vsaj pri nas je vsaj 1/3 zaposlenih v marketih preko študentske napotnice), ko pa prodajalca končno najdeš ugotoviš, da o izdelku, ki ga kupuješ ne ve veliko. Bom ob neki drugi priložnosti napisal kako sem kupoval lepilo.
arcibald01
arcibald01
Zastavnik I klase
Zastavnik I klase
BZF50
Bedž zasluga za Forum
BOF
Bedž Osnivača Foruma

Broj postova : 674
Član od: : 01.05.2023

Doktor Živago and SveJug like this post

Nazad na vrh Ići dole

KAMERE IN FOTOAPARATI - NEKOČ IN DANES - Page 3 Empty Re: KAMERE IN FOTOAPARATI - NEKOČ IN DANES

Počalji od SveJug 18.05.23 20:30

Bivsi vlasnik ove radnje danas drzi muzej foto aparata. Probacu naci vremena da posetim muzej i forkam nesto.

KAMERE IN FOTOAPARATI - NEKOČ IN DANES - Page 3 Nedlad12
SveJug
SveJug
Poručnik
Poručnik
BOF
Bedž Osnivača Foruma
BZF150
Bedž zasluga za forum 150

Broj postova : 2008
Član od: : 29.04.2023

Doktor Živago likes this post

Nazad na vrh Ići dole

KAMERE IN FOTOAPARATI - NEKOČ IN DANES - Page 3 Empty Re: KAMERE IN FOTOAPARATI - NEKOČ IN DANES

Počalji od Doktor Živago 18.05.23 22:31

E to Arči..muzeje sam uvijek volio.

Ali jos nisam za muzej! Very Happy
Doktor Živago
Doktor Živago
Administrators
Administrators
BZF150
Bedž zasluga za forum 150
BOF
Bedž Osnivača Foruma

Broj postova : 5012
Član od: : 29.04.2023

Nazad na vrh Ići dole

KAMERE IN FOTOAPARATI - NEKOČ IN DANES - Page 3 Empty Re: KAMERE IN FOTOAPARATI - NEKOČ IN DANES

Počalji od SveJug 18.05.23 23:14

[quote="Doktor Živago"]E to Arči..muzeje sam uvijek volio.

Ali jos nisam za muzej! Very Happy [/quote]

Pa da te sacekam i idemo zajedno?! KAMERE IN FOTOAPARATI - NEKOČ IN DANES - Page 3 1f600
SveJug
SveJug
Poručnik
Poručnik
BOF
Bedž Osnivača Foruma
BZF150
Bedž zasluga za forum 150

Broj postova : 2008
Član od: : 29.04.2023

Doktor Živago likes this post

Nazad na vrh Ići dole

KAMERE IN FOTOAPARATI - NEKOČ IN DANES - Page 3 Empty Re: KAMERE IN FOTOAPARATI - NEKOČ IN DANES

Počalji od arcibald01 19.05.23 10:19

Bom tudi jaz počakal. Pa bomo šli vsi trije.

Pa se mi kar oko zarosi, kot se reče, ko gledam, bivšo trgovino, sedaj muzej z fotoaparati. Upam, da ima bivši lastnik  naslednika, ki bo to bogastvo znal ceniti in ga  ne bo naprej prodajal za drobiž.

Pa še nekaj je. Ta lastnik trgovine je vir znanja o aparatih iz tistega časa. Moral bi si vzeti čas in napisati knjigo o aparatih, ki jih ima v zbirki. Ker, ko lastnika ne bo  več, tudi znanja o aparatih ne bo več.

Mogoče se bo komu zdelo smešno, pred časom sem na nekem sejmu kupil knjigo, pravzaprav učbenik o parnih lokomotivah, mislim, da je iz konca 40 tih let. Opisane so vse lokomotive, ki so takrat vozile po naših železnicah, z vsemi tehničnimi podatki. Mislim, da danes ni nikogar več, ki bi imel to znanje, ki je v knjigi. Bom pa poskušal knjigo najti, imam namreč veliko tega, pa običajno ne vem kje.
arcibald01
arcibald01
Zastavnik I klase
Zastavnik I klase
BZF50
Bedž zasluga za Forum
BOF
Bedž Osnivača Foruma

Broj postova : 674
Član od: : 01.05.2023

Doktor Živago and SveJug like this post

Nazad na vrh Ići dole

KAMERE IN FOTOAPARATI - NEKOČ IN DANES - Page 3 Empty Re: KAMERE IN FOTOAPARATI - NEKOČ IN DANES

Počalji od SveJug 19.05.23 12:36

arcibald01 ::Bom tudi jaz počakal. Pa bomo šli vsi trije.

Pa se mi kar oko zarosi, kot se reče, ko gledam, bivšo trgovino, sedaj muzej z fotoaparati. Upam, da ima bivši lastnik  naslednika, ki bo to bogastvo znal ceniti in ga  ne bo naprej prodajal za drobiž.

Pa še nekaj je. Ta lastnik trgovine je vir znanja o aparatih iz tistega časa. Moral bi si vzeti čas in napisati knjigo o aparatih, ki jih ima v zbirki. Ker, ko lastnika ne bo  več, tudi znanja o aparatih ne bo več.

Mogoče se bo komu zdelo smešno, pred časom sem na nekem sejmu kupil knjigo, pravzaprav učbenik o parnih lokomotivah, mislim, da je iz konca 40 tih let. Opisane so vse lokomotive, ki so takrat vozile po naših železnicah, z vsemi tehničnimi podatki. Mislim, da danes ni nikogar več, ki bi imel to znanje, ki je v knjigi. Bom pa poskušal knjigo najti, imam namreč veliko tega, pa običajno ne vem kje.

Bas tu pocinje danasnji problem. Oseca da nemoze vise a njegovu decu to ne isteresuje i plasi se da ce sve to zavrsiti negde bez veze. Ponudio nama u nas foto klub, da to preuzmemo. Medjutim stime dolaze obaveze posto je to i na opstinskom i republickom nivou koji daju ekonomsku potporu i postavljaju uslove koje mi nemozemo izpuniti,
SveJug
SveJug
Poručnik
Poručnik
BOF
Bedž Osnivača Foruma
BZF150
Bedž zasluga za forum 150

Broj postova : 2008
Član od: : 29.04.2023

Goran9030 likes this post

Nazad na vrh Ići dole

KAMERE IN FOTOAPARATI - NEKOČ IN DANES - Page 3 Empty Re: KAMERE IN FOTOAPARATI - NEKOČ IN DANES

Počalji od arcibald01 19.05.23 13:48

Verjetno bi tu moralo pomagati tudi ministrstvo za kulturo (ali kako se to pri vas imenuje). Zbirko vključiti kot del zbirke nekega že obstoječega muzeja (mogoče kakšen tehnični muzej) in prispevati del sredstev za vzdrževanje zbirke.

Pa saj vem. Sploh ni interesa nikjer za kaj podobnega.

Mislim, da bo pri meni podobno. Nikogar ne zanima kaj sploh imam. Verjetno bodo vse odpeljali na deponijo, ko mene več ne bo. Bo doma več prostora  za druge stvari (kitajsko plastiko, plastične stenske ure s slikami rib ali ptičev pri vsaki številki in podobno).

Imel sem prijatelja, res je bil prijatelj. Kar nekaj let starejši od mene. Zbiral je minerale. Iz celega sveta jih je imel. Pa še strokovnjak s tega področja je bil. Potem pa je hotel to zbirko nekomu podariti, tudi kakšnemu prirodoslovnemu muzeju. pa ni bilo interesa. Ko je umrl je njegova žena in hčerka vso "to kamnje" kot sta minerale imenovali,  vrgli v keson. Da sta, spet njuni izjavi "stanovanje malo bolj moderno opremili". Nikoli več ne bo nikogar, ki bi lahko zbral takšno zbirko mineralov, če bi se sploh tega kdo lotil. Ni interesa. Kaj boš imel doma kamenje, ko pa lahko vse vidiš na netu. Ampak v zbirki so bili tudi zelo redki minerali, ki jih danes na netu gotovo ne bi našli.
arcibald01
arcibald01
Zastavnik I klase
Zastavnik I klase
BZF50
Bedž zasluga za Forum
BOF
Bedž Osnivača Foruma

Broj postova : 674
Član od: : 01.05.2023

Nazad na vrh Ići dole

KAMERE IN FOTOAPARATI - NEKOČ IN DANES - Page 3 Empty Re: KAMERE IN FOTOAPARATI - NEKOČ IN DANES

Počalji od SveJug 19.05.23 17:18

arcibald01 ::Verjetno bi tu moralo pomagati tudi ministrstvo za kulturo (ali kako se to pri vas imenuje). Zbirko vključiti kot del zbirke nekega že obstoječega muzeja (mogoče kakšen tehnični muzej) in prispevati del sredstev za vzdrževanje zbirke.

Pa saj vem. Sploh ni interesa nikjer za kaj podobnega.

Mislim, da bo pri meni podobno. Nikogar ne zanima kaj sploh imam. Verjetno bodo vse odpeljali na deponijo, ko mene več ne bo. Bo doma več prostora  za druge stvari (kitajsko plastiko, plastične stenske ure s slikami rib ali ptičev pri vsaki številki in podobno).

Imel sem prijatelja, res je bil prijatelj. Kar nekaj let starejši od mene. Zbiral je minerale. Iz celega sveta jih je imel. Pa še strokovnjak s tega področja je bil. Potem pa je hotel to zbirko nekomu podariti, tudi kakšnemu prirodoslovnemu muzeju. pa ni bilo interesa. Ko je umrl je njegova žena in hčerka vso "to kamnje" kot sta minerale imenovali,  vrgli v keson. Da sta, spet njuni izjavi "stanovanje malo bolj moderno opremili". Nikoli več ne bo nikogar, ki bi lahko zbral takšno zbirko mineralov, če bi se sploh tega kdo lotil. Ni interesa. Kaj boš imel doma kamenje, ko pa lahko vse vidiš na netu. Ampak v zbirki so bili tudi zelo redki minerali, ki jih danes na netu gotovo ne bi našli.

A moj Arci, mi smo ti dinosaurusi. Izumirujuca generacija (pa i ovde na forumu).
SveJug
SveJug
Poručnik
Poručnik
BOF
Bedž Osnivača Foruma
BZF150
Bedž zasluga za forum 150

Broj postova : 2008
Član od: : 29.04.2023

Goran9030, Doktor Živago and arcibald01 like this post

Nazad na vrh Ići dole

KAMERE IN FOTOAPARATI - NEKOČ IN DANES - Page 3 Empty Re: KAMERE IN FOTOAPARATI - NEKOČ IN DANES

Počalji od arcibald01 19.05.23 17:30

ja, drži kar si napisal. Še nas bi morali dati v muzej.
arcibald01
arcibald01
Zastavnik I klase
Zastavnik I klase
BZF50
Bedž zasluga za Forum
BOF
Bedž Osnivača Foruma

Broj postova : 674
Član od: : 01.05.2023

Goran9030 and Doktor Živago like this post

Nazad na vrh Ići dole

KAMERE IN FOTOAPARATI - NEKOČ IN DANES - Page 3 Empty Re: KAMERE IN FOTOAPARATI - NEKOČ IN DANES

Počalji od Doktor Živago 19.05.23 22:57

Čitam vase komentare i dođe mi da zaplačem.
Mladi današnji ne znaju cijeniti prave vrijednosti.
Ni minerale, ni foto-opremu, ni glazbu niti bilo što drugo.
Samo novac i materijalna bogatstva.
Novac pokreće svijet, nažalost.
Doktor Živago
Doktor Živago
Administrators
Administrators
BZF150
Bedž zasluga za forum 150
BOF
Bedž Osnivača Foruma

Broj postova : 5012
Član od: : 29.04.2023

Goran9030 likes this post

Nazad na vrh Ići dole

KAMERE IN FOTOAPARATI - NEKOČ IN DANES - Page 3 Empty Re: KAMERE IN FOTOAPARATI - NEKOČ IN DANES

Počalji od SveJug 20.05.23 8:45

Doktor Živago ::Čitam vase komentare i dođe mi da zaplačem.
Mladi današnji ne znaju cijeniti prave vrijednosti.
Ni minerale, ni foto-opremu, ni glazbu niti bilo što drugo.
Samo novac i materijalna bogatstva.
Novac pokreće svijet, nažalost.

Deluje mi da zive za danas. Kako ce sutra, otom potom.
SveJug
SveJug
Poručnik
Poručnik
BOF
Bedž Osnivača Foruma
BZF150
Bedž zasluga za forum 150

Broj postova : 2008
Član od: : 29.04.2023

Goran9030 and Doktor Živago like this post

Nazad na vrh Ići dole

KAMERE IN FOTOAPARATI - NEKOČ IN DANES - Page 3 Empty Re: KAMERE IN FOTOAPARATI - NEKOČ IN DANES

Počalji od SveJug 20.05.23 9:23

SveJug ::Bivsi vlasnik ove radnje danas drzi muzej foto aparata. Probacu naci vremena da posetim muzej i forkam nesto.

KAMERE IN FOTOAPARATI - NEKOČ IN DANES - Page 3 Nedlad12

Sa gospodinom Nils-Harald negde 1974 ili 1975 godine.

KAMERE IN FOTOAPARATI - NEKOČ IN DANES - Page 3 Img_5010
SveJug
SveJug
Poručnik
Poručnik
BOF
Bedž Osnivača Foruma
BZF150
Bedž zasluga za forum 150

Broj postova : 2008
Član od: : 29.04.2023

Goran9030, Doktor Živago and arcibald01 like this post

Nazad na vrh Ići dole

KAMERE IN FOTOAPARATI - NEKOČ IN DANES - Page 3 Empty Re: KAMERE IN FOTOAPARATI - NEKOČ IN DANES

Počalji od SveJug 20.05.23 22:22

Za uspomenu sam sacuvao i Ricoh i Nikon koji su fimske kamere. Imam i jos par filmova medjutim digitalni su i te kako prakticniji.

KAMERE IN FOTOAPARATI - NEKOČ IN DANES - Page 3 250

KAMERE IN FOTOAPARATI - NEKOČ IN DANES - Page 3 147

KAMERE IN FOTOAPARATI - NEKOČ IN DANES - Page 3 344
SveJug
SveJug
Poručnik
Poručnik
BOF
Bedž Osnivača Foruma
BZF150
Bedž zasluga za forum 150

Broj postova : 2008
Član od: : 29.04.2023

Goran9030, Doktor Živago and arcibald01 like this post

Nazad na vrh Ići dole

KAMERE IN FOTOAPARATI - NEKOČ IN DANES - Page 3 Empty Re: KAMERE IN FOTOAPARATI - NEKOČ IN DANES

Počalji od Sponsored content


Sponsored content


Nazad na vrh Ići dole

Strana 3 od 6 Prethodni  1, 2, 3, 4, 5, 6  Sledeći

Nazad na vrh

- Similar topics

 
Dozvole ovog foruma:
Ne možete odgovarati na teme u ovom forumu