JNA bili smo vojnici
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.

unipolarni svet

+5
SveJug
Goran9030
arcibald01
Doktor Živago
Dario
9 posters

Strana 13 od 40 Prethodni  1 ... 8 ... 12, 13, 14 ... 26 ... 40  Sledeći

Ići dole

unipolarni svet - Page 13 Empty Re: unipolarni svet

Počalji od Pera 19.06.23 22:45

SveJug ::
Pera ::Ja ne vidim u tome nista lose.

Na kartu "stabilizacionog faktora" slivali bi se krediti i investicije umjesto sto se kurce "buretom baruta".


(Kako ja to tumacim)  Da se neko odrekne svog prijatelja, da bi neko drugi mu dao svoju podrsku i postao novi prijatelj iz nekog ekonoomskog intresa (uvalio mu nesto za NJEGOVO ekonomski intres ).

Rumuni i Bugari su veliki prijatelji nekih pa su i te kako odskocili od ranije (postali kapitalisticki robovi).


Ne razumijes ti to druze sudija.
Umjesto da se svadjaju i biraju strane u sukobima velikih, bivse bratske republike bi mogle da izigravaju bratstvo i jedinstvo (kao sto su na kraju krajeva i radile od ceteres' pete do kraja osamdesetih). Da budu primjer dobrosusjedskih odnosa i saradnje, mirni otok u uzburkanom svjetskom moru. Da umjesto sto mi idemo u Dayton, Ameri, Rusi, Kinezi, Arapi, Jevreji... dolaze u Beograd i Zagreb da se mire. Da Balkan bude neutralni mediator. Podrzavan od svih. Umiljato jagnje, dvije majke sisa.
Ovako, svi sisaju nesto.

Pera
Pera
Glavni administrator
Glavni administrator
BZF50
Bedž zasluga za Forum
BOF
Bedž Osnivača Foruma

Broj postova : 1384
Član od: : 30.04.2023
Lokacija : USA

Goran9030 and Doktor Živago like this post

Nazad na vrh Ići dole

unipolarni svet - Page 13 Empty Re: unipolarni svet

Počalji od Dario 19.06.23 23:01

Eh, Pero, lijep san. Međutim, nakon raspada takvog kakav je bio danas je to slabo moguće. Eto, imamo "bratstvo i jedinstvo" u jednoj Bosni koje ne radi kako treba i gdje se, kad narod malo vikne oma vade zastave i pušta borbena muzika na radiju. Ujedno, situacija se promijenila, nema više klasike Rusi i Amerikanci već je malo kompliciranije i drugačije.
Ranije je sve bilo jasno, danas ništa nije. I naravno, nema više te karizme jednog vrhovnog komadanta koji diktira uz cigaru i čašu viskija.
Dario
Dario
Zastavnik I klase
Zastavnik I klase
BOF
Bedž Osnivača Foruma

Broj postova : 864
Član od: : 29.04.2023

Doktor Živago likes this post

Nazad na vrh Ići dole

unipolarni svet - Page 13 Empty Re: unipolarni svet

Počalji od Pera 19.06.23 23:23

O, nemam ja iluzije da cemo ti i ja ikad vise igrati kozaracko kolo. Barem ne zajedno. Laughing
Govorio sam samo o promjeni politike. Naravno, to je nemoguce jer to znaci i promjenu vlasti. I tu bih da ponovim ranije receno, da ikoga boli stojko za taj narod...

Pera
Pera
Glavni administrator
Glavni administrator
BZF50
Bedž zasluga za Forum
BOF
Bedž Osnivača Foruma

Broj postova : 1384
Član od: : 30.04.2023
Lokacija : USA

Dario and Doktor Živago like this post

Nazad na vrh Ići dole

unipolarni svet - Page 13 Empty Re: unipolarni svet

Počalji od Dario 19.06.23 23:51

Pera :: I tu bih da ponovim ranije receno, da ikoga boli stojko za taj narod...


Objašnjeno:



Pera ::O, nemam ja iluzije da cemo ti i ja ikad vise igrati kozaracko kolo. Barem ne zajedno. Laughing

Ma dobro, mi bi ga i odigrali da se negdje sretnemo, ali opet, tko nas nešto pita
Dario
Dario
Zastavnik I klase
Zastavnik I klase
BOF
Bedž Osnivača Foruma

Broj postova : 864
Član od: : 29.04.2023

Doktor Živago and Pera like this post

Nazad na vrh Ići dole

unipolarni svet - Page 13 Empty Re: unipolarni svet

Počalji od vladimir 22.06.23 19:15

22jun1941 i danas 22jun 2023 ponovo su jutros nemacku tenkovi krenuli na Rusiju. Ali su ih ovaj put Rusi spremno dočekali
vladimir
vladimir
Poručnik
Poručnik
BZF50
Bedž zasluga za Forum
BOF
Bedž Osnivača Foruma

Broj postova : 1734
Član od: : 30.04.2023

Nazad na vrh Ići dole

unipolarni svet - Page 13 Empty Re: unipolarni svet

Počalji od vladimir 22.06.23 19:17

Stvarno ne znam sta nemackoj uopšte treba konfrontacija sa Rusijom kad sami znaju da ih Rusi mogu spaliti nuklearnim bombama za pola sata
vladimir
vladimir
Poručnik
Poručnik
BZF50
Bedž zasluga za Forum
BOF
Bedž Osnivača Foruma

Broj postova : 1734
Član od: : 30.04.2023

Nazad na vrh Ići dole

unipolarni svet - Page 13 Empty Re: unipolarni svet

Počalji od Dario 22.06.23 20:29

vladimir ::Stvarno ne znam sta nemackoj uopšte treba konfrontacija sa Rusijom kad sami znaju da ih Rusi mogu spaliti nuklearnim bombama za pola sata

Pa možda i bi samo što bi tada od Moskve bilo parkiralište. Nije Njemačka Ukrajina pa da nije u NATO-u

vladimir ::22jun1941   i danas 22jun 2023  ponovo su jutros nemacku tenkovi krenuli na Rusiju. Ali su ih ovaj put Rusi spremno dočekali

Prespavao si, već mjesec dana Leopardi tuku po Rusima. A nisu njemački već ukrajinski. Ako bi gledali zemlju porijekla, dobrim dijelom je kod Ukrajinaca ruski oklop koji su zaplijenili od Rusa
Dario
Dario
Zastavnik I klase
Zastavnik I klase
BOF
Bedž Osnivača Foruma

Broj postova : 864
Član od: : 29.04.2023

Nazad na vrh Ići dole

unipolarni svet - Page 13 Empty Re: unipolarni svet

Počalji od vladimir 22.06.23 20:46

Ukrajinski leopardi to je Prica kao kad bi neko rekao da je Mercedes ruski.ili ti slusas nemacku ministarku spoljnih poslova koja tvrdi da leopardi nisu nemacki
vladimir
vladimir
Poručnik
Poručnik
BZF50
Bedž zasluga za Forum
BOF
Bedž Osnivača Foruma

Broj postova : 1734
Član od: : 30.04.2023

Nazad na vrh Ići dole

unipolarni svet - Page 13 Empty Re: unipolarni svet

Počalji od Dario 22.06.23 20:51

Ako ja vozim Mercedes, onda je moj, neće doći koji Nijemac pa tvrditi kako je njegov. Koliko znam, Ukrajina ima svoju armiju a Njemačka svoju. Kao što rekoh, onda Ruse tuku isto ruski tenkovi. Do sada je Rusija od svih zemalja "donirala" najviše oružja Ukrajini

unipolarni svet - Page 13 0x0
Dario
Dario
Zastavnik I klase
Zastavnik I klase
BOF
Bedž Osnivača Foruma

Broj postova : 864
Član od: : 29.04.2023

Nazad na vrh Ići dole

unipolarni svet - Page 13 Empty Re: unipolarni svet

Počalji od vladimir 22.06.23 20:57

Covek ti si u potpunoj zabludi .7500 poginulih na strani Osu za dve nedelje od tehnike nezna se vrha su vise izgubili.ruski aligatori rasturise Nato oklope.cela ova Prica pe podseća na onog ludaka Hitlera koji je verovao u nepobedivosti nemackoj oruzija. Od danas je proglašena opsta mobilizacija u Ukrajini sta mislis zašto?
vladimir
vladimir
Poručnik
Poručnik
BZF50
Bedž zasluga za Forum
BOF
Bedž Osnivača Foruma

Broj postova : 1734
Član od: : 30.04.2023

Nazad na vrh Ići dole

unipolarni svet - Page 13 Empty Re: unipolarni svet

Počalji od Dario 22.06.23 21:18

vladimir ::Covek ti si u potpunoj zabludi .7500 poginulih na strani Osu za dve nedelje od tehnike nezna se vrha su vise izgubili.ruski aligatori rasturise Nato oklope.cela ova Prica pe podseća na onog ludaka Hitlera koji je verovao u nepobedivosti nemackoj oruzija. Od danas je proglašena opsta mobilizacija u Ukrajini sta mislis zašto?

Sve što smo vidjeli su oštećeni Leopardi, komada dva, uz obavezno ponavljanje jednih te istih slika iz svih uglova narednih par dana (ti Leopardi su odšlepani i popravljeni. jedan je bio pogođen dronom u kupolu i samo aktivirao granate dimne zavjese). Do sada nismo vidjeli snimke tih "Aligatora" osim snimaka od prošle godine gdje su pogodili neke kombajne jer su mislili da su tenkovi. Ukrajina za sada koristi 10-15% a gdje će biti glavni prodor, to još nitko ne zna a najmanje Rusi.

Rusi put pod noge. Do sada bi većina pobjegla sa prvih linija ali iza njih su mine i pozadinski položaji sa kojih bi ih upucali ako se povuku



Kako se čiste rovovi:

https://www.reddit.com/r/RussiaUkraineWar2022/comments/14dmrcw/ukrainian_sof_trench_cleaning/

Brutalna snimka, skinuli je za dan sa Youtube i Twittera
Dario
Dario
Zastavnik I klase
Zastavnik I klase
BOF
Bedž Osnivača Foruma

Broj postova : 864
Član od: : 29.04.2023

Nazad na vrh Ići dole

unipolarni svet - Page 13 Empty Re: unipolarni svet

Počalji od SveJug 22.06.23 22:48

Vas dvoje ste neumorljivi.


Poslednji izmenio SveJug dana 22.06.23 22:52, izmenjeno ukupno 1 puta
SveJug
SveJug
Poručnik
Poručnik
BOF
Bedž Osnivača Foruma
BZF150
Bedž zasluga za forum 150

Broj postova : 2008
Član od: : 29.04.2023

Dario and Doktor Živago like this post

Nazad na vrh Ići dole

unipolarni svet - Page 13 Empty Re: unipolarni svet

Počalji od SveJug 22.06.23 22:51

Pera ::
SveJug ::
Pera ::Ja ne vidim u tome nista lose.

Na kartu "stabilizacionog faktora" slivali bi se krediti i investicije umjesto sto se kurce "buretom baruta".


(Kako ja to tumacim)  Da se neko odrekne svog prijatelja, da bi neko drugi mu dao svoju podrsku i postao novi prijatelj iz nekog ekonoomskog intresa (uvalio mu nesto za NJEGOVO ekonomski intres ).

Rumuni i Bugari su veliki prijatelji nekih pa su i te kako odskocili od ranije (postali kapitalisticki robovi).


Ne razumijes ti to druze sudija.
Umjesto da se svadjaju i biraju strane u sukobima velikih, bivse bratske republike bi mogle da izigravaju bratstvo i jedinstvo (kao sto su na kraju krajeva i radile od ceteres' pete do kraja osamdesetih). Da budu primjer dobrosusjedskih odnosa i saradnje, mirni otok u uzburkanom svjetskom moru. Da umjesto sto mi idemo u Dayton, Ameri, Rusi, Kinezi, Arapi, Jevreji... dolaze u Beograd i Zagreb da se mire. Da Balkan bude neutralni mediator. Podrzavan od svih. Umiljato jagnje, dvije majke sisa.
Ovako, svi sisaju nesto.


Nazivan i kršten sam svako jako, uzduž i popreko ali ovo zadnje “sudija” to mi je najdraže. Dobio titulu. 💪
SveJug
SveJug
Poručnik
Poručnik
BOF
Bedž Osnivača Foruma
BZF150
Bedž zasluga za forum 150

Broj postova : 2008
Član od: : 29.04.2023

Dario and Doktor Živago like this post

Nazad na vrh Ići dole

unipolarni svet - Page 13 Empty Re: unipolarni svet

Počalji od Doktor Živago 22.06.23 22:56

Odmah, pa kolega!

Svaka čast! saluti10
Doktor Živago
Doktor Živago
Administrators
Administrators
BZF150
Bedž zasluga za forum 150
BOF
Bedž Osnivača Foruma

Broj postova : 5012
Član od: : 29.04.2023

Dario and SveJug like this post

Nazad na vrh Ići dole

unipolarni svet - Page 13 Empty Re: unipolarni svet

Počalji od Dario 22.06.23 23:16

SveJug ::

Nazivan i kršten sam svako jako, uzduž i popreko ali ovo zadnje “sudija” to mi je najdraže. Dobio titulu. 💪

Dario
Dario
Zastavnik I klase
Zastavnik I klase
BOF
Bedž Osnivača Foruma

Broj postova : 864
Član od: : 29.04.2023

Doktor Živago and SveJug like this post

Nazad na vrh Ići dole

unipolarni svet - Page 13 Empty Re: unipolarni svet

Počalji od Dario 22.06.23 23:17

SveJug ::Vas dvoje ste neumorljivi.

"od ranije poznati policiji"...
Dario
Dario
Zastavnik I klase
Zastavnik I klase
BOF
Bedž Osnivača Foruma

Broj postova : 864
Član od: : 29.04.2023

Doktor Živago and SveJug like this post

Nazad na vrh Ići dole

unipolarni svet - Page 13 Empty Re: unipolarni svet

Počalji od Dario 24.06.23 12:19

U Rusiji izbila revolucija, sada je "oklopnjača Prigožin", ide na Moskvu a sada je na pola puta. Uz put su barikade koje Wagnerovci bez problema prolaze a na vrat nanos skupljen OMON i lokalna policija samo gledaju
Ovo rano izjutra, sad su već u Voronešu:



U Ukrajini ruska vojska dobila naređenje blokirati Wagner ali se naređenja ne izvršavaju. Iz Ukrajine se slijevaju za Rusiju

Parkiranje Wagnerovaca pred Štab u Rostovu



Avijacija djeluje po Wagneru u Voronežu, jedan avion oboren



"Specijalna operacija" protječe po planu Very Happy
Dario
Dario
Zastavnik I klase
Zastavnik I klase
BOF
Bedž Osnivača Foruma

Broj postova : 864
Član od: : 29.04.2023

Doktor Živago likes this post

Nazad na vrh Ići dole

unipolarni svet - Page 13 Empty Re: unipolarni svet

Počalji od vladimir 24.06.23 14:04

Mnogi se tome nadaju da ce Rusi krenuti na Ruse ali od toga nema nista.odavno je poznato da se Wagner i Generalstab ruske vojske ne podnose.jednoszavno ruski vojni vrh nece dozvoliti da wagnerovci ne budu pod komandom vojnog vrha.sve vojne formacije moraju biti pod komandom Generalstab oruzanih snaga ne moze to drugacije
vladimir
vladimir
Poručnik
Poručnik
BZF50
Bedž zasluga za Forum
BOF
Bedž Osnivača Foruma

Broj postova : 1734
Član od: : 30.04.2023

Nazad na vrh Ići dole

unipolarni svet - Page 13 Empty Re: unipolarni svet

Počalji od Dario 24.06.23 14:18

Vojska se drži po strani, FSB je propustio konvoj prema Rostovu. Wagner ide za Rusiju. Inače, nema tu nadanja, sukob je već počeo prošle noći i to je to. Prigožin ima desetine tisuća ratnih veterana sa teškim oružjem na svojoj strani, najjače jedinice ruske vojske su sada u Ukrajini i drže se po strani. Između Wagnera i Moskve nema ničeg tu ozbiljnog. One barikade od postavljenih kamiona jednostavno obilaze a OMON i policija samo gleda. Bilo je par zračnih udara u Voronježu, tamo su pogodili civilni kamion i skladište goriva i par helikoptera kao i jedan avion je oboren i to je to. Nije to zadržalo Wagner.
Wagnerovci znaju, ili idu do kraja ili ih čeka najgora sudbina, ti se ne predaju. A Rusi nisu ludi ginuti. Što se tiče Wagnera, oni trenutno izražavaju svoje mišljenje o "zajedničkoj komandi", sloboda govora potpomognuta oklopno mehaniziranim snagama. Inače, sam Putin je izmislio Wagner, nije to tek tako Prigožin ustao jedno jutro pa mu palo napamet otvoriti "security company". Ali eto, tko se mača laća...

Jedinica na ruskoj granici u Voroženskoj regiji se predala Wagneru i pustila ih u Rusiju. Nitko nije lud više ginuti za "vođu". Nisu Rusi krenuli na Ruse nego na Putina, u tome je razlika



Poslednji put izmenio Dario dana 24.06.23 14:25, izmenio ukupno 2 puta
Dario
Dario
Zastavnik I klase
Zastavnik I klase
BOF
Bedž Osnivača Foruma

Broj postova : 864
Član od: : 29.04.2023

Doktor Živago likes this post

Nazad na vrh Ići dole

unipolarni svet - Page 13 Empty Re: unipolarni svet

Počalji od Doktor Živago 24.06.23 14:19

Ma ok Vladimire. Svi bi trebali biti pod istom komandom.
No ovdje trenutno nije tako,a da li ce biti..vidjet cemo.
Rat je to..i u proslosti je bilo situacija gdje bilo paralelnih linija zapovijedanja.
Doktor Živago
Doktor Živago
Administrators
Administrators
BZF150
Bedž zasluga za forum 150
BOF
Bedž Osnivača Foruma

Broj postova : 5012
Član od: : 29.04.2023

Nazad na vrh Ići dole

unipolarni svet - Page 13 Empty Re: unipolarni svet

Počalji od Dario 24.06.23 14:29

Inače, od specijalne operacije "Kijev za tri dana" danas imamo "tri dana Moskva". Poslije podne bi Prigožin trebao doći do Moskve ako ide sve po planu
Update, nikle nove barikade prije nekih pola sata na nekih 60 km od centra Moskve po google traffic

Građani Rostova donose hranu i piće Wagnerovcima koji održavaju mir na ulicama grada:



Izgleda Zelenski nije blefirao kad je rekao, kad ofenziva krene Rusi će biti više nego iznenađeni. Moram priznati, pratim to sve ali ovo je izvan svih očekivanja
Dario
Dario
Zastavnik I klase
Zastavnik I klase
BOF
Bedž Osnivača Foruma

Broj postova : 864
Član od: : 29.04.2023

Doktor Živago likes this post

Nazad na vrh Ići dole

unipolarni svet - Page 13 Empty Re: unipolarni svet

Počalji od arcibald01 24.06.23 14:51

Dario ::Vojska se drži po strani, FSB je propustio konvoj prema Rostovu. Wagner ide za Rusiju. Inače, nema tu nadanja, sukob je već počeo prošle noći i to je to. Prigožin ima desetine tisuća ratnih veterana sa teškim oružjem na svojoj strani, najjače jedinice ruske vojske su sada u Ukrajini i drže se po strani. Između Wagnera i Moskve nema ničeg tu ozbiljnog. One barikade od postavljenih kamiona jednostavno obilaze a OMON i policija samo gleda. Bilo je par zračnih udara u Voronježu, tamo su pogodili civilni kamion i skladište goriva i par helikoptera kao i jedan avion je oboren i to je to. Nije to zadržalo Wagner.
Wagnerovci znaju, ili idu do kraja ili ih čeka najgora sudbina, ti se ne predaju. A Rusi nisu ludi ginuti. Što se tiče Wagnera, oni trenutno izražavaju svoje mišljenje o "zajedničkoj komandi", sloboda govora potpomognuta oklopno mehaniziranim snagama. Inače, sam Putin je izmislio Wagner, nije to tek tako Prigožin ustao jedno jutro pa mu palo napamet otvoriti "security company". Ali eto, tko se mača laća...

Jedinica na ruskoj granici u Voroženskoj regiji se predala Wagneru i pustila ih u Rusiju. Nitko nije lud više ginuti za "vođu". Nisu Rusi krenuli na Ruse nego na Putina, u tome je razlika


Pa saj ta Dario sploh ne ve o čem piše. Pri tem pa misli kako vsi strmimo kako obveščen je. pa kaj ti to Dario dobivaš informacije iz sličic v zvečilnih gumijih.

Pa kaj se v resnici dogaja:

Najemniška vojska Wagner Jevgenija Prigožina je v ruskem mestu Rostov zasedla vojaške objekte, Prigožin je pozval k  uporu proti ruskemu vojaškemu vodstvu. Prigožin je namreč rusko vojsko obtožil, da je odredila napade na njegovo skupino, pri čemer naj bi bilo ubitih nekaj njenih članov. Napovedal je maščevanje.

Dario pa piše, da gre najemniška vojska Wagner proti Moskvi, da gre v resnici za nekakšen državni udar. Pa si ti Dario čisto pri sebi. Ruski vojaški vrh je jezen na svoje neuspehe in uspehe najemniške vojske Wagner in zato Jevgeniju Prigožinu nagaja, kjer le more. In to je bistvo spora.

Dario je napisal: "Wagnerovci znaju, ili idu do kraja ili ih čeka najgora sudbina" Bravo Dario, čaka te najmanj Pulitzerjeva nagrada. Kar piše te neumnosti dalje.
arcibald01
arcibald01
Zastavnik I klase
Zastavnik I klase
BZF50
Bedž zasluga za Forum
BOF
Bedž Osnivača Foruma

Broj postova : 674
Član od: : 01.05.2023

Nazad na vrh Ići dole

unipolarni svet - Page 13 Empty Re: unipolarni svet

Počalji od Dario 24.06.23 15:15

Pijani Rus napada Wagner, civili ga odstranjuju



Civil u Rostovu podržava Wagner



Narod zahvaljuje Wagneru:



Interesantno, Wagner je prvobitno namijenjen za nestabilne afričke zemlje i potpomaganje pučeva u tim zemljama kao npr. Sudan. Međutim sada vrše puč u vlastitoj zemlji. Karma is a bitch
Dario
Dario
Zastavnik I klase
Zastavnik I klase
BOF
Bedž Osnivača Foruma

Broj postova : 864
Član od: : 29.04.2023

Doktor Živago likes this post

Nazad na vrh Ići dole

unipolarni svet - Page 13 Empty Re: unipolarni svet

Počalji od Doktor Živago 24.06.23 20:19

Vidi Arči.

Slažem se i s tobom i s Dariom, djelomično.

Što god ti mislio o svemu, ovo nitko od nas nije očekivao tu na forumu.

Možda netko od voj.analitičara jest,ali mi amateri nismo.
Da se Wagner okrene prema Putinu i želi da ga uništi???
Nitko?

E sad, 3 dana spec.vojne operacije pretvoriše se u godinu dana i više!

Gledali mi neovisne ili ovisne medije! Svejedno!
Doktor Živago
Doktor Živago
Administrators
Administrators
BZF150
Bedž zasluga za forum 150
BOF
Bedž Osnivača Foruma

Broj postova : 5012
Član od: : 29.04.2023

Nazad na vrh Ići dole

unipolarni svet - Page 13 Empty Re: unipolarni svet

Počalji od vladimir 24.06.23 20:26

Nije Wagner protiv Putina Bec vojnog vrha kojeg optužuje za korupciju i pljačku a i da dezinformise Putina..Prigozom se tu malo preračunao precenio je svoju moć.on je samo jedan sraf u ruskoj vojnoj masoni i nista vise.rivalstvo izmrdju dobrovoljaca i redovne vojske je uvek bilo da placenike ne pominjem. Kolko Kosta da se oslobodi jedno selo?
vladimir
vladimir
Poručnik
Poručnik
BZF50
Bedž zasluga za Forum
BOF
Bedž Osnivača Foruma

Broj postova : 1734
Član od: : 30.04.2023

Nazad na vrh Ići dole

unipolarni svet - Page 13 Empty Re: unipolarni svet

Počalji od Sponsored content


Sponsored content


Nazad na vrh Ići dole

Strana 13 od 40 Prethodni  1 ... 8 ... 12, 13, 14 ... 26 ... 40  Sledeći

Nazad na vrh

- Similar topics

 
Dozvole ovog foruma:
Ne možete odgovarati na teme u ovom forumu